اخبار ارز دیجیتال

خرید ۷۵۰ میلیون دلار کاردانو و پولکادات توسط صندوق FD7

خرید ۷۵۰ میلیون دلار کاردانو و پولکادات

شرکت سرمایه گذاری رمزارز اف دی ۷ ونچرز (FD7 Ventures)، صندوقی مستقر در دوبی با ۱ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت، از برنامه خود برای خرید ۷۵۰ میلیون دلار کاردانو (Cardano) و پواکادات (Polkadot) در ماه آینده، پرده برداشت.

از آنجایی که مدیر عامل این صندوق اعتقاد دارد آدا (ADA)، دات (DOT) و اتریوم (ETH) زیربنای اصلی وب ۳ (Web 3.0) را تشکیل خواهند داد، درآمد حاصل از این فروش به خرید کاردانو و پولکادات اختصاص خواهد یافت.

این خبر به رشد قیمت کاردانو و قرار گرفتن این رمزارز در رتبه سوم برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار کمک کرده است.

پشتیبانی یک صندوق رمزارز شاخص از کاردانو و پولکادات

صنعت رمزارز همزمان با به گوش رسیدن اخبار جدیدی مبنی بر خرید مقادیر عظیمی بیت کوین (Bitcoin) از سوی موسسات مالی شاخص و شرکت‌های بزرگ به بلوغ رسیده است. از جک دورسی (Jack Dorsey) و شرکت اسکوئر (Square) گرفته که سال گذشته مقادیر هنگفتی بیت کوین خریدند تا پشتیبانی سرویس‌های پرداخت پی پال (PayPal) و ویزا (Visa) از رمزارزها و خریدهای بیلیون دلاری بیت کوین مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و تسلا (Tesla) به نظر می‌رسد که یک رقابت در میان شرکت‌های بزرگ برای تصاحب بیت کوین شکل گرفته است.

هرچند، یک صندوق رمزارز شاخص مستقر در دوبی تصمیم گرفته است راه متفاوتی را در پیش گرفته و بیشتر دارایی‌های بیت کوین خود را به فروش برساند. از همین رو صندوق FD7، یک صندوق سرمایه گذاری رمزارز بین المللی با بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت (AUM)، از برنامه‌اش برای فروش ۷۵۰ میلیون دلار از دارایی‌های بیت کوینی خود در ماه آینده خبر داده است.

بر طبق بیانیه رسانه‌ای این شرکت، درآمد حاصل از این فروش برای ارتقاء جایگاه این صندوق در بازارهای کاردانو (ADA) و پولکادات (DOT) استفاده خواهد شد. بر اساس این بیانیه، افزایش دارایی‌های آدا و دات بهتر می‌تواند نیازهای سرمایه گذاران FD7 را برآورده سازد.

مدیر عامل FD7: بیت کوین به یک ذخیره ارزش نیست

پراکاش چاند (Prakash Chand)، مدیر عامل FD7، گفته است که سرمایه گذاران این صندوق قصد دارند سبد دارایی خود در حوزه رمزارز را متنوع کنند. وی در بیانیه این شرکت گفته است:

“فارغ از اینکه بیت کوین اولین رمزارزی است که به بازار معرفی شده و جامعه به چشم یک ذخیره ارزش به آن نگاه می‌کنند، من فکر می‌کنم که بیت کوین واقعا بدون کاربرد است.

پروژه‌هایی مانند کاردانو، پولکادات و اتریوم پایه گذاران اینترنت جدید و وب ۳ هستند.”

و صرفاً متنوع سازی سبد دارایی تنها دلیل سرمایه گذاری این صندوق روی پولکادات و کاردانو نبوده است. به گفته این صندوق چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان گذار کاردانو، و گاوین وود (Gavin Wood)، بنیان گذار پولکادات، در زمره باهوش‌ترین افرادی هستند که در حوزه رمزارز مشغول به کار هستند.

این صندوق اعتقاد دارد که هر دو رهبر پروژه‌های رمزارز یاد شده پتانسیل اثرگذاری در سطح جهانی را دارند. چاند اعتقاد دارد که اتریوم، کاردانو و پولکادات طی سال‌های آینده ارزش بسیار بیشتری نسبت به بیت کوین پیدا خواهند کرد و به همین دلیل است که این صندوق تلاش کرده است تا در این مسیر پیشرو بوده و سرمایه گذاران خود را در معرض این دارایی‌های رمزارز در حال رشد قرار دهد.

نوشته خرید ۷۵۰ میلیون دلار کاردانو و پولکادات توسط صندوق FD7 اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا