تاریخ : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 4 December , 2023
0

لورس :حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟

 • کد خبر : 2629318
 • ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
لورس :حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟ حساب دمو فارکس درواقع یک حساب فیک و غیر واقعی است که برای معامله‌گران تاز‌ه‌کار در بازار فارکس افتتاح می‌شود؛ کسانی که مهارت کافی برای معاملۀ واقعی ندارند، می‌توانند با این حساب تمرین خرید و فروش انجام دهند. این نوع حساب به شما امکان می‌دهد تا به صورت مجازی و بدون استفاده از پول واقعی، تجارت‌های فارکس را شبیه‌‌سازی کنید. با استفاده از یک حساب دمو شما می‌توانید مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کرده و استراتژی‌های تجاری را آزمایش کنید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید که همۀ این کارها بدون خطر از دست دادن پول واقعی انجام می‌شوند. استفاده از این حساب برای افراد تازه‌کار و کسانی که نمی‌توانند سرمایۀ زیادی برای معامله داشته باشند، گزینۀ بسیار مناسبی محسوب می‌شود.
حساب دمو فارکس چیست؟ حساب دمو فارکس به حساب‌های غیر واقعی در دنیای معامله‌گری ارزهای خارجی گفته می‌شود که از آن برای یادگیری معامله در فارکس استفاده می‌شود. در واقع این حساب به تریدر کمک می‌کند تا با انجام آزمون و خطا عملکرد خود را بهبود بخشد؛ بدون اینکه ذره‌ای از سرمایۀ خود را از دست دهد..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟

حساب دمو فارکس درواقع یک حساب فیک و غیر واقعی است که برای معامله‌گران تاز‌ه‌کار در بازار فارکس افتتاح می‌شود؛ کسانی که مهارت کافی برای معاملۀ واقعی ندارند، می‌توانند با این حساب تمرین خرید و فروش انجام دهند. این نوع حساب به شما امکان می‌دهد تا به صورت مجازی و بدون استفاده از پول واقعی، تجارت‌های فارکس را شبیه‌‌سازی کنید. با استفاده از یک حساب دمو شما می‌توانید مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کرده و استراتژی‌های تجاری را آزمایش کنید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید که همۀ این کارها بدون خطر از دست دادن پول واقعی انجام می‌شوند. استفاده از این حساب برای افراد تازه‌کار و کسانی که نمی‌توانند سرمایۀ زیادی برای معامله داشته باشند، گزینۀ بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟

حساب دمو فارکس چیست؟

حساب دمو فارکس به حساب‌های غیر واقعی در دنیای معامله‌گری ارزهای خارجی گفته می‌شود که از آن برای یادگیری معامله در فارکس استفاده می‌شود. در واقع این حساب به تریدر کمک می‌کند تا با انجام آزمون و خطا عملکرد خود را بهبود بخشد؛ بدون اینکه ذره‌ای از سرمایۀ خود را از دست دهد؛ زیرا همان‌ طور که از اسم این حساب مشخص است، حساب مجازی بوده و هیچ پولی جهت معامله وارد آن نمی‌شود و در ازای آن هیچ سودی هم توسط معامله‌گر دریافت نمی‌شود. با استفاده از یک حساب دمو شما می‌توانید مهارت‌های معاملاتی خود را در فارکس تقویت کنید، استراتژی‌های تجاری را آزمایش نمایید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید. همۀ این کارها بدون خطر از دست دادن پول واقعی انجام می‌شوند. معمولاً ساخت حساب دمو فارکس برای تمرین استراتژی‌ها و تاکتیک‌های معاملاتی انجام می‌گیرد تا معامله‌گر تازه‌کار پس از یادگرفتن کامل روش‌های معامله وارد بازار واقعی شود.

اکانت دمو فارکس

اولین گام برای افتتاح حساب دمو، انتخاب یک بروکر فارکس معتبر است. باید مطمئن شوید بروکری که انتخاب می‌کنید، مجوزهای لازم مراجع مالیاتی و نظارتی را دارد و به‌عنوان یک بروکر معتبر در بازار فارکس شناخته می‌شود. چگونه حساب دمو فارکس باز کنیم؟ سوال اغلب افراد تازه‌وارد به بازار فارکس این است. این افراد باید مراحل زیر را به صورت گام به گام برای افتتاح حساب دمو انجام دهند تا یک حساب غیر واقعی برای تمرین معامله‌گری در فارکس برای آن‌ها در یک بروکر معتبر ایجاد شود. مراحل افتتاح حساب دمو در فارکس به شرح زیر است:

 • مراجعه به وب‌ سایت بروکر: وارد وب‌ سایت بروکری که انتخاب کرده‌اید شوید. از طریق لینک مستقیم می‌توانید وارد صفحۀ افتتاح حساب دمو در آمارکتس شوید. با کلیک بر روی لینک بالا به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت می‌شوید.

آموزش افتتاح حساب دمو فارکس

 • انتخاب بروکر: ابتدا باید یک بروکر فارکس معتبر انتخاب کنید. ما در اینجا بروکر آمارکتس را انتخاب کرده‌ایم. یک بروکر معتبر باید حتما مجوزهای مورد نیاز مراجع مالیاتی و نظارتی را داشته باشد.
 • ثبت نام: شما برای افتتاح حساب دمو نیاز به تکمیل یک فرم ثبت نام دارید. این فرم شامل اطلاعات شخصی شما همچون نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن است. در برخی موارد ممکن است نیاز به تایید هویت نداشته باشید تا حساب دموی خود را ایجاد کنید. در این مرحله، وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر در بروکر آمارکتس می‌شوید که باید نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید. در زمان ورود اطلاعات باید از حروف انگلیسی استفاده کنید و آدرس ایمیل و شماره موبایلی که وارد می‌کنید در دسترس باشد.

ئبت نام

 • با انجام مراحل بالا یک حساب دمو در بروکر آمارکتس مطابق تصویر زیر برای شما ایجاد خواهد شد.

حساب دمو

 • انتخاب پلتفرم: پس از ثبت نام شما به‌عنوان تازه‌کار، معمولاً به یک پلتفرم معاملاتی دسترسی پیدا می‌کنید. بروکرها معمولاً پلتفرم‌های مختلفی همچون MetaTrader 4 (MT4) یا MetaTrader 5 (MT5) را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید نسخۀ معاملاتی این پلتفرم‌ها را برای کامپیوتر خود دانلود کنید و یا از نسخۀ وب ‌بیس برای معامله در مرورگر خود استفاده کنید.
 • ورود به حساب دمو: پس از دانلود و نصب پلتفرم معاملاتی شما به حساب دمو خود وارد می‌شوید. برای ورود از نام کاربری (آدرس ایمیل) و رمز عبوری استفاده کنید که در مرحلۀ قبل تعیین کرده‌اید. اغلب حساب‌های دمو در فارکس فقط برای مدت محدود ۳۰ تا ۹۰ روزه معتبر هستند و فرد در این بازۀ زمانی می‌تواند خود را برای ورود به معاملات واقعی آماده کند.

همه چیز درمورد حساب دمو

حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟

 • شروع معامله: حالا که به حساب دمو دسترسی پیدا کرده‌اید، باید معاملات را آغاز کنید. اکثر بروکرها پول مجازی به حساب دمو شما اختصاص می‌دهند تا بتوانید با آن معامله کنید. از این موقعیت استفاده کنید تا مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کنید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید. هر چه میزان پول مجازی بیش‌تر باشد، شما بهتر می‌توانید مهارت‌های خود را در این بازار تقویت کنید. در این صفحه می‌توانید به بخش تنظیمات رفته و براساس نیاز خود تنظیمات را تغییر دهید.

شروع معامله

 • آموزش و تمرین: حساب دمو به شما این امکان را می‌دهد تا بدون خطر از دست دادن پول واقعی تجربۀ معاملات فارکس را کسب کنید. از منابع آموزشی برای یادگیری استراتژی‌ها، تحلیل‌های بازار و مفاهیم مهم فارکس بهره ببرید.

مزایای حساب دمو

حساب دمو یک ابزار ضروری برای معامله‌گران تازه در بازار فارکس است تا مهارت‌ها و تجربه‌های لازم را کسب کنند و معاملات خود را با اطمینان بیش‌تری انجام دهند. نحوۀ ساخت حساب دمو در فارکس خیلی آسان است و شما فقط باید در انتخاب بروکر مورد نظر برای افتتاح حساب دمو دقت لازم را به خرج بدهید. حساب دمو در معاملات فارکس دارای مزایای متعددی است که برخی از اصلی‌ترین مزایای آن به شرح زیر است:

مزایای افتتاح حساب دمو در فارکس

 • آموزش و تجربۀ بدون خطر: یکی از بزرگ‌‌ترین مزایای افتتاح حساب دمو فارکس این است که به شما امکان می‌دهد تا معاملات خود را بدون استفاده از پول واقعی تمرین کنید و استراتژی‌های مختلف معاملاتی را آزمایش نمایید؛ بدون اینکه ضرر مالی کنید. آموزش کار با حساب دمو فارکس بسیار آسان است و شما فقط با این ابزار می‌توانید مهارت‌های معامله‌گری خود را بدون کسب سود تقویت کنید.
 • شبیه‌‌سازی شرایط بازار: حساب دمو به شما این امکان را می‌دهد تا با شرایط و تغییرات بازار فارکس در زمان واقعی آشنا شوید. با ورود به بازار فارکس از نوع دمو می‌توانید شرایط بازار واقعی را متوجه شوید و نحوۀ تصمیم ‌گیری‌های مهم و حساس را در این بازار یاد بگیرید.
 • آشنایی با پلتفرم معاملاتی: حساب دمو به شما فرصت می‌دهد تا با پلتفرم معاملاتی بروکر آشنا شوید. در واقع با حساب دمو در یک پلتفرم معاملاتی، شما می‌توانید ویژگی‌های پلتفرم واقعی را بدون ضرر کردن یاد بگیرید و با ویژگی‌ها و ابزارهای مختلف پلتفرم آشنا شوید تا در معاملات واقعی بهتر عمل کنید.
 • افزایش اعتماد به نفس: با تجربۀ موفقیت‌ها و خطاها در حساب دمو اعتماد به نفس شما در معاملات واقعی افزایش پیدا می‌کند. شما به دلیل تجربیات مثبت در حساب دمو احساس بهتری در معاملات واقعی خواهید داشت.
 • تست استراتژی‌های جدید: حساب دمو به شما این امکان را می‌دهد تا استراتژی‌های جدید را بدون خطر از دست دادن پول واقعی تست کنید. پیدا کردن بهترین روش بدون کسب سود و زیان می‌تواند مهارت شما را در معامله‌گری بالا ببرد و موجب کاهش ترس شما از معاملات واقعی در این بازار پر تلاطم شود.
 • کنترل احساسات: اغلب معامله‌گران تازه‌کار در بازار فارکس به دلیل عدم تسلط به این بازار اقدام به خرید و فروش‌های هیجانی می‌کنند. یکی از مزایای داشتن حساب دمو در فارکس، کنترل این هیجانات قبل از ورود به بازار واقعی است.

معایب افتتاح حساب دمو در فارکس

افتتاح حساب دمو فارکس مزیت‌های زیادی دارد، اما برخی معایب آن هم باعث شده تا معامله‌گران در برخی شرایط نسبت به افتتاح حساب دمو یا فیک در فارکس تردید داشته باشند. به‌عنوان یک تازه‌وارد می‌توانید از حساب دمو به‌عنوان یک ابزار آموزشی مفید برای یادگیری معاملات فارکس استفاده کنید، اما باید به سرعت مرحلۀ کار با حساب دمو را پشت سر گذاشته و وارد دنیای معاملات واقعی شوید. برخی از افراد وقت زیادی را در این حساب‌ها تلف می‌کنند و این موضوع یکی از معایب اصلی حساب دمو در فارکس است. به صورت کلی، اصلی‌ترین معایب حساب غیر واقعی در فارکس عبارتند از:

معایب افتتاح حساب دمو در فارکس

 • عدم واقعیت مالی: یکی از معایب اصلی حساب دمو این است که شما با پول واقعی معامله نمی‌کنید. این امر به معنای عدم تجربۀ اثرات روانی مرتبط با از دست دادن پول واقعی است. به عبارت دیگر، اگر شما پول واقعی داشته باشید، تصمیم‌گیری‌های شما برای کسب سود و یا جلوگیری از زیان منطقی‌تر خواهد بود.
 • نادیده گرفتن عوامل روانی: وقتی که با حساب دمو معامله می‌کنید، عوامل روانی مهمی مانند استرس و فشار از دست دادن پول واقعی ندارید. این امر می‌تواند افکار نادرست در مورد معاملات واقعی ایجاد کند.
 • گرفتار عادت‌های نادرست معاملاتی نشوید: به علت عدم وجود پول واقعی در حساب دمو، برخی تازه‌‌کاران ممکن است عادت‌های معاملاتی نادرستی را ترسیم کنند و به اشتباه معاملاتی که در واقعیت به مشکل می‌خورند را در دنیای واقعی معامله ترجیح دهند.
 • زمان ‌بر برای تحقیق و یادگیری: اگر به‌طور نادرست و بدون هدف وارد یک حساب دمو شوید، قطعا زمان زیادی را برای یادگیری از دست خواهید داد که این موضوع می‌تواند برای شما ضررهای زیادی را به دنبال داشته باشد.

اصول ترید

سخن پایانی

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که در معاملات فارکس شما به‌عنوان یک تازه‌کار باید برای یادگیری استراتژی‌های معاملاتی کار خود را با یک حساب دمو فارکس آغاز کنید و پس از یادگیری نکات و افزایش اعتماد به نفس در معاملات وارد دنیای واقعی شوید. افراد مبتدی می‌توانند با آگاهی از شرایط اقتصادی جهانی و عوامل موثر بر قیمت‌ها در بازار فارکس تصمیمات معاملاتی آگاهانه‌تری بگیرند و بهترین روش‌های معاملاتی را با حساب دمو قبل از ورود به بازار واقعی تمرین و تکرار کنند، بدون اینکه در واقعیت پولی از دست بدهند.

سوالات متداول

۱. حساب دمو در فارکس چیست؟

حساب دمو یک نوع حساب غیر واقعی و رایگان با پول مجازی در فارکس است که معامله‌گران تازه‌کار برای یادگیری بازار معمولاً از آن استفاده می‌کنند. البته ابزارهای معاملاتی، نمودارها، سیگنال‌های مورد استفاده در حساب دمو با نمودارها و ابزارهای معاملاتی حساب واقعی هیچ تفاوتی ندارند.

۲. آیا افتتاح حساب دمو در بازار فارکس هزینه دارد؟

خیر، کلیۀ افتتاح حساب‌های دمو در بروکرهای فارکس کاملاً رایگان است.

۳. تفاوت اصلی حساب دمو و حساب واقعی در فارکس چیست؟

از نظر مجازی بودن پول و همچنین عدم ریسک در سرمایه‌گذاری این دو حساب در بازار فارکس با یکدیگر تفاوت دارند. درواقع در حساب دمو همه چیز فیک و غیر واقعی است.

۴. آیا معامله با حساب دمو برای فرد سود مادی هم دارد؟

خیر، با توجه به اینکه در حساب دمو هیچ پول واقعی رد و بدل نمی‌شود، معامله‌گر هیچ سودی هم در این بازار به دست نمی‌آورد.

ترتیبی که برای خواندن مقالات همه چیز در مورد فارکس به شما پیشنهاد میکنیم: forex-demo-account حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟ why-do-we-lose-in-forex ‌چرا در فارکس ضرر می‌کنیم؟ | روش‌های به حداقل رساندن ضرر types-of-orders-in-forex-market انواع سفارشات در فارکس + ۵ دلیل اهمیت شناخت آ‌نها take-profit حد سود (take profit) در فارکس چیست؟ + روش‌ تعیین cpi شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در فارکس چیست؟ آموزش ۰ تا ۱۰۰ cash-rate نرخ بهره فارکس (cash rate) چیست؟ contract-size اندازه قرارداد یا contract size چیست و چه استفاده‌ای در فارکس دارد؟ rebate مفهوم ریبیت Rebate در بازار فارکس چیست؟ + بهترین بروکرهای فعال free-margin مفهوم فری مارجین یا free margin در فارکس چیست؟ deviation-in-forex انحراف استاندارد یا deviation در فارکس چیست؟ pending-order پندینگ اردر در فارکس چیست؟ آشنایی ۰ تا ۱۰۰ با Pendin order equity equity چیست؟ آموزش ۰ تا ۱۰۰ اکوئیتی در فارکس what-is-bms bms در فارکس چیست؟ ۰ تا ۱۰۰ آشنایی با کاربرد bms what-is-drawdown drawdown فارکس چیست؟ آموزش محاسبه و کنترل drawdown bank-holiday bank holiday در فارکس چیست؟ در زمان تعطیلات معامله کنیم؟ bid-ask bid ask در فارکس| منظور از قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی چیست؟ retail-sales شاخص خرده فروشی یا retail sales و تاثیر آن بر بازار فارکس forecasting-forex-prices پیش بینی قیمت های فارکس با هوش مصنوعی؛ از خیال تا واقعیت how-much-money-do-i-need-to-trade-in-forex برای ترید در فارکس چقدر پول احتیاج دارم؟ best-forex-strategies بهترین استراتژی فارکس چیست؟ ۱۰ مورد از مهمترین استراتژی های فارکس 1000-pip-climber آموزش ربات معامله گر ۱۰۰۰ pip climber برای بازار فارکس learning-forex آموزش فارکس چقدر طول میکشد؟ forex-news اخبار مهم در فارکس | چه اخباری را در فارکس دنبال کنیم؟ traders-lives یک روز از زندگی یک تریدر؛ زندگی به سبک تریدرها! forex-signal سیگنال فارکس چیست + معرفی کانال تلگرامی معتبر سیگنال فارکس backtest چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟ شاخص PMI چیست؟ کاربرد PMI در فارکس nfp شاخص NFP چیست و چه اهمیتی در بازار فارکس دارد؟ risk-management-in-forex مدیریت ریسک در فارکس؛ رمز و رازها را از زبان بهترین تریدرهای فارکس بشنوید effect-of-interest-rates-on-the-forex تاثیر نرخ بهره بر بازار فارکس؛ چگونگی و اهمیت این تاثیر forex-in-iran وضعیت فارکس در ایران | آیا فارکس قانونی است؟ edge لبه معاملاتی در فارکس (Edge Trading) به چه معناست؟ prop-trading-co معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان proprietary-trading پراپ تریدینگ چیست؟ | بهترین سایت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان ninjawolf معرفی و آموزش ربات NinjaWolf؛ یکی از بهترین ربات های فارکس crypto-or-forex ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟ swap-forex سواپ در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟ forex-account-types تفاوت انواع حساب فارکس در چیست؟ از کدام حساب استفاده کنیم؟ superbatman معرفی و آموزش ربات سوپر بتمن (Super Batman) best-forex-traders با ۱۰ مورد از بهترین تریدرهای فارکس آشنا شوید forex-mistakes رایج ترین اشتباهات معامله گران فارکس؛ بررسی موردی ۱۳ خطا expert-eagle آموزش ربات عقاب؛ بهترین اکسپرت فارکس forex بازار فارکس چیست و چگونه در فارکس معامله کنیم؟ vigas-robot ربات اسکلپر ویگاس؛ آموزش و نحوه استفاده forex-successful-trader تریدرهای موفق فارکس، ۱۰ مورد از الگوهای معامله گران کارکشته بازار margin-in-forex آموزش معاملات مارجین در فارکس forex-economic-calendar تقویم اقتصادی فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟ bubble-in-forex حباب در فارکس چیست؟ معروفترین حباب های قیمتی در فارکس forex-kill-zone کیل زون فارکس یا Forex Kill Zone چیست؟ 4step-guide-making-sure-your-broker-legit بروکرهای کلاهبردار فارکس [۸ روش تشخیص + لیست کامل بروکرها] forex-trading-sessions سشن‌ های فارکس چیست؟ forex-account آموزش کامل نحوه ثبت نام در فارکس top-up-forex-with-webmoney نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی [آموزش تصویری و مرحله به مرحله] market-execution Market Execution یا اجرای بازار معاملات فارکس چیست؟ avoid-margin-call چگونه در فارکس کال مارجین نشویم؟ types-of-forex-trading انواع معاملات در فارکس | راهنمای انجام معاملات فارکس forex-working-hours ساعت کار فارکس؛ بهترین ساعات ترید در فارکس lot-in-forex لات در فارکس چیست؟ [انواع Lot در فارکس + نحوه و فرمول محاسبه] spread-in-forex آشنایی با اسپرد (Spread) در فارکس؛ کارمزد پنهانی در فارکس forex-psychology روانشناسی فارکس؛ آموزش مدیریت احساسات در معامله types-charts-forex انواع نمودار در فارکس [نحوه خواندن + کاربرد هرکدام از آنها] forex-podcast پادکست آموزش فارکس؛ ۶ مورد از بهترین پادکست های فارکس best-time-to-trade-in-forex بهترین زمان معامله در فارکس چه زمانی است؟ supply-and-demand آموزش معامله در نواحی عرضه و تقاضا pip-calculator ماشین حساب ارزش پیپ (Pip) what-is-traded-in-forex مفهوم جفت ارز در فارکس؛ در بازار forex چه چیزی معامله می شود؟ forex-scams انواع روش های کلاهبرداری‌ در بازار فارکس forex-market-players بازیگران بازار فارکس (Forex) چه کسانی هستند؟ forex-advantages مزایای بازار فارکس نسبت به بقیه بازارهای مالی چیست؟ experts آموزش اکسپرت نویسی forex-support-and-resistance سطح حمایت و مقاومت در فارکس هدیه ویژه :منبع : خانه سرمایه

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2629318

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها