اخبار ارز دیجیتال

حمایت مایکروسافت و ۵۰ شرکت دیگر از شبکه جامپنت انجین

حمایت مایکروسافت و ۵۰ شرکت دیگر از شبکه NFT جامپنت انجین

شبکه بلاکچین جامپنت (JumpNet) شرکت انجین (Enjin)، مختص توکن های غیر قابل تعویض ، توانسته است توجه و حمایت مایکروسافت (Microsoft)، بایننس (Binance)، اوکی اکسچنج (OKEx) و ۵۰ شرکت دیگر را بدست آورد. بر اساس اعلامیه منتشر شده در وبسایت این پلتفرم، شرکت‌های یاد شده برای برآورده سازی نیازهایشان در حوزه NFT، استفاده از شبکه جامپنت را در اولویت خود قرار داده‌اند. حساب کاربری رسمی انجین در توییتر گفته است:

“جامپنت به اکوسیستم انجین آسیب رسانده است! بیش از ۵۰ پروژه به طور فعال مشغول کار روی ادغام با شبکه جامپنت و استفاده از آن برای ضرب و توزیع بدون کارمزد NFTهای خودشان هستند.”

توکن های غیر مثلی بدون کارمزد و دوست دار طبیعت

افزایش هزینه کارمزد در بلاکچین اتریوم، نگرانی فزاینده‌ای را برای پروژه‌های NFT به بار آورده است، بخصوص آنهایی که حق مالکیت خود را به طور مداوم انتقال می‌دهند، همچون توکن‌های NFT درون بازی‌ها. به عنوان یک راهکار جایگزین برای شبکه اتریوم، جایی که تمام NFTها رکوردهای تازه‌ای را از خود به نمایش گذاشته‌اند، انجین در حال توسعه شبکه بلاکچین خصوصی خود تحت عنوان جامپنت است.

شبکه جامپنت روی چهار نود اعتبار سنج که از مکانسیم اجماع “اثبات اقتدار” (Proof of Authority) استفاده می‌کنند بنا شده است و روی یک ماشین مجازی اتریوم اجرا می‌شود. این بدان معناست که NFTهای ایجاد شده تحت جامپنت را می‌توان بدون نیاز به پرداخت کارمزد ضرب کرد و انتقال داد، البته به قیمت متمرکز بودن شبکه.

یکی دیگر از مزایای استفاده از یک بلاکچین خصوصی که تنها از ۴ اعتبار سنج کمک می‌گیرد این است که برای انجام وظایف خود به انرژی کمتری نیاز خواهد داشت. انجین پیش‌بینی کرده است که جامپنت تنها به ۰.۰۰۰۲ درصد انرژی مصرفی در بلاکچین اتریوم نیاز خواهد داشت. بنابراین کاربران این پلتفرم خواهند توانست با کمترین میزان تولید کربن، NFTهای خود را از طریق پل جامپنت به این شبکه که در ۱۶ آوریل راه‌اندازی شده است، انتقال دهند.

رشد قیمت ۱۸ برابری انجین

پس از عملکرد موفقیت آمیز شبکه جامپ نت، انجین در نظر دارد که یک بلاکچین غیرمتمرکز مختص توکن های غیر قابل تعویض تحت عنوان افینیتی (Efinity)، که در بیشترین حالت از ۱۰۰۰ نود اعتبار سنج استفاده خواهد کرد، را تا آخر امسال راه‌اندازی کند. انتشار اخبار مثبت در خصوص شبکه‌های جامپنت و افینیتی باعث رشد قیمت انجین شده است.

عملکرد توکن انجین (ENJ) از ابتدای 2021 تا کنون

عملکرد انجین از ابتدای ۲۰۲۱ تا کنون

انجین (ENJ) یکی از بهترین عملکردها را در سال ۲۰۲۱ در میان دارایی‌های رمزارز از خود به نمایش گذاشته و رشد قیمتی ۱۸ برابری را از ابتدای سال تا کنون تجربه کرده است. انجین در تاریخ ۹ آوریل ۲۰۲۱ توانست رکورد قیمتی ۳.۹۲ دلار را از خود به جای بگذارد و هم اکنون در تراز ۲.۵۷ دلاری در حال معامله است.

نوشته حمایت مایکروسافت و ۵۰ شرکت دیگر از شبکه جامپنت انجین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا