اخبار ارز دیجیتال

دیفای توقف ناپذیر؛ ارزش دارایی‌های قفل شده دیفای به بیش از ۹ میلیارد دلار رسید

رشد انفجاری دیفای (DeFi) همچنان ادامه دارد به طوریکه ارزش دارایی‌های قفل شده دیفای به ۹ میلیارد دلار رسید. با رشد روز افزون پروژه‌های امور مالی متمرکز (Decentralized Finance) یا دیفای طی چند هفته گذشته ارزش قفل شده در دیفای به رقمی برابر با ۹.۰۲ میلیارد دلار رسید تا نقطه عطف دیگری در پرونده دیفای ثبت گردد.

پروژه آوه (Aave)، همچنان بزرگترین پروژه دیفای است که ارزش قفل شده آن برابر با ۱.۷۱ میلیارد دلار است. میکر دائو (MakerDAO) با ۱.۴۳ میلیارد دلار در رده دوم، بلنسر (Balancer) با ۱.۳۶ میلیارد دلار، کرو فایننس (Curve Finance) با ۱.۲۶ میلیارد دلار، یرن فایننس (yearn.finance) با ۹۵۳.۶ میلیون دلار و سینتتیک (Synthetix) با ۸۷۱ میلیون دلار در رده‌های بعدی قرار دارند و همچنانکه پیشتر خواندید هم اکنون بیش از ۹۰ درصد دارایی‌های قفل شده دیفای در ۶ پروژه برتر آن قرار دارند.

توکن یرن فایننس (YFI) طی روز گذشته ۷۵٪ رشد داشته و قیمت آن در صرافی بایننس به ۳۸۸۸۳ دلار رسیده است. بدین ترتیب ارزش بازار یرن فایننس به ۱ میلیارد دلار رسید. حتی با وجود افزایش تعداد پروژه‌های دیفای، سرعت رشد آن کاهش پیدا نکرده است. بر اساس داده‌های منتشر شده، توکن‌های دیفای در سال جاری عملکردی به مراتب بهتر از بیت کوین داشته‌اند.

شایان ذکر است توکن‌های مبتنی بر زیرساخت‌های دیفای مانند توکن چین لینک (LINK) نیز رشد داشته‌اند. صرافی‌ها همچنین بسیاری از توکن‌های محبوب دیفای را به لیست معاملاتی خود اضافه کرده‌اند.

با وجود افزایش ادامه دار پروژه‌های دیفای، فعالان این صنعت همچنان معتقدند که برخی موانع از جمله مشکلات امنیتی و سهولت استفاده، در مسیر پذیرش گسترده این پروژه‌ها وجود دارد که باید هر چه زودتر مورد بررسی قرار گیرند.

منبع: Cointelegraph

نوشته دیفای توقف ناپذیر؛ ارزش دارایی‌های قفل شده دیفای به بیش از ۹ میلیارد دلار رسید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا