اخبار ارز دیجیتال

دغدغه‌های بانک مرکزی برای راه‌اندازی پرداخت‌های غیرتماسی؛ چیزی که دقیقاً بیت کوین حل کرد

رئیس ‌کل بانک مرکزی از برنامه این بانک برای طراحی سیاست جدید به‌منظور تسهیل پرداخت‌های خرد خبر داد، اما چیزی که او به عنوان دغدغه از آن یاد کرد، قبلاً توسط بیت کوین حل شده است.

دغدغه‌های بانک مرکزی برای برای راه‌اندازی پرداخت‌های غیرتماسی؛ چیزی که دقیقاً بیت کوین حل کرد

عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی خود نوشت:

در راستای تسهیل خدمات پرداخت خرد، یک جلسه هم‌اندیشی با مسئولین حوزه فناوری بانک‌ها داشتم. در این جلسه، بحث مبسوطی درخصوص مبانی پرداخت‌های بدون تماس و کلیات استانداردهای پرداخت خرد و کیف الکترونیکی پول، انجام گرفت.

او درباره دغدغه‌های بانک مرکزی برای فراهم کردن پرداخت‌های غیرتماسی نوشت:

از دغدغه‌های مهم، جلوگیری از خلق پول و نیز موضوع پول‌شویی و تقلب بود. نگرانی خلق پول، قاعدتاً از طریق کنترل جدی دقیق ماندهٔ کیف پول در بانک‌ها، و تقلب و اقدامات پولشویی نیز از طریق اعمال نظارت‌های لازم، قابل تأمین است.

چیزی که رئیس کل بانک مرکزی از آن به عنوان دغدغه یاد کرد، به نوعی مشکل «دوبار خرج کردن» نام دارد که توسط بیت کوین، اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز، به شکل نوآورانه‌ای حل شده است و نیاز به کنترل جدی موجودی بانک‌ها را از بین برده است. در واقع این دغدغه برای تمام بانک‌های مرکزی دنیا یکسان است و یکی اهداف اصلی بیت کوین، دقیقاً از بین بردن چنین مشکلاتی است.

The post دغدغه‌های بانک مرکزی برای راه‌اندازی پرداخت‌های غیرتماسی؛ چیزی که دقیقاً بیت کوین حل کرد appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا