اخبار ارز دیجیتال

دلیل ایجاد حس ترس در بازار امروز چه بود؟

دلیل ایجاد حس ترس در بازار امروز چه بود؟

روز سه شنبه مقامات چینی هشدارهای خود در رابطه با رمزارزها را بار دیگر تکرار کردند اما به نظر می‌رسد که با یک شیطنت خبری، این اتفاق بیش از حد بزرگ نمایش داده شده و دلیل ایجاد حس ترس در بازار امروز را نیز می‌توان همین امر دانست.

هم‌اکنون شاخص ترس و طمع در تراز ۲۳ قرار گرفته است که نشان دهنده ترس شدید در میان معامله گران و سرمایه گذاران است.

امروز سه نهاد صنعتی تحت نظارت بانک مرکزی چین، خواستار ممنوعیت انجام هرگونه معامله از طریق ارزهای دیجیتال در موسسات مالی و کانال‌های پرداخت آنلاین شدند از جمله ثبت نام، مبادله و تسویه حساب.

در بیانیه‌ای مشترک، سازمان ملی امور مالی اینترنتی چین و سازمان پرداخت و تسویه حساب این کشور به سرمایه گذاران در مورد خطرات تجارت رمزارزها هشدار دادند و تأکید کردند که ارزهای دیجیتال پشتوانه واقعی برای حفظ ارزش خود ندارند.

از نظر مقامات چینی دارایی‌های دیجیتال به دلیل غیر متمرکز بودن از نظارت و حمایت قانونی کافی برخوردار نیستند و قیمت آن‌ها به سادگی می‌تواند دستکاری شود و همچنین تراکنش‌هایی کاذب را ایجاد نمایند. همچنین حوزه کریپتو می‌تواند محیطی عالی برای پولشویی ایجاد کند و فعالیت‌های مجرمانه و غیرقانونی را افزایش دهد.

باید توجه داشت که این اظهار نظر‌ها توسط مقامات خبر تازه‌ای نبوده است و پیش‌تر نیز مسئولان این کشور بارها این موضوع را گوشزد کرده بودند بنابراین به نظر می‌رسد که تنها یک شیطنت باعث شده است که این موضوع به شکل یک خبر منفی جلوه کند.

فان لانگ، یکی از بنیان گذاران شبکه بلاکچین کنفلوکس (CONFLUX)، می گوید که آخرین موضع چین در برابر استفاده از ارزهای دیجیتال نباید به عنوان نشانه‌ای از قصد پکن برای حذف ارزهای دیجیتال تفسیر شود به طوریکه چین حتی می‌خواهد یکی از کشورهای پیشرو در زمینه رمزارزها باشد و بانک مرکزی این کشور نیز در حال بررسی بیت کوین به عنوان یک دارایی حفظ ارزش است.

نوشته دلیل ایجاد حس ترس در بازار امروز چه بود؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا