اخبار ارز دیجیتال

رالی قیمت جدید بیت کوین تازه آغاز شده است!

رالی قیمت جدید بیت کوین تازه آغاز شده است

یک تحلیل‌گر شناخته شده بیت کوین با بررسی دوره‌های پیشین بازار این رمزارز بیان کرده که رالی قیمت جدید بیت کوین (Bitcoin) هنوز به طور کامل آغاز نشده است.

بررسی ساختار رالی قیمت بیت کوین

لارک دیویس (Lark Davis)، تحلیلگر و یوتیوبر حوزه رمزارز، با بررسی دوره‌های هودل در دوره‌های پیشین رالی قیمت بیت کوین چنین پیش‌بینی کرده است که دوره جدید هنوز به طور کامل آغاز نشده است.

وی در ادامه توضیحات خود اضافه کرده است که ما هم اکنون تنها از اولین موج قیمت حائز اهمیت عبور کرده‌ایم و باید منتظر موج دوم باشیم:

“به سختی می‌توان گفت که رالی قیمت فعلی بیت کوین آغاز شده است. ما الان فقط از اولین موج قیمت عبور کرده‌ایم. خودتان را برای موج دوم آماده کنید.”

نمودار دوره های هودل در رالی قیمت بیت کوین (Bitcoin)

دوره های هودل در رالی قیمت BTC

این نمودار برای هر دوره رالی قیمت BTC از سال ۲۰۱۱ تا کنون ۳ موج واضح از هودل را نمایش می‌دهد. با بررسی دوره فعلی نشان می‌دهد که اوج قیمت کنونی در تراز ۵۸۲۵۰ دلار که در ۲۱ فوریه محقق شده تنها موج اول رالی قیمت BTC است. این بدان معناست که اگر قرار باشد تاریخ تکرار شود، دو اوج قیمت دیگر را شاهد خواهیم بود بخصوص اگر که سرمایه گذاران بزرگ سازمانی به سرمایه گذاری خود در این رمزارز ادامه دهند.

هودل کردن بیت کوین

به تصویر کشیدن امواج هودل توسط آنچیند کپیتال (Unchained Capital) آغاز شده است و برای این منظور از مقدار بیت کوین‌های نگهداری شده در کیف پول‌های دیجیتال و آخرین باری که این بیت کوین‌ها جابجا شده‌اند استفاده شده است. این شرکت ارائه دهنده خدمات مالی بیت کوین در ادامه توضیح داده است:

“با مقایسه طول عمر بیت کوین‌های نگهداری شده در آدرس‌های شخصی و قیمت دلاری این ارز دیجیتال، می‌توان برداشت‌های جالبی در خصوص اقتصاد بیت کوین و ذهنیت هودلرهای این رمزارز بدست آورد.”

گلسنود موج‌های هودل کوتاه مدت را برون یابی کرده و سپس با ابعا لگاریتمی روی نمودار قیمت به تصویر کشیده است. با استفاده از این شاخص‌ها به نظر می‌رسد که هنوز بخش زیادی از رالی قیمت BTC باقی مانده است.

یکی از عوامل اثرگذار بر این روند پول‌های چاپ شده توسط بانک‌های مرکزی است که روایت مبنی بر تورم افسار گریخته و بی ارزش شدن ارزهای جهانی را در میان سرمایه گذاران گسترش داده است. تنها در آمریکا چندین تریلیون دلار با هدف مقابله با آثار رکود اقتصادی پدید آمده از همه گیری ویروس کرونا چاپ شده است. از همین رو به نظر برخی صاحب نظران رالی قیمت BTC می‌تواند بسیار قدرتمند و غیرقابل پیش‌بینی باشد.

دورنمای قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مطلب بیت کوین در تراز ۴۹۶۰۰ دلار در حال معامله شدن است. این در حالی است که اوج قیمت هفتگی بیت کوین تراز ۵۲۵۸۰ دلار در ۳ مارس بوده است.

با این وجود مومنتوم قیمت BTC همچنان صعودی است و بیت کوین برای حرکت به ترازهای قیمتی بالاتر نیاز دارد تراز ۵۵۲۵۰ دلار را از پیش روی خود بردارد.

ماه مارس همواره نمایانگر یک دوره بازار خرسی بوده است و از این رو می‌توان انتظار داشت که حرکت قدرتمند بیت کوین از ماه آینده شروع شود.

نوشته رالی قیمت جدید بیت کوین تازه آغاز شده است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا