اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک مرکزی برزیل: ارز دیجیتال برزیل تا سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد

اگرچه برزیل یکی از تازه واردان در حوزه مطالعه ارزهای دیجیتال است، اما به گفته رئیس بانک مرکزی این کشور ارز دیجیتال برزیل تا اوایل سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌های محلی، روبرتو کامپوس نتو (Roberto Campos Neto)، رئیس بانک مرکزی برزیل، اظهار داشت که ارزهای دیجیتال “آینده سیستم مالی” خواهند بود. کامپوس نتو چهارشنبه هفته گذشته (۲ سپتامبر) در مصاحبه‌ای با بلومبرگ تصریح کرد که شرایط لازم برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در برزیل در حال توسعه می‌باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که بانک مرکزی این کشور قبلاً اقداماتی را برای مدرن کردن سیستم مالی برزیل انجام داده است و می‌توان CBDC بومی را “یک نتیجه طبیعی از این اقدام” تلقی کرد. اظهارات وی همچنین به یک برنامه زمانی بالقوه برای عرضه CBDC اشاره داشته است:

“ما فکر می‌کنیم که این امر را در سال ۲۰۲۲ محقق خواهیم کرد.”

شرایطی که کامپوس نتو به آن اشاره می‌کند وجود زیرساخت پرداخت کارآمد و فوری، یک سیستم باز و یک ارز بین المللی قابل تبدیل است که مردم به آن اعتماد دارند. به نظر می‌رسد بانک مرکزی برزیل قصد پیوستن به همسایه اروگوئه‌ای خود را دارد و قبلاً ایجاد زیرساخت‌های CBDC را آغاز کرده است.

در ماه اگوست، این بانک از تشکیل یک گروه اختصاصی برای بررسی چگونگی تطابق CBDC با اکوسیستم پرداخت‌های موجود و تأثیر آن بر اقتصاد برزیل خبر داد. این کارگروه قرار است یافته‌های خود را طی شش تا دوازده ماه آینده منتشر کند.

قرار است بانک مرکزی برزیل در ماه نوامبر با بکارگیری یک برنامه مدون برای راه‌اندازی یک سیستم پرداخت فوری تحت عنوان PIX، گام رو به جلوی دیگری در این خصوص بردارد. همچنین برنامه بانکداری باز (Open Banking) نیز برای افزایش رقابت در سیستم مالی ملی در برزیل در حال اجرا است.

به این ترتیب، نظرات کامپوس نتو مؤید این نکته است که CBDC برزیل “علت نیست، بلکه نتیجه یک روند دیجیتالی سازی و نوسازی است.”

نوشته رئیس بانک مرکزی برزیل: ارز دیجیتال برزیل تا سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا