تاریخ : یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ Sunday, 24 September , 2023
1

لورس :حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟

  • کد خبر : 2615623
  • ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۹:۴۰
لورس :حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟ بزرگنمایی متن خبر ارز ديجيتال : یک تصور غلط رایج در بازار ارز‌‌های دیجیتال این است که خرید کمتر از یک بیت‌‌کوین‌ (BTC) امکان‌‌پذیر نیست. این در حالی است که بیت‌‌کوین تا ۹ رقم اعشار تقسیم‌‌پذیر است. البته خرید این مقدار هم به‌‌دلیل عوامل مختلف از جمله مساله کارمزد ممکن نیست. پس حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟ در این مطلب همراه ما باشید تا به این پرسش پاسخ دهیم. بیت‌‌کوین هم‌‌اکنون بیش از ۲۵ هزار دلار قیمت دارد و کمتر کسی می‌تواند یک بیت‌‌کوین کامل را خریداری کند، اما لزومی برای خرید بیت‌‌کوین کامل نیز وجود ندارد. امروزه می‌توان حتی با ۱۰۰ هزار تومان نیز بیت‌‌کوین خریداری کرد. چه یک بیت‌‌کوین یا ۰۱/ ۰ بیت‌‌کوین داشته باشید، شما صاحب بیت‌‌کوین هستید و به همان میزان سرمایه‌‌گذاری شده در معرض فراز و نشیب قیمت‌‌ها قرار می‌گیرید. در نهایت تنها ۲۱ میلیون بیت‌‌کوین در جهان وجود خواهد داشت و مالکیت هر میزان کم یا زیاد آن ارزشمند است. محدودیت و حداقل خرید بیت‌‌کوین امروزه با عرضه و فعالیت صرافی‌‌های ارز دیجیتال متنوع، این امک..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟ بزرگنمایی متن خبر ارز ديجيتال : یک تصور غلط رایج در بازار ارز‌‌های دیجیتال این است که خرید کمتر از یک بیت‌‌کوین‌ (BTC) امکان‌‌پذیر نیست. این در حالی است که بیت‌‌کوین تا ۹ رقم اعشار تقسیم‌‌پذیر است. البته خرید این مقدار هم به‌‌دلیل عوامل مختلف از جمله مساله کارمزد ممکن نیست. پس حداقل خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی چقدر است؟ در این مطلب همراه ما باشید تا به این پرسش پاسخ دهیم. بیت‌‌کوین هم‌‌اکنون بیش از ۲۵ هزار دلار قیمت دارد و کمتر کسی می‌تواند یک بیت‌‌کوین کامل را خریداری کند، اما لزومی برای خرید بیت‌‌کوین کامل نیز وجود ندارد. امروزه می‌توان حتی با ۱۰۰ هزار تومان نیز بیت‌‌کوین خریداری کرد. چه یک بیت‌‌کوین یا ۰۱/ ۰ بیت‌‌کوین داشته باشید، شما صاحب بیت‌‌کوین هستید و به همان میزان سرمایه‌‌گذاری شده در معرض فراز و نشیب قیمت‌‌ها قرار می‌گیرید. در نهایت تنها ۲۱ میلیون بیت‌‌کوین در جهان وجود خواهد داشت و مالکیت هر میزان کم یا زیاد آن ارزشمند است.

بخوانید  عبور Base از اتریوم در تراکنش‌های روزانه

محدودیت و حداقل خرید بیت‌‌کوین

امروزه با عرضه و فعالیت صرافی‌‌های ارز دیجیتال متنوع، این امکان برای علاقه‌‌مندان فراهم شده است تا هر میزانی که می‌خواهند در بیت‌‌کوین سرمایه‌‌گذاری کنند. با این حال، همچنان محدودیت‌‌ و حداقل‌‌هایی در زمان خرید بیت‌‌کوین وجود دارند. کوچک‌‌ترین واحد بیت‌‌کوین ساتوشی نام دارد که برابر با ۰۰۰۰۰۰۰۱/ ۰ بیت‌‌کوین است. هم‌‌اکنون یک ساتوشی با قیمت ۲۵ هزار دلاری بیت‌‌کوین، ارزش ۰۰۰۲۵/ ۰دلاری دارد که مقدار بسیار ناچیز و حتی از کارمزد مورد نیاز پرداختی شبکه نیز کمتر است. بنابراین انجام چنین تراکنشی امکان‌‌پذیر نیست. صرافی‌‌های ارز دیجیتال نیز به‌‌دلیل کارمزد‌‌ها و همچنین تشویق کاربران به سرمایه‌‌گذاری، برای خرید بیت‌‌کوین حداقل تعیین کرده‌‌اند.

در صرافی‌‌های جهانی معمولا حداقل خرید بیت‌‌کوین از یک دلار یا یک یورو شروع می‌شود. حداقل خرید در صرافی‌‌های ایرانی نیز از ۱۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است و ثبت سفارش خرید بیت‌‌کوین کمتر از این مقدار امکان‌‌پذیر نیست. حداقل خرید تنها محدود به بیت‌‌کوین نیست و تمام ارز‌‌های دیجیتال محدودیت حداقل خرید را دارند. در صرافی‌‌ها ممکن است با توجه به قیمت ارز، کارمزد‌‌های شبکه و موارد دیگر میزان حداقل خرید برای هر ارز دیجیتال متغیر باشد. حداقل خرید در هر صرافی متفاوت است و قبل از ثبت‌‌نام و واریز ریالی به کیف پول صرافی، باید حتما این موضوع را بررسی کنید تا به میزان مورد نیاز واریزی داشته باشید. برای یافتن صرافی‌‌های ارز دیجیتال با پایین‌‌ترین حداقل خرید ارز، می‌توانید از بخش جدید ارزدیجیتال به نام لیست صرافی‌‌های ایرانی استفاده کنید.

بخوانید  پیش بینی بازار ارزهای دیجیتال در هفته آینده – ۱۳ شهریور

در این بخش صرافی‌‌های ارز دیجیتال ایرانی با توجه به پارامتر‌‌های مختلفی از جمله حداقل خرید، تعداد ارز‌‌ها، سطح کارمزد‌‌ها، حجم معاملات، نقدینگی و تعداد جفت‌ارز‌‌ها امتیاز گرفته و رتبه‌‌بندی شده‌‌اند. صرافی‌‌های برتر ایرانی علاوه بر ارائه خدمات قابل‌‌اطمینان خرید و فروش ارز دیجیتال، معمولا پایین‌‌ترین میزان حداقل خرید را نیز دارند و بنابراین می‌توانند بهترین انتخاب برای شروع معاملات و خرید بیت‌‌کوین باشند.

کارمزد‌‌ها، موانعی برای خرید‌‌های کوچک بیت‌‌کوین

به‌‌طور کلی در زمان خرید بیت‌‌کوین دو کارمزد وجود دارد، نخستین کارمزد برای شبکه بیت‌‌کوین است که به ماینرها پرداخت می‌شود و کارمزد دوم برای صرافی است که معمولا درصدی از تراکنش را شامل می‌شود. بیت‌‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، توسط کاربران و جامعه خود مدیریت می‌شود. به همین منظور شبکه بیت‌‌کوین به‌‌نوعی ساخته شده است که در ازای فعالیت و مشارکت کاربران و استخراج‌‌کنندگان، به آنها BTC پاداش دهد. این پاداش جبرانی بر هزینه‌های ماینرهاست و کاربران را به ادامه مشارکت تشویق می‌‌کند. پاداش ماینر‌‌ها و مشارکت‌‌کنندگان شبکه بیت‌‌کوین از کارمزد انجام معاملات کاربران پرداخت می‌شود و به همین دلیل است که تمام تراکنش‌‌های بلاک‌چینی بیت‌‌کوین، نیازمند پرداخت کارمزد شبکه است. کارمزد تراکنش شبکه تحت تاثیر عوامل مختلفی تغییر می‌‌کند و همواره نوسان دارد.

بخوانید  کریپتو کوانت: گاوهای اتریوم می‌توانند بزودی کنترل بازار را در دست بگیرند

هم‌‌اکنون در صرافی‌‌های ایرانی کارمزد برداشت و انتقال بیت‌‌کوین بر بستر شبکه اصلی، حدود ۰۰۰۱/ ۰ تا ۰۰۰۹/ ۰ بیت‌‌کوین است. بنابراین صرافی‌‌ها معمولا حداقل خرید را بیش از این میزان قرار می‌دهند تا کاربران در زمان انتقال بیت‌‌کوین‌‌های خود با مشکلی مواجه نشوند. علاوه بر کارمزد شبکه، کارمزد‌‌های صرافی نیز وجود دارند که معمولا ۰۵/ ۰ تا ۳/ ۰ درصد از کل تراکنش خرید و فروش بیت‌‌کوین را شامل می‌شود. در حالی که این عدد ناچیز به نظر می‌‌رسد، اما در تراکنش‌‌های بزرگ چشم‌‌گیر است و موضوعی است که در هنگام انتخاب و استفاده از صرافی‌‌ها باید به آن توجه داشته باشید. برای مقایسه سریع کارمزد‌‌های صرافی‌‌ها می‌توانید از لیست صرافی‌‌های ایرانی ارز دیجیتال استفاده کنید تا به اطلاعات مهم و کاربردی هر صرافی ایرانی از جمله حداقل و حداکثر کارمزد دریافتی آنها دسترسی داشته باشید.

حداکثر خرید بیت‌‌کوین در صرافی‌‌های ایرانی

صرافی‌‌های ارز دیجیتال ایرانی معمولا محدودیتی برای حداکثر خرید بیت‌‌کوین ندارند و تا میزانی که موجودی یا نقدینگی داشته باشند، کاربران می‌توانند بیت‌‌کوین خریداری کنند. با این حال واریز ریالی و خرید بیت‌‌کوین با برخی چالش‌‌ها همراه است. در گذشته هر کاربر این امکان را داشت تا در هر تراکنش مبلغ ۲۵ میلیون تومان را در درگاه صرافی‌‌ها پرداخت کند؛ بنابراین برای هر کد ملی با انجام ۴ تراکنش، واریز روزانه ۱۰۰ میلیون تومان به صرافی‌‌های ارز دیجیتال امکان‌‌پذیر بود.

بخوانید  هوش مصنوعی گوگل قیمت شیبا اینو را پیش بینی کرد!

اما در آخرین ابلاغیه بانک مرکزی، سقف واریز روزانه برای هر کد ملی به ۲۵ میلیون تومان کاهش یافته است. بنابراین برای خرید‌‌های بزرگ بیت‌‌کوین کاربران با برخی محدودیت‌‌ها از طرف بانک مرکزی مواجه هستند. البته هم‌‌اکنون صرافی‌‌ها روش‌هایی را برای واریز مبالغ بیش از ۲۵ میلیون تومان در اختیار کاربران قرار داده‌‌اند، روش‌هایی که قابل‌‌انجام است، اما استفاده از آنها به راحتی واریز از طریق درگاه بانکی نیست.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2615623

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها