اخبار ارز دیجیتال

رئیس فدرال رزرو: گزارش این بانک در مورد ارزهای دیجیتال دو ماه دیگر منتشر می‌شود

رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است که تا دو ماه دیگر گزارشی را در رابطه با مزایا و معایب ارزهای دیجیتال ملی منتشر می‌کند. قرار است در این گزارش ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و استیبل کوین‌ها هم مورد بررسی قرار گیرند.

به گزارش کوین دسک، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در سخنرانی روز چهارشنبه خود با حضور اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، اعلام کرد که قرار است گزارش فدرال رزرو در رابطه با ارزهای دیجیتال ملی در ماه سپتامبر (شهریور) منتشر شود.

پاول در پاسخ به سوال پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry)، یکی از اعضای ارشد مجلس نمایندگان، گفت که این گزارش قرار است به‌طور کلی مزایا و معایب ارزهای دیجیتال ملی را مورد بررسی قرار دهد و به بحث درمورد ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها بپردازد. پاول در سخنرانی خود مجدداً تأکید کرد که اگر قرار باشد استیبل کوین‌ها نقش مهمی در شبکه پرداختی ایالات متحده داشته باشند، باید قانون‌گذاری شوند.

رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است:

استیبل کوین‌ها مطمئناً از مزایایی مانند سیستم پرداختی سریع‌تر برخوردار هستند و ویژگی‌های مشترکی هم با ارزهای دیجیتال ملی دارند، با این حال همچنان خطراتی در مورد آنها وجود دارد. من تصور می‌کنم که استیبل کوین‌ها بسیار شبیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پولی، سپرده‌گذاری‌های بانکی و اوراق قرضه بانکی هستند.

گفتنی است که پاول پیش‌تر اعلام کرده بود که قرار است این گزارش در ماه ژوئیه (تیر) منتشر شود.

دفتر فدرال رزرو در بوستون سال گذشته اعلام کرده بود که در حال بررسی این موضوع است که آیا ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند در ایالات متحده مورد استفاده قرار گیرند یا خیر. این دفتر همچنین گفته بود که احتمالاً این تحقیق را در آینده منتشر می‌کند.

پاول در پاسخ به استفن لینچ (Stephen Lynch)، یکی دیگر از نمایندگان مجلس آمریکا، گفت که موقعیت ارزی دلار در جهان در معرض خطر نیست و توسعه ارزهای دیجیتال ملی توسط کشورهای دیگر هم تهدید برای دلار به حساب نمی‌آید.

پاول افزود که ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند جایگزین ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز شوند.

او در این رابطه گفته است:

اگر ایالت متحده ارز دیجیتال [ملی] خود را داشته باشد دیگر نیازی به ارزهای دیجیتال [غیر متمرکز] و استیبل کوین‌ها نخواهید داشت. من تصور می‌کنم که این موضوع دلیلی قابل قبول و به نفع ارز دیجیتال ملی است.

رئیس فدرال رزرو: گزارش این بانک در مورد ارزهای دیجیتال دو ماه دیگر منتشر می‌شود

در این باره بیشتر بخوانید

  • فدرال رزرو آمریکا: ارز دیجیتال ملی اولویت بسیار بالایی دارد
  • ملاقات مدیرعامل کوین بیس و رئیس بانک مرکزی آمریکا؛ آرمسترانگ: یوان دیجیتال تهدیدی برای دلار است
  • مقام ارشد فدرال رزرو: در حال تحقیق بر روی ارز دیجیتال ملی هستیم
  • در جلسه سنای آمریکا مطرح شد: دلار دیجیتال ابزاری برای برتری اقتصادی است
  • ترازنامه بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار در تاریخ به ۸ تریلیون دلار رسید

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا