اخبار ارز دیجیتال

راز سرمایه گذاری گسترده غول‌های تجاری در روزهای اخیر روی بیت کوین چیست؟

سرمایه گذاری گسترده روی بیت کوین

در حالی که سرمایه‌گذاران خوشبین به افزایش قیمت بیت کوین به خوبی از این ارز دیجیتال حمایت کرده‌اند، نشانه‌های بیشتری از ثبات قیمت بیت کوین در ترازهای پایینی ۱۰۰۰۰ دلار به چشم می‌خورد.

این روند پس از آن رخ داد که بیت کوین توانست طی هفته گذشته و در چندین نوبت از تراز حمایتی کوتاه‌مدت خود در ۹۹۰۰ دلار دفاع کند. حال یک تحلیلگر به این موضوع اشاره دارد که ترس سرمایه‌گذاران در همان سطحی قرار دارد که پیش از حرکت بیت کوین به تراز ۱۲۰۰۰ دلار شاهدش بودیم.

در حالی که سرمایه‌گذاران نهادی دید خوشبینانه‌تری به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین پیدا کرده‌اند، معامله‌گران خرد بیشتر به انجام معاملات کوتاه مدت روی آورده‌اند.

بیت کوین و بازار رمزارز بدون بروز نوسانات چشمگیر، به دور آخر معاملات در پایان این هفته نزدیک می‌شوند. با وجود اینکه قیمت بیت کوین بالاتر از تراز ۱۰۳۰۰ دلار تثبیت شده است، برخی آلت کوین‌های کوچکتر یک افزایش قیمت معنی‌دار را تجربه کرده‌اند.

ظاهراً این موضوع نشان دهنده آن است که وضعیت تکنیکال بیت کوین چندان برای سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر حوزه رمزارز، ترسناک نبوده است.

با این وجود آخرین نسخه از گزارش تعهد معامله‌گران (CoT) که توسط بورس کالای شیکاگو (CME) منتشر شده نشان می‌دهد در حالی که سرمایه‌گذاران خرد به دنبال افزایش معاملات بیت کوین در کوتاه‌مدت هستند، سرمایه گذاران نهادی برای اولین بار و پس از یک دوره طولانی نسبت به سرمایه‌گذاری بلندمدت روی این ارز دیجیتال شاخص اقدام کرده‌اند.

بیت کوین در حال تثبیت بالاتر از ۱۰ هزار دلار

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در تراز ۱۰۳۵۰ دلار در حال معامله شدن است. طی چند روز گذشته نیز بیت کوین در این محدوده قیمتی در حال مبادله بوده است.

قرارگیری بیت کوین در این تراز، نسبت به اوج قیمت اخیر این ارز دیجیتال در تراز ۱۲۴۰۰ دلار که اوایل ماه سپتامبر محقق شد، یک افت قابل توجه به حساب می‌آید.

به نظر می‌رسد که ضعف عملکرد بیت کوین به دیدگاه سرمایه گذاران آسیب وارد کرده باشد. چرا که هم اکنون شاخص ترس و طمع (Fear and Greed Index) سرمایه‌گذاران بیش از زمانی است که بیت کوین به سمت تراز ۱۲ هزار دلار در حال حرکت بود.

یک تحلیلگر در خصوص روند اخیر بیت کوین در توییتر چنین اظهار نظر کرده است:

“ترس [سرمایه‌گذاران] دقیقاً در همان سطحی قرار دارد که پیش از جهش قیمت بیت کوین به ۱۲ هزار دلار، شاهدش بودیم.”

نمودار شاخص ترس و طمع بازار رمزارز در طول زمان

نمودار شاخص ترس و طمع بازار رمزارز در طول زمان

افزایش تمایل شرکت‌های بزرگ به سرمایه گذاری گسترده روی بیت کوین

در تفسیر شرکت جمع آوری داده آنفولدد (Unfolded) از گزارش تعهد معامله‌گران (CoT)، اشاره شده است که علی رغم کاهش قراردادهای باز، به نظر می‌رسد که سازمان‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت در بیت کوین باشند. در این تفسیر آمده است:

گزارش ۸ سپتامبر بورس کالای شیکاگو در خصوص تعهد سرمایه‌گذاران بیت کوین. قراردادهای باز:‌ ۸۱۹۸ (افت ۲۲.۷ درصدی).

تحلیل شرکت کریپتو آنفولدد

تحلیل شرکت کریپتو آنفولدد در خصوص تمایل شرکت‌ها برای سرمایه گذاری گسترده روی بیت کوین

همچنانکه در نمودار بالا دیده می‌شود، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران خرد به سرعت در حال کاهش میزان سرمایه‌گذاری بلندمدت خود روی بیت کوین هستند.

این روند نشان دهنده آن است که با وجود ترس سرمایه‌گذاران خرد و تغییر رویه آنها از سرمایه‌گذاری بلندمدت به سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، سرمایه‌گذاران خبره به دنبال سرمایه‌گذاری بلند مدت روی این ارز دیجیتال هستند.

نوشته راز سرمایه گذاری گسترده غول‌های تجاری در روزهای اخیر روی بیت کوین چیست؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا