اخبار ارز دیجیتال

دو آدرس برتر اتریوم ۱۷ میلیارد دلار ETH را در قراردادهای هوشمند ‌قفل کردند

دو آدرس برتر اتریوم ۱۷ میلیارد دلار ETH را در قراردادهای هوشمند قفل کردند

بزرگترین کیف پول‌های اتریوم (Ethereum) به جای صرافی‌ها یا کیف پول‌های شخصی، قراردادهای هوشمند را برای ذخیره اتریوم‌های خود انتخاب کرده‌اند. این امر باعث شده تا این دو آدرس برتر اتریوم ۱۷ میلیارد دلار سرمایه را در قراردادهای هوشمند قفل کنند.

آدرس رپد اتریوم‌ در مقام اول

اطلاعاتی که توسط منابع مختلف منتشر شده، نشان دهنده آن است که دو کیف پول بزرگ اتریوم دارایی خود را به قراردادهای هوشمند بلاکچین اتریوم انتقال داده‌اند. آدرس اول یک کیف پول رپد اتریوم (WETH) است. در حالی که آدرس دوم یک کیف پول سپرده اتریوم ۲ می‌باشد.

الکس سواونیک (Alex Svavenik)، مدیر عامل شرکت نانسن (Nansen)، در توییتی اعلام کرد که:

“دارایی ۲ آدرس برتر ETH اکنون در قراردادهای هوشمند قفل شده‌اند: آدرس رپد اتریوم و آدرس سپرده اتریوم ۲.”

وی در ادامه اضافه کرد که آدرس سپرده تنها تا چند هفته پیش بزرگترین کیف پول اتریوم در صرافی بایننس بوده است.

رپد اتریوم (Wrapped Ethereum) نسخه قابل فروش اتر با استاندارد ERC20 یا سایر استانداردهای توکن سازی در دیگر بلاکچین‌ها است. WETH را می‌توان با ارسال ETH به یک قرارداد هوشمند ایجاد کرد که به نوبه خود WETH را با نسبت ۱:۱ تولید می‌کند.

اطلاعات منتشر شده نشان دهنده آن هستند که بیش از ۵.۹ میلیون ETH (حدود ۱۱ میلیارد دلار) در قرارداد رپد اتریوم قفل شده‌اند. این بدان معناست که بیش از ۵.۹ میلیون WETH در حال حاضر برای مصارف دیگر مانند کشت سود، معامله و یا به عنوان وثیقه برای کسب سود در گردش هستند.

شبکه اتریوم در حالی در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد که توکن‌های ERC20 خیلی دیرتر به بازار معرفی شدند. این بدان معناست که اتر با توکن‌های ERC20 سازگار نبوده و بدون وجود یک سیستم متمرکز وثیقه‌گذاری کسی نمی‌تواند اتر را با سایر توکن‌های ERC20 معامله کند. با این حال WETH از این امر جلوگیری می‌کند و امکان معاوضه یکپارچه توکن‌های ETH و ERC-20 را به صورت غیرمتمرکز فراهم می‌آورد.

در همین حال، حتی با وجود اینکه دارایی‌های آدرس‌های برتر در قراردادهای هوشمند قفل شده‌اند، در کل آنها بیشترین دارایی‌های اتریوم را در اختیار ندارند. بلکه این افتخار به صرافی‌های کوین بیس (Coinbase) و بایننس (Binance) تعلق دارد که به ترتیب بیش از ۲۲ میلیارد و ۲۰.۵ میلیارد دلار ETH را در خود نگهداری می‌کنند.

نوشته دو آدرس برتر اتریوم ۱۷ میلیارد دلار ETH را در قراردادهای هوشمند ‌قفل کردند اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا