اخبار ارز دیجیتال

دوج کوین تهدیدی بالقوه برای اعتبار بازار رمزارزها

چرا دوج کوین تهدیدی بالقوه برای اعتبار بازار رمزارزها می‌باشد؟

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو (Cardano) طرفدار رمزارز دوج کوین (Dogecoin) نیست. او می‌گوید دوج کوین پایدار نیست، تهدیدی بالقوه برای اعتبار بازار رمزارزها محسوب می‌شود و احتمالاً منجر به یک ایراد سیستماتیک و فاجعه بار خواهد شد که میلیون‌ها سرمایه‌گذار را متضرر خواهد کرد.

هاسکینسون معتقد است که چنین واقعه‌ای ممکن است اعتبار بازار رمزارزها را از بین ببرد و حتی منجر به وضع مقررات دقیق‌تر و سخت گیرانه‌تری بشود.

وی می‌گوید ریشه این مشکل این است که مردم دوج کوین را برای استفاده و کاربردهای آن نمی‌خرند.

“وقتی کسی دوج کوین خریداری می‌کند، اگر به کلیت طرز فکر خریدارن نگاه کنید، ۹۹ درصد آن‌ها در این فکر هستند که: ما قرار است ثروتمند شویم.

تنها راه ثروتمند شدن با دوج کوین این است که دوج کوین‌های خود را بردارید و آن را به شخص دیگری بفروشید. بنابراین آن شخص دیگر، باید از خود بپرسد که چرا آنها را می خرد؟ آیا آنها به این دلیل قصد خرید دوج کوین دارند که از آن برای کاربرد خاصی استفاده کنند؟ یا اینکه آنها بخاطر این دوج کوین‌های شما را می‌خرند که ثروتمند شوند و پولشان را ۱۰برابر کنند؟

اگر این ذهنیت ادامه پیدا کند، این ۲ یا چند برابر شدن‌ها بالاخره یکجا متوقف خواهد شد و آن روز است که بازار با یک فروش سنگین از روی وحشت مواجه خواهد شد.”

بیش از حد متمرکز!

هاسکینسون به متمرکز بودن بیش از حد این رمزارز به عنوان یکی دیگر از خطرات بالقوه برای سرمایه گذاران اشاره می‌کند.

“و اگر به توزیع این رمزارز نگاه کنید، بیش از ۹۰ درصد توکن‌های دوج کوین توسط کمتر از ۱٪ از هولدرهای آن نگهداری می‌شود ، بنابراین هر لحظه ممکن است یک فروش ناگهانی و افت شدید قیمتی اتفاق بیفتد، و این افراد که همیشه در سود هستند، بنابراین خواه آنها دوج کوین را با قیمت ۰.۶۰ دلار یا ۰.۰۱ دلار بفروشند، به هر حال سود بزرگی به دست خواهند آورد و این وضعیت بسیار بدی برای سرمایه گذاران خرد است.”

نوشته دوج کوین تهدیدی بالقوه برای اعتبار بازار رمزارزها اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا