اخبار ارز دیجیتال

خرید ۱۵ میلیون دلاری بیت کوین توسط مایکرواستراتژی

خرید ۱۵ میلیون دلاری بیت کوین توسط مایکرواستراتژی

طبق اخبار منتشر شده باز هم مایکرواستراتژی (Microstrategy) وارد میدان شده و این بار یک خرید ۱۵ میلیون دلاری بیت کوین (Bitcoin) را به نام خود به ثبت رسانده است. مایکرواستراتژی، ارائه دهنده فناوری‌های ابری که در نزدک (NASDAQ) نیز فهرست شده است، با خرید ۲۶۲ بیت کوین دیگر به ارزش ۱۵ میلیون دلار، به استراتژی کاهش میانگین دلاری (DCA) خود ادامه می‌دهد.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی غول هوش تجاری، به قول خود برای تخصیص بودجه اضافی به خرید بیت کوین، به عنوان پادشاه رمزارزها، عمل کرده است. مایکرواستراتژی روز جمعه اعلام کرد که این بار ۲۶۲ بیت کوین را به ذخایر قابل توجه خود که بیش از ۹۱۰۰۰ واحد از این رمزارز را شامل می‌شود، اضافه کرده است.

مایکل سیلور، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی، این خبر را روز جمعه در توییتر خود منتشر کرد تا اینگونه آخرین خرید بیت کوین توسط این شرکت را گزارش کرده باشد. پس از چند هفته خرید متوالی با ارزش ۱۰ میلیون دلار، این بار مایکرواستراتژی حجم خرید خود را گسترش و ۱۵ میلیون دلار را به بیت کوین اختصاص داده است.

آخرین خرید مایکرواستراتژی به صورت متوسط در تراز قیمتی ۵۷۱۴۶ دلار و به تعداد ۲۶۲ بیت کوین انجام شده است. در نتیجه، پشتوانه رمزارز این شرکت به ۹۱۳۲۶ واحد بیت کوین رسیده است. بدین ترتیب میانگین قیمت پرداخت شده به ازای هر بیت کوین مایکرواستراتژی در حال حاضر به ۲۴۲۱۴ دلار رسیده است.

به عبارت دیگر، مایکرواستراتژی از زمان اولین خرید خود در آگوست ۲۰۲۰ میلادی، ۲.۲ میلیارد دلار از پول خود را به بیت کوین اختصاص داده است. رشد قیمت بیت کوین از آن زمان تا کنون بدین معناست که ارزش کوین‌های این شرکت به ۵.۱ میلیارد دلار رسیده و همچنان در حال افزایش است.

مایکرواستراتژی سال گذشته به یک نود (node) کامل در شبکه بیت کوین تبدیل شد و اندکی پس از آن، این رمزارز را به عنوان ذخیره اصلی دارایی خزانه خود تعیین کرد.

به طور جداگانه، این شرکت در ماه فوریه سال جاری کنفرانسی با نام “بیت کوین برای شرکت‌ها” برگزار کرد که میزبان هزاران نفر از مدیران برای آموزش آنها در مورد مزایای سرمایه گذاری در بیت کوین بود.

کار این شرکت در همینجا متوقف نشد. زیرا ابتکار عمل مختص به خود را با هدف جذب سرمایه گذاران خرد به بازار رمزارز، در پیش گرفت. این برنامه که “بیت کوین برای همه” نامیده می‌شود، در بستر آکادمی سیلور (Saylor) در دسترس بوده و ۱۰۰ درصد رایگان است.

نوشته خرید ۱۵ میلیون دلاری بیت کوین توسط مایکرواستراتژی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا