اخبار ارز دیجیتال

دوج کوین واقعا به ماه خواهد رفت! همکاری اسپیس ایکس و جئومتریک انرژی

در اوایل سال ۲۰۲۲ دوج کوین واقعا به ماه خواهد رفت!

شرکت تولیدی و لجستیکی جئومتریک انرژی (Geometric Energy Corporation) مستقر در کانادا محموله‌ای با سرمایه گذاری دوج کوین (Dogecoin) را در یکی از اولین موشک‌های اسپیس ایکس (SpaceX) به ماه پرتاب خواهد کرد و بدین ترتیب دوج کوین واقعا به ماه خواهد رفت!

در اطلاعیه روز یکشنبه شرکت جئومتریک انرژی، این شرکت گفت که ماهواره تجاری آن می تواند از اوایل سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ با هواپیمای پرتابگر فالکون ۹ (SpaceX Falcon 9) به ماه سفر کند. این ماهواره با قابلیت تحمل ۴۰ کیلوگرم محموله، برای “به دست آوردن اطلاعات مکانی فضایی از حسگرها و دوربین‌های داخل سیستم با ارتباطات و سیستم‌های محاسباتی یکپارچه” طراحی شده است.

ساموئل رید (Samuel Reid)، مدیرعامل شرکت جئومتریک انرژی گفت:

“با استفاده‌ای رسمی از دو کوین برای معامله‌ای به این بزرگی، شرکت جئومتریک انرژی و اسپیس ایکس، دوج کوین را به عنوان یک واحد حسابرسی برای تجارت ماه در بخش فضایی تثبیت کرده‎‌اند.”

تام اوچینرو (Tom Ochinero)، معاون فروش تجاری اسپیس ایکس، افزود:

“این ماموریت استفاده رمزارزها فراتر از مدار زمین را نشان می‌دهد و تجارت بین سیاره‌ای را پایه‌گذاری خواهد کرد.”

نه اسپیس ایکس و نه جئومتریک انرژی مشخص نکردند که دوج کوین چگونه برای تأمین اعتبار این ماموریت و پروزه استفاده شده است. این هزینه ممکن است تا حدی مربوط به توسعه ماهواره یا محموله همراه آن باشد یا شامل بودجه لازم پرتاب و ارسال به ماه باشد.

هزینه پروژه و ارتباط آن با قیمت دوج کوین

ماموریت های قمری قبلی هزینه‌های قابل توجهی داشته‌اند. Chang’e 4 برنامه اکتشافات قمری چینی، که آخرین وسیله نقلیه برای فرود نرم در سطح ماه در سال ۲۰۱۹ بود، ۱.۲ میلیارد یوان، یا در آن زمان تقریبا ۱۷۲ میلیون دلار هزینه داشت.

اگر ماهواره جئومتریک انرژی هزینه مشابهی را متحمل شود، اگرچه طراحی اسپیس ایکس هشت سال پیشرفته‌تر و کارآمدتر است، این شرکت باید ۲۲۵.۸ میلیون دلار برای محموله ۴۰ کیلوگرمی یا بیش از ۳۸۸ میلیون دوج کوین پرداخت کند. این میزان معادل ۰.۳ درصد از عرضه فعلی کل ۱۲۹.۵ میلیارد توکن دوج کوین را شامل می‌شود.

بنیانگذار اسپیس ایکس، ایلان ماسک (Elon Musk)، بارها و بارها، شاید به شوخی، در توییتر اشاره کرده است که دوج کوین اولین رمزارزی است که به معنای واقعی کلمه به ماه خواهد رسید. فعالیت‌های رسانه‌ای اجتماعی ماسک احتمالاً مسبب افزایش قیمت‌های این توکن بوده است که در ۳۰ روز گذشته بیش از ۸۰۰ درصد افزایش یافته است.

نوشته دوج کوین واقعا به ماه خواهد رفت! همکاری اسپیس ایکس و جئومتریک انرژی اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا