اخبار ارز دیجیتال

جک دورسی : بیت کوین بهترین مدل برای اینترنت آزاد است

مسدود شدن توییتر ترامپ ، زنگ خطری جدی برای اینترنت آزاد

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر، اشتیاق خود به بیت کوین (Bitcoin) و ویژگی غیرمتمرکز بودن آن را برای اینترنت آزاد حیاتی قلمداد کرده است.

جک دورسی تنها چند روز پس از اینکه اکانت دونالد ترامپ (Donald Trump) مسدود شد، در رشته توییتی توضیح داده است که چرا این تصمیم درست بوده، اما با این حال گفته است که این کار می‌تواند عواقب خطرناکی را با خود به همراه داشته باشد.

بیت کوین الهام بخش اینترنت آزاد

دورسی توضیح داده است که چرا پلتفرم اجتماعی توییتر از هفته گذشته دسترسی رئیس جمهور آمریکا را قطع کرده است. هرچند که دورسی این اقدام را درست ارزیابی کرده است، اما با این حال بیان کرده که این شیوه می‌تواند عواقب خطرناکی را در آینده با خود به همراه داشته باشد.

در تاریخ ۷ ژانویه و به دنبال مقصر شناخته شدن ترامپ در تحریک طرفداران خود برای حمله به عمارت کنگره آمریکا و کشته شدن ۴ نفر، دسترسی رئیس جمهور آمریکا به شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، یوتیوب و برخی پلتفرم‌های دیگر قطع شده است. این شبکه‌های اجتماعی چنین نتیجه‌گیری کرده بودند که رویکرد ترامپ برای بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و افزایش تنش‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

بنابر گفته‌های جک دورسی این تصمیم شبکه‌های اجتماعی حساب شده بوده و عواقب آن در نظر گرفته شده است. به گفته دورسی این تصمیم عواقب و نتایج بسیار خطرناکی را با خود به همراه خواهد داشت. وی گفته است:

“یک شرکت باید برای مدیریت خود تصمیماتی را اتخاذ کند. این بسیار شبیه به حالتی است که دولت‌ها دسترسی‌های خاصی را محدود می‌کنند.”

دورسی توضیح داده است که دوست ندارد این اقدام یکطرفه توییتر باعث شود ایده اینترنت آزاد و باز جهانی تو خالی بنظر برسد. به گفته وی مدل بیت کوین برای ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز برای کنترل و مدیریت اینترنت در آینده بسیار بهتر خواهد بود. به اعتقاد دورسی بیت کوین نشان داده است که اینترنت می‌خواهد به چه شکل عمل کند و در نهایت بیشتر اینترنت به همین شیوه عمل خواهد کرد:

“دلیل اینکه من بسیار به بیت کوین علاقمند هستم بخاطر مدلی است که امکان پذیر بودنش را اثبات کرده است: یک فناوری اینترنت بنیادین که توسط شخص یا موسسه تنها کنترل نمی‌شود و تحت تأثیر آنها قرار نمی‌گیرد.”

وی همچنین به کاربران این شبکه اجتماعی گفته است که توییتر در تلاش است هر چه سریعتر به سمت آینده‌ای غیرمتمرکز حرکت کند:

“ما به دنبال تشکیل یک تیم کوچک و مستقل متشکل از ۵ برنامه نویس، مهندس و طراح هستیم تا استانداردی باز و غیرمتمرکز برای شبکه‌های اجتماعی بسازیم. در نهایت هدف ما این است که توییتر به یکی از استفاده کنندگان این استاندارد تبدیل شود.”

دورسی در حالی به بیان این توضیحات پرداخته است که خبرهای جدیدی در خصوص استیضاح ترامپ برای دومین بار از سوی کنگره به گوش می‌رسد. با این حال گفته‌های دورسی با استقبال گسترده کاربران مواجه شده است.

نوشته جک دورسی : بیت کوین بهترین مدل برای اینترنت آزاد است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا