اخبار ارز دیجیتال

حوزه دیفای (DEFI) و جهان واقعی به زودی ادغام می‌شوند

حوزه دیفای (DEFI) و جهان واقعی ادغام می‌شوند

به زودی هر ابزار مالی سنتی به عنوان بخشی از حوزه‌ی دیفای (DeFi) شناخته می‌شود و حوزه دیفای و جهان واقعی با هم یکی می‌شوند. بسیاری از پلتفرم‌ها در حال حاضر در این صنعت به دنبال از بین بردن شکاف با دنیای واقعی هستند.

به دنبال سناریوی فعلی، به نظر می‌رسد که به زودی ابزارهای مالی سنتی جای خود را به امور مالی غیرمتمرکز خواهند داد و دیفای به طور گسترده‌ای به عنوان آینده صنعت مالی معرفی می‌شود. طیف گسترده و رو به رشد پروتکل‌ها و ابزارهای حوزه دیفای به کاربران اجازه می‌دهد تا از ارزهای دیجیتال استفاده کنند چرا که چنین گزینه‌هایی اهداف نوآورانه و ارزشمندتری را ارائه می دهند، از جمله سرعت و کارایی که یک فناوری قدیمی نمی‌تواند به همراه داشته باشد.

با این حال، تاکنون هیچ ارتباطی بین دیفای و دنیای واقعی وجود نداشته است به‌گونه‌ای که بیشتر پروتکل‌های بخش غیرمتمرکز فقط با استفاده از دارایی های دیجیتال قابل دسترسی هستند.

پروژه‌های DEFI می‌توانند فاصله‌ها را نزدیک‌تر کنند

به دلیل غیرقابل دسترس بودن صنعت دیفای با دارایی‌های سنتی‌تر، بسیاری معتقدند که این فناوری به طور کلی برای توانمندسازی افراد ساخته شده است. با این حال، برخی نیز مایل به تعامل با دارایی‌ها و پروتکل‌هایی هستند که با آن‌ها آشنا نیستند.

در واقع، ما مشاهده کرده‌ایم که خرده فروشان تمایل چندانی به استفاده از رمزارزها ندارند. اما می‌توان این شکاف را با کمک پروژه‌های دیفای که به دنبال تلفیق دنیای واقعی و دارایی‌های سنتی هستند، کاهش داد.

بستری به نام باند اپتیت (BondAppetit) یکی از بهترین نمونه‌های پلتفرم دیفای است که دارایی‌های دنیای واقعی را به این بخش می‌آورد. این دارایی‌ها شامل اوراق بهادار با درآمد ثابت شرکت های باثبات و برنامه‌هایی برای گنجاندن سایر اوراق قرضه و سرمایه گذاری است.

پلتفرم‌های دیگری مانند کانورجنس (Convergence) نیز از بسترهایی هستند که می‌خواهند دارایی های سنتی‌تری را به قلمرو دیفای بیاورند. این پروتکل توکن‌های امنیتی را می گیرد و آنها را در جایی که به عنوان Wrapped Security Tokens (WST) شناخته می شود، قرار می‌دهد. به همین ترتیب، شبکه کیرا (KIRA) نیز با اجازه دادن به کاربران خود برای کسب پاداش، یک قدم فراتر می‌رود.

با این حال، از آنجا که پلتفرم‌های بیشتری به دنبال استفاده از دارایی‌های دنیای واقعی هستند، احتمالا طولی نمی‌کشد که ابزارهای مالی متعارف در جهان از طریق بخش DeFi شناخته شوند.

نوشته حوزه دیفای (DEFI) و جهان واقعی به زودی ادغام می‌شوند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا