اخبار ارز دیجیتال

حجم معاملاتی استیبل کوین های مبتنی بر اتریوم از اتر فراتر رفت !

ثبت رکوردی جدید در معاملات اتر و استیبل کوین ها

بنابر برآوردها معاملات اتر (ETH) و دیگر استیبل کوین های مبتنی بر بستر اتریوم (Ethereum) در سال ۲۰۲۰ به ۱.۶ تریلیون دلار رسیده است و در این بین سهم استیبل کوین ها از توکن بومی شبکه اتریوم بسیار فراتر رفته است.

رشد باور نکردنی کاربرد استیبل کوین ها

بر اساس گزارش تیم کانسنسیس (Consensys)، حجم معاملاتی اتر و دیگر استیبل کوین های مبتنی بر بستر شبکه اتریوم در سال گذشته از مرز ۱.۶ تریلیون دلار فراتر رفته است. در این گزارش همچنین اشاره شده است که بیشتر معاملات استیبل کوین‌های مبتنی بر اتریوم از طریق تتر (USDT)، یو اس دی کوین (USDC) و دای (DAI) انجام شده است. در این گزارش آمده است:

“موارد استفاده از سه استیبل کوین حائز اهمیت تتر، یو اس دی کوین و دای در سال ۲۰۲۰ به حدی افزایش یافته است که این رمزارزها سهم معاملاتی بیشتری را نسبت به توکن بومی بلاکچین اتریوم (ETH) به خود اختصاص داده‌اند.

حجم معاملات سالانه اتر در سال گذشته ۳۸۵ میلیارد دلار بوده، اما رمزارز USDT حدود ۵۸۰ میلیارد دلار بر بستر اتریوم معامله شده است. رمزارز USDC نیز حدود ۲۳۹ میلیارد دلار بر بستر اتریوم معامله شده است. استیبل کوین DAI نیز حدود ۹۸ میلیارد دلار معامله شده است. در مجموع، در سال ۲۰۲۰ در حدود ۱.۶ تریلیون دلار با استیبل کوین‌ها و اتر بر بستر اتریوم معامله شده است.”

علاوه بر این، در ادامه این گزارش توضیح داده شد است که استیبل کوین‌ها پلی بسیار مهم بین دارایی‌های سنتی و بازارهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شون و در هسته اصلی فعالیت‌هایی مانند قرض، وام و بازار مشتقات رمزارزها قرار دارند.

علاوه بر این، برخی از افراد باهوش نیز برای جلوگیری از افت ارزش دارایی‌های مبتنی بر رمزارزهای بومی بلاکچین‌های مختلف خود، از استیبل کوین‌ها استفاده می‌کنند. برای مثال این گزارش به افرادی در برزیل اشاره کرده است که از استیبل کوین‌های مبتنی بر دلار به عنوان جایگزینی برای پول رایج برزیل استفاده کرده و می‌کنند.

تیم کانسنسیس (Consensys) تأکید کرد که ظهور استیبل کوین‌ها باعث شده تا چندین دولت روش‌های اعمال قوانینی را بررسی کنند که وجود آنها را در یک محیط قابل قبول امکان پذیر سازد و همین دولت‌ها، از طریق بانک‌های مرکزی، در حال پیدا کردن روش‌های انتشار رمزارزهای خود در پلتفرم‌های مختلف قراردادهای هوشمند هستند.

نوشته حجم معاملاتی استیبل کوین های مبتنی بر اتریوم از اتر فراتر رفت ! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا