رئیس صندوق بین‌المللی پول: جهان وارد رکود اقتصادی شده است

0
109

شیوع ویروس کرونا، جهان را به سمت یک رکود اقتصادی بسیار جدی هدایت کرده است؛ رکودی که بعد از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۹، دیگر اتفاق نیفتاده بود.

سیاست‌گذاران در سراسر جهان حالا باید برای جلوگیری از نابودی اقتصاد جهانی، به سرعت اقدام کنند. جهان باید اقدامات هماهنگی برای جلوگیری از شیوع این ویروس انجام دهد. دولت‌ها باید هزینه‌هایشان را افزایش دهند و بانک‌های مرکزی باید سیاست‌هایی را برای ضربه‌گیری آسیب‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، پیش ببرند.

رئیس صندوق بین‌المللی پول: جهان وارد رکود اقتصادی شده است

درحالی که ۹۰ روز زمان لازم بود تا ۱۰۰ هزار نفر به این ویروس مبتلا شوند، سرعت شیوع این بیماری به شدت افزایش یافته است. بطوریکه طی ۳ روز گذشته آمار مبتلایان از ۵۰۰ هزار نفر به بالای ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

کریستالینا جورجیه‌وا، رئیس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: اقتصاد جهانی حالا به دلیل ویروس کرونا وارد رکود شده است. در همین حال، بازارهای وال استریت نیز بار دیگر با یک سقوط سنگین روبرو شدند.

رئیس صندوق بین‌المللی پول امیدوار است رهبران جهان متوجه شوند تنها یک تلاش هماهنگ می‌تواند از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کند. جورجیه‌وا در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی گفت:

ما اعلام می‌کنیم که جهان حالا در رکود قرار دارد و طول و عمق این رکود به ۲ چیز بستگی دارد؛ اول محدود کردن مؤثر ویروس کرونا و پاسخ هماهنگ به این بحران؛ من از چیزی که می‌بینم بسیار دلگرم شده‌ام. ما شاهد درک شفاف‌تر بحران از سوی رؤسای کشورها هستیم. آنها حالا متوجه شده‌اند که اگر ما این ویروس را در سراسر جهان شکست ندهیم، ممکن است نتوانیم از شر آن خلاص شویم.

جورجیه‌وا ادامه داد:

ما حالا که متوجه شده‌ایم این یک بحران عظیم است، دیگر نباید به اقدامات کوچک بسنده کنیم؛ چراکه ما هرگز ندیده بودیم که اقتصاد جهان بی حرکت بایستد و حالا شاهد این مساله هستیم. اینکه چطور می‌خواهیم آن را دوباره احیا کنیم، یک مساله مهم دیگر است.

در پایان معاملات روز جمعه به وقت آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران) بازارهای وال استریت با یک سقوط سنگین روبرو شدند. پس از اینکه گزارشات نشان داد آمریکا به کشوری با بیشترین تعداد مبتلایان تأیید شده به ویروس کرونا تبدیل شده است، حال‌وهوای بازارهای مالی این کشور به هم ریخت.

با اینکه امریکا به شدت تلاش میکند با تزریق پول، اوضاع آشفته بازارهای مالی خود را سر و سامان ببخشد، میانگین صنعتی داوجونز ۹۱۵ واحد، معادل ۴.۱ درصد سقوط را تجربه کرد. اس‌اندپی ۵۰۰ نیز با یک سقوط سنگین ۳.۴ درصدی روبرو بود.

بوئینگ با سقوط سنگین ۱۰.۳ درصدی، پیشتاز سقوط سهام در آمریکا بود. سهام شرکت‌های شورون و دیزنی هر کدام ۸ درصد سقوط کردند.

درمیان این گزارش های منفی از حال و روز اقتصاد مالی دنیا، بیت‌کوین نیز طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶% سقوط را تجربه کرده است.

منبع: irna

🗓

نوشته رئیس صندوق بین‌المللی پول: جهان وارد رکود اقتصادی شده است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید