اخبار ارز دیجیتال

جک دورسی و اختصاص ۲۳ میلیون دلار BTC به صنعت رمزارز در آفریقا و هند

تقویت صنعت کریپتوکارنسی در آفریقا و هند

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر، و جی زی (Jay-Z)، خواننده رپ، ۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بیت کوین را برای تقویت صنعت رمزارز در آفریقا و هند اختصاص خواهند داد. جک دورسی در نظر دارد با همکاری جی زی، بودجه لازم برای توسعه فناوری رمزارز در دو منطقه پرجمعیت جهان را تأمین نماید.

جک دورسی و اختصاص ۲۳ میلیون دلار بیت کوین برای تقویت صنعت رمزارز در آفریقا و هند

بنیان گذار توییتر در توییتی جدید اعلام کرد که در نظر دارد با همکاری جی زی، ۵۰۰ بیت کوین را برای تأمین اعتبار لازم جهت توسعه فناوری بیت کوین در آفریقا و هند، به یک سازمان اوقاف اهدا کند:

“من و جی زی حدود ۵۰۰ بیت کوین را به یک سازمان اوقاف تازه تاسیس به نام بی‌تراست (trust₿) اهدا کرده‌ایم. هدف ما از این کار تأمین بودجه لازم برای توسعه فناوری بیت کوین می‌باشد و در ابتدا روی تیم‌های آفریقایی و هندی تمرکز خواهیم کرد. این سازوکار به عنوان روشی برای جلب اعتماد حداکثری و کمترین نیاز به دخالت از سوی ما انتخاب شده است.”

در زمان نوشتن مطلب، ارزش بیت کوین اهدایی به این موقوفه تقریباً برابر با ۲۳.۹ میلیون دلار برآورد شده است.

این دو نفر در حال جستجو برای یافتن سه نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره این صندوق هستند. کسانی که به این سمت علاقمند هستند، باید فرم درخواست خود را پر کنند. در این فرم نوشته شده است که ماموریت این صندوق “تبدیل بیت کوین به ارز اینترنتی” است.

سپتامبر سال گذشته، مدیر عامل توییتر پیشنهاد کرده بود که بیت کوین مناسب‌ترین رمزارز بومی اینترنت است. دورسی در این خصوص گفته بود:

“فکر می‌کنم اینترنت به یک ارز نیاز دارد. و من فکر می‌کنم که این ارز باید بومی باشد و تاکنون بیت کوین بهترین گزینه برای این کسب این جایگاه بوده است. در حال حاضر همه افراد خواهان بیت کوین هستند.”

همچنین طبق گفته ند سگال (Ned Segal)، مدیر مالی توییتر، این پیام رسان در حال بررسی برخی از ذخایر نقدی خود برای تبدیل آنها به بیت کوین است.

دورسی در حالی این خبر را رسانه‌ای کرده است که صنعت رمزارز در هند و آفریقا با چندین چالش روبرو شده است. اوایل این ماه خبرهایی مبنی بر ممنوعیت احتمالی رمزارزها در هند و پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا، نیجریه، منتشر شد که بر اساس آن معامله با رمزارزها یا تسهیلات پرداخت برای صرافی‌های رمزارزها ممنوع اعلام شده است.

سایر کشورهای آفریقایی مانند بوروندی (Burundi) و زیمبابوه (Zimbabwe) حتی اقدامات سخت گیرانه‌تری را نیز در جهت تنظیم رمزارزها انجام داده‌اند. بوروندی در سپتامبر ۲۰۱۹ فعالیت صرافی‌های رمزارز را غیرقانونی اعلام کرد. این در حالی است که در ماه می ۲۰۱۸، زیمبابوه موسسات مالی تحت نظارت خود را از پرداخت و پردازش‌های مرتبط با دارایی‌ها دیجیتال ممنوع کرده است.

نوشته جک دورسی و اختصاص ۲۳ میلیون دلار BTC به صنعت رمزارز در آفریقا و هند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا