اخبار ارز دیجیتال

دورنمای هفتگی بیت کوین : تراز ۷۰ هزار دلاری هنوز محتمل است!

دورنمای هفتگی بیت کوین و تراز ۷۰ هزار دلاری

بیت کوین (Bitcoin) پایان هفته‌ای بسیار ناامید کننده را پشت سر گذاشت، چرا که سرمایه گذاران تصمیم گرفتند با خارج کردن دارایی‌های خود، سودشان را برداشت کنند. اما بازی برای بیت کوین هنوز تمام نشده است. چرا که به نظر می‌رسد رسیدن قیمت بیت کوین به تراز ۷۰ هزار دلاری هنوز امکان پذیر است.

سناریو رسیدن بیت کوین به تراز ۷۰ هزار دلاری تا چه حد محتمل است؟

خریداران ریسک پذیر در سقوط سهمگین پرچمدار بازار رمزارز، مقاومتی ستودنی را از خود به نمایش گذاشتند. در واقع سقوط بزرگ بیت کوین بخشی از روند اصلاح قیمت این رمزارز بود که پس از رسیدنش به تراز ۶۴۸۹۶ دلاری و ثبت یک رکورد تاریخی جدید، آغاز شده بود.

اما پس از آزمودن میانگین متحرک ۵۰ روزه (خط آبی رنگ) به عنوان یک سطح حمایتی بیت کوین بلافاصله روندی صعودی در پیش گرفت، اتفاقی که از اکتبر ۲۰۲۰ تا کنون چندین بار رخ داده و هر بار به بازیابی قیمت و حرکت صعودی بیت کوین منجر شده است.

نمودار قیمت 1 روزه بیت کوین (Bitcoin)

قیمت ۱ روزه بیت کوین

این بار حمایت خط میانگین متحرک ۲۰ روزه با خط روند کانال صعودی در چارت یک روزه بیت کوین تلاقی کرده است. بدین ترتیب بیت کوین برای سومین بار یک بازیابی قیمت از کف کانال صعودی را تجربه کرده است و این امر انتظارات در خصوص حرکت بیت کوین به سمت لبه بالای کانال صعودی و رسیدن به تراز ۷۰ هزار دلار را که در بالای این کانال قرار گرفته، افزایش داده است.

در طرف دیگر، سقوط بیت کوین از حمایت بوجود آمده در کف این کانال با ریسک کاهش قیمت تا اوج قیمت پیشین همراه خواهد شد. این سناریو به افت شدید قیمت بیت کوین تا تراز ۴۲ هزار دلار خواهد انجامید، سطحی که در ژانویه سال ۲۰۲۱ و تا پیش از شکست مقاومتی بیت کوین و تبدیل شدنش به یک حمایت قدرتمند، در برابر روند صعودی پادشاه رمزارزها قد عام کرده بود.

اما سوال اصلی این است …

سوال اصلی این است که آیا بیت کوین از نظر فاندامنتال و بنیادین امکان حرکت به سمت تراز ۷۰ هزار دلار را دارد، یا اینکه قربانی فروش گسترده و کسب سود توسط سرمایه گذاران خواهد شد؟ اینجاست که داده‌های درون زنجیره‌ای به کمک ما خواهند آمد.

داده‌های ارائه شده از سوی پلتفرم تحلیلی گلسنود (Glassnode) بر این دلالت دارند که سرمایه گذاران بزرگ خیال ندارند بیت کوین‌های خود را به فروش برسانند. بنابر اطلاعات ارائه شده از سوی این پلتفرم در خصوص جریان خواب تصحیح شده (Entity-Adjusted Dormancy Flow)، شاخصی که دوره خواب یا سکون کوین‌های خریداری شده در بازار را نمایش می‌دهد، قیمت بالاتر بیت کوین باعث نشده است که هولدرهای بلندمدت این رمزارز توکن‌های خود را به فروش برسانند.

نمودار جریان خواب بیت کوین های خریداری شده (Glassnode)

جریان خواب بیت کوین های خریداری شده

نمودار بالا نمایش دهنده اوج‌های تاریخی جریان خواب بیت کوین است که در دوره‌های صعودی پیشین بازار ثبت گردیده‌اند. از مقایسه نتایجی که از پیش بدست آمده با دوره صعودی حاضر می‌توان دید که این روند صعودی همچنان می‌تواند ادامه داشته باشد.

تداوم روند صعودی به لطف ترس از تورم

رشد شاخص قیمت مصرف کننده یا تورم در آمریکا طی ماه مارس ۲.۶ درصد بوده است که بیش از مقدار پیش‌بینی شده توسط کارشناسان می‌باشد و نسبت به تورم ۱.۷ درصدی سال پیش نیز رشد چشمگیری داشته است. در همین حال در تایم فریم ماهانه، تورم یک جهش ۰.۶ درصدی را تجربه کرده است.

روند بیت کوین در برابر افزایش تورم صعودی است، چرا که انتظار می‌رود این امر به کاهش قدرت خرید دلار آمریکا در بلندمدت منجر شود. در حالی که مقامات فدرال رزرو آمریکا در نظر دارند نرخ تورم را طی ماه‌های آینده بالاتر از ۲ درصد نگه دارند، همچنان سیاست محدود کردن سود بانکی در حد صفر را در دستور کار قرار داده‌اند. این امر در نهایت باعث خواهد شد که سرمایه گذاران برای کسب سود بیشتر به سرمایه گذاری در بازارهای دیگر و دارایی‌های جایگزینی همچون بیت کوین مبادرت ورزند.

نوشته دورنمای هفتگی بیت کوین : تراز ۷۰ هزار دلاری هنوز محتمل است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا