اخبار ارز دیجیتال

حمایت درون زنجیره‌ای کلیدی بیت کوین در قیمت ۴۷۰۰۰ دلار

حمایت کلیدی بیت کوین در تراز ۴۷۰۰۰ دلار طبق داده‌های درون زنجیره‌ای

اگر قیمت بیت کوین (Bitcoin) نتواند سطح حمایتی ۵۰ هزار دلار را در دو روز آتی حفظ کند، این احتمال وجود دارد که اصلاح تا ترازهای ۴۳۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد. اما بیت کوین طبق داده‌های درون زنجیره‌ای حمایت مهمی در قیمت ۴۷۰۰۰ دلار دارد و افت بیشتر قیمت به زیر این سطح باعث اصلاح عمیق‌تر می‌شود.

رافائل شولتزه-کرافت (Rafael Schultze-Kraft)، هم‌بنیان گذار و مدیرعامل گلس نود (Glassnode)، می‌گوید:

“تراز ۴۷۰۰۰ دلار، یکی از مهم‌ترین سطوح حمایتی بیت کوین طبق داده‌های درون زنجیره‌ای محسوب می‌شود چرا که خریدهای سازمانی زیادی در این ناحیه انجام شده و نهنگ‌ها نیز بیشترین حجم معاملات را داشته اند. بنابراین در حالت ایده آل، تراز حمایتی ۴۷۰۰۰ دلار مانع از ریزش بیشتر قیمت می‌ شود و این سطح از دست نمی‌رود اما در صورت افزایش عرضه‌ها و افت قیمت به زیر این سطح باید منتظر حمایت ۴۰۰۰۰ دلاری بود.”

آیا بیت کوین تا سطح ۴۰۰۰۰ سقوط خواهد کرد؟

این تئوری همچنین توسط تیم تحلیلی کریپتیوم (Cryptium analytics) بیان شده است که عدم موفقیت در حفظ سطح ۵۰ هزار دلار، منجر به طولانی و عمیق‌تر شدن اصلاح اخیر خواهد شد. اعضای این تیم می‌گویند:

“قیمت بیت کوین در یک روز از ۵۵۵۰۰ دلار به ۴۸۵۰۰ دلار کاهش یافت اما با این وجود خریداران به سرعت قیمت را به بالای ۵۰۰۰۰ دلار بازگرداندند. با توجه به اینکه در هفته گذشته شاهد ۱۰ میلیارد دلار لیکویید بودیم، این یک افت شدید محسوب می‌شود. با رسیدن قیمت به ۵۰۰۰۰ دلار مشاهده می‌شود که خریداران عملاً موقعیت خریدی ندارند.

عمده اندیکاتورها دید خوشبینانه‌ای نسبت به روند حرکتی بیت کوین نمی‌دهند و همه این علائم نشان می‌دهد که روند نزولی بیت کوین احتمالا تا سطح ۴۰۰۰۰ دلار ادامه خواهد یافت. بنابراین اگر قیمت بیت کوین در نمودار روزانه زیر ۵۰۰۰۰ دلار تثبیت شود، یک نشانه واضح برای فروش بیت کوین در کوتاه مدت است.”

نوشته حمایت درون زنجیره‌ای کلیدی بیت کوین در قیمت ۴۷۰۰۰ دلار اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا