اخبار ارز دیجیتال

در سال ۲۰۲۹ بیت کوین چقدر ارزش خواهد داشت؟

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۹

پریانه بورینگ (Perianne Boring)، بنیان گذار اتاق تجارت دیجیتال، به تازگی پیش بینی خود در خصوص قیمت یا ارزش بیت کوین (Bitcoin) در سال ۲۰۲۹ را مطرح کرده که تعجب و تردید بسیاری از اهالی دنیای رمزارز را به دنبال داشته است.

پریانه بورینگ، گفته است که طی هشت سال آینده هر بیت کوین معادل ۱۰ هزار انس طلا ارزش خواهد یافت. اظهار نظر بلند پروازانه وی نتیجه استفاده از مدل انباشت به جریان (S2F) بوده است.

طلا در چند وقت اخیر به طور پیاپی جایگاه خود را به بیت کوین واگذار کرده است. اما با این حال تصور اینکه روزی هر بیت کوین از ارزشی معادل ۱۰ هزار انس طلا برخوردار شود، با توجه به شرایط کنونی، امری امکان ناپذیر به نظر می‌رسد.

مدل انباشت به جریان کمیابی یک منبع خاص را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این مدل نسبت میزان ذخایر نگهداری شده از یک دارایی (انباشت) به مقدار منابع جدید تولید شده از آن، تقسیم می‌گردد. به بیان دیگر، نسبت S2F بیت کوین همواره در حال افزایش است و بنابراین قیمت آن نیز همواره روندی رو به رشد خواهد داشت.

پلن بی (PlanB)، معامله‌گر رمزارز و چهره شناخته شده در توییتر، اولین فردی بود که این مدل را برای بیت کوین به کار گرفت. وی از طریق ترکیب یک مدل آماری با تاریخچه قیمتی بیت کوین مدل انباشت به جریان بیت کوین را طراحی کرده است. در نهایت وی توانست با ترسیم نقطه‌ای داده‌های قیمتی مدل خود را طراحی کند. بر اساس این مدل بیت کوین خواهد توانست در سال ۲۰۲۵ تراز قیمتی ۱ میلیون دلار را تجربه نماید.

بیت کوین کمتر از حد واقعی ارزش گذاری شده است

بورینگ در صحبت با شبکه CNBC بیان کرده که بیت کوین کمتر از حد واقعی خود ارزشگذاری شده است. وی با استناد به قانون متکالف، برچسب قیمتی ۷۲۰۰۰ دلاری را برای بیت کوین مناسب ارزیابی کرده، و با توجه به تراز قیمتی کنونی BTC باید گفت که این رمزارز حدود ۲۰ درصد کمتر از ارزش واقعی خود قیمت گذاری شده است.

بورینگ همچنین با استناد به مدل S2F قیمتی بین ۱۰۰ تا ۲۸۸ هزار دلار را برای بیت کوین در پایان سال جاری پیشنهاد داده است و بیان کرده که این مدل دارای همبستگی ۹۴ درصدی است. وی گفته است:

“ما برای مدل انباشت به جریان بیت کوین ۱۲ سال داده داریم، و اگر این مدل را با استفاده از دلار آمریکا مورد بررسی قرار دهید همبستگی ۹۴ درصدی را مشاهده خواهید کرد. اما اگر از طلا استفاده کنید، همبستگی این مدل به ۹۹ درصد افزایش خواهد یافت.”

و اگر این پیش‌بینی چندان برای شما بلندپروازانه نیست، بورینگ ادعا کرده است که در سال ۲۰۲۹، هر بیت کوین معادل ۱۰ هزار انس طلا قیمت گذاری خواهد شد. در حال حاضر هر بیت کوین معادل ۳۳.۵ انس طلا قیمت دارد.

با این حال مدل S2F دارای برخی نارسایی‌ها است که موجب می‌شوند تحلیلگران نسبت به آن دچار شک و تردید گردند. برای مثال در این مدل تصور می‌شود که کمیابی و عرضه عامل اصلی تعیین قیمت است. به همین دلیل در این مدل یک پارامتر مهم دیگر یا تقاضا نادیده گرفته شده است. این در حالیست که بر اساس تجربیاتی که تا به امروز به دست آمده است، قیمت تابعی از عرضه و تقاضای یک محصول در بازار است.

نوشته در سال ۲۰۲۹ بیت کوین چقدر ارزش خواهد داشت؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا