اخبار ارز دیجیتال

جی پی مورگان: کاهش ۴۰ درصدی تولید ناخالص ملی در انتظار ایالات متحده

اقتصاددانان شرکت خدمات مالی جی‌پی مورگان، پیش بینی قبلی خود را پیرامون میزان تولید ناخالص ملی ایالات متحده در سه ماهه دوم، با کاهش ۴۰ درصدی اصلاح کردند. تخمین های قبلی بزرگترین بانک ایالات متحده، حاکی از کاهش ۲۵ درصدی بود.

در همین راستا، این تیم اقتصاددان پیشنهاد کرده است که بیکاری در ماه آپریل به ۲۰% افزایش می‌یابد. این رقم، بیکاران را به ۲۵ میلیون نفر می‌رساند. این آمار حاکی از آن است که انقباض اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد.

راه رفتن با چشمان بسته

پیچیدگی ارزیابی وضعیت اقتصادی کنونی و همچنین پیش بینی تأثیرات آتی، همچنان از مشکلات اساسی کارشناسان مالی است. گزارش این تیم حاکی از آن است که تمرکز اولیه آنها روی کاهش میزان تقاضا، منجر به تخمین ۲۵٪ قبلی شده است.

بااین حال، همچنان که تیم اقتصادی به ارزیابی تاثیر سفارشات خانگی از طریق اینترنت ادامه داد، بخش تامین نیز به یک عامل اثرگذار تبدیل شد. کاهش ساعات کاری، کاهش قابل‌توجهی در تولید و کارایی نیروی کار ایجاد کرده است.

روش‌های پیشین ارزیابی واکنش‌های بازار، به ارائه دیدگاهی مشخص در بحران فعلی قادر نبوده‌اند. در جای خود، روش‌های جدید باید مورد ارزیابی قرار گیرند. براساس این گزارش:

“طی چند هفته گذشته، تحلیل‌گران در هاله‌ای از ابهام به پیش بینی می‌پرداختند. چراکه مدل‌های اقتصادی پیشین، در وضعیت فعلی با محدودیت‌های آشکاری مواجه هستند.”

اگرچه این آمار بسیار ناخوشایند به نظر میرسد، این تیم نشان میدهد که نیمه دوم سال ۲۰۲۰ روند بازیابی آغاز میشود. آنها سه ماهه سوم و سه ماهه چهارم را به ترتیب در تولید ناخالص داخلی ۲۳٪ و ۱۳٪ پیش بینی می‌کنند.

از آنجا که خاموشی اقتصادی بیش از سایر شرایط بازار به دلیل تعطیلات گسترده، رسوب یافته است، بهبودی این شرایط نسبتاً سریع پیش بینی میشود. هنگامی که سفارشات ثبت شوند و کارگران قادر به بازگشت به مشاغل باشند، اقتصاد میتواند شروع به بهبود کند. بسته محرک اقتصادی نیز ممکن است اثرات مثبتی داشته باشد.

پاسخ رمزارز

همانطور که اقتصاد کلان منقبض شده است، قیمت ارزهای رمزپایه نیز منقبض شده است. قیمت بیت‌کوین در نیمه اول ماه مارس به شدت کاهش یافت و اندکی به زیر ۴۰۰۰ دلار افت کرد.

بااین حال، پس از اولین انقباض، قیمت بیت‌کوین تا حدودی تثبیت شده است. قیمت از آن زمان به بیش از ۶۵۰۰ دلار رسیده است و به نظر میرسد در این سطح از یک حمایت برخوردار شده است.

منبع: cnbc

🗓

نوشته جی پی مورگان: کاهش ۴۰ درصدی تولید ناخالص ملی در انتظار ایالات متحده اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا