اخبار ارز دیجیتال

دلایل عدم ریکاوری آلتکوین ها طی دو سال گذشته

دلایل عدم ریکاوری آلتکوین ها

این روزها بازارهای ارزهای رمزپایه تحت‌تاثیر افزایش قیمت بیت کوین به رنگ سبز درآمده‌اند. طی دو سال گذشته، آلتکوین ها در پی بی‌مهری برادر بزرگترشان قرارگرفته و هنوز هم نشانه‌هایی از بهبود در روند حرکتشان دیده نمیشود.

عدم ریکاوری آلتکوین ها در قلمرو پادشاهی بیت کوین

دو سال گذشته، برای هرکسی که آلتکوین نگه داشته است، سال بسیار بدی بوده است. اکثر قریب باتفاق آلتکوین‌ها هنوز در قیمتی معادل ۸۰ تا ۹۰ درصد کمتر از از بیشترین رکورد خود باقی مانده‌اند و به‌نظر میرسد اگر ریکاوری هم در دستورکار باشد بسیار زمان‌بر خواهد بود.

تنها تعداد اندکی از آلتکوین‌ها در سال ۲۰۱۹ سودده بوده‌اند و تقریباً تمامی آنها بعد از رشد انفجاری سال ۲۰۱۷ به‌شدت سقوط کردند. بنابراین چه دلایلی را میتوان برای عدم رشد مجدد آلتکوین‌ها متصور بود؟

وبسایت لانگ‌هش به‌دنبال دلایل این امر بوده‌است و یکی از این دلایل این است که مردم عموماً به بیت کوین بیشتر اعتماد دارند. بیت کوین با سابقه‌ترین رمزارز بازار بوده و پوشش رسانه‌ای بیشتری نسبت به هر نوع دارایی رمزنگاری دیگری دارد و تبدیل به یک ذخیره شناخته‌شده از ارزش شده‌است.

ضمن کاهش نوسان قیمت بیت‍کوین، به‌دلیل جذب کاربران بیشتر، رویدادهای اخیر در خاورمیانه نیز بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی و پناهگاهی امن مورد تایید قرار داده‌ است. آلتکوین‌ها هنوز نرخ پذیرش برادر بزرگتر خود را که در این حوزه به یک استاندارد تبدیل شده‌است، به خود ندیده‌اند.

شبکه بیت‌کوین نیز بعنوان یک عامل تاثیرگذار جدی در علت تسلط و اشراف این رمزارز بر روی آلتکوین‌ها میتواند قلمداد گردد. مقاوم در برابر تغییر و رشد فزاینده که از طریق رصد کردن قدرت هش شبکه که در هفته گذشته رکورد جدیدی را به ثبت رسانید، قابل پیگیری است.

در این گزارش به شکست برنامه SegWit2x بعنوان نمونه‌ای از تمرکززدایی و حضور نهنگ‌های صاحب بیتکوین نیز استناد شده است. در مقابل توکن ریپل توسط شرکتی که مالک آن است میتواند در معرض دست‌کاری قرار گیرد بگونه‌ایی که منجربه سقوط به پایین‌ترین رقم خود برای بیش از دوسال شود.

همچنین درحال حاضر نوآوری‌های زیادی با بیت کوین انجام میشود، زیرا شبکه از طریق لایه‌های ثانویه مانند شبکه لایتنینگ درحال تکامل است. اتریوم درحال حاضر استاندارد قرارداد هوشمند است اما توسعه شبکه بیت کوین نیز از طریق ادغام Tapscript در شبکه درحال رخ دادن است.

دلایل عدم ریکاوری آلتکوین ها طی دو سال گذشته

کمبود نقدینگی

بسیاری از دلایل عدم موفقیت آلتکوین‌ها در بازیابی، ناشی از موفقیت‌های بیت‌کوین به‌ویژه در یک سال گذشته بوده است. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که تقریباً ۹۹٪ از آلتکوین‌های فهرست شده در وبسایت‌های محبوب آنالیز مانند کوین‌مارکت‌کپ تقریباً فاقد نقدینگی هستند و بنابراین غیرقابل ترید می‌باشند.

همچنین گزارش شده است که تعداد پروژه‌های رمزارز درحال مرگ در سال ۲۰۱۹ به اندازه سال قبلتر بد نبوده، اما در قالب طرح‌های بزرگ چیز زیادی برای گفتن ندارند.

گذشته از اتریوم، که به‌سرعت درحال گسترش در بازارهای مالی غیرمتمرکز است، باقیمانده ارزهای دیگر در مقایسه با بیت‌کوین از نظر پتانسیل سرمایه۲گذاری هنوز بسیار کم هستند. ممکن است مدتی طول بکشد تا این روند تغییر کند.

آیا بالاخره در سال ۲۰۲۰، آلتکوین‌ها بازیابی میگردند؟

منبع: bitcoinist

دلایل عدم ریکاوری آلتکوین ها طی دو سال گذشته

نوشته دلایل عدم ریکاوری آلتکوین ها طی دو سال گذشته اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا