اخبار ارز دیجیتال

راه اندازی مخزن اتریوم یرن فایننس ، روند صعودی اتریوم را بیشتر خواهد کرد

پس از انتشار شایعاتی در رابطه با عرضه وای اتر (yETH)، محصول جدید یرن فایننس، در توییتر سر و صدای زیادی به پا شد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که راه‌اندازی “وای اتر” توسط یرن فایننس در آینده نزدیک می‌تواند باعث افزایش مجدد فشار خرید در بازارهای اتریوم شود.

این محصول که با رأی‌گیری دارندگان توکن یرن فایننس (YFI) انتخاب شده است، به طور خودکار اکوسیستم های مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای را با بالاترین بازده برای سپرده‌های اتر پیدا می‌کند.

محصولات اصلی یرن فایننس، خزانه هایی هستند که به دنبال بهترین بازده برای یلدفارمرها (Yield Farmers)‌ می‌گردند و در عین حال برای کاهش هزینه‌های گس (کارمزد)، سرمایه جذب می‌کنند. انتظار می‌رود که راه‌اندازی مخزن اتریوم یرن فایننس، تقاضای اتر را افزایش دهد زیرا خزانه یرن به نوعی تضمین کننده بالاترین بازده است.

همچنین با حذف کار و تحقیقات لازم برای به حداکثر رساندن سودآوری کشت سود (Yield Farming)، همراه با هیاهوی تبلیغاتی پیرامون این برند، انتظار می‌رود که مخزن جدید yETH تقاضا برای اتر را افزایش دهد.

برخی از اعضای انجمن رمزنگاری حدس می‌زنند که بازدهی تضمین شده کارمزد ممکن است به جذب سرمایه‌ای منجر شود که در غیر اینصورت ممکن بود به سهام گذاری اتر در فاز ۰ عرضه ETH 2.0 تخصیص داده شود. آنتونی ساسانو (Anthony Sassano) می‌گوید:

“قرار است خزانه yETH یرن فایننس به یک سیاه‌چاله برای اتر تبدیل شود. یعنی، به محض اینکه اتر وارد این خزانه شود، بیرون آمدنش از آن بسیار سخت خواهد بود. حال فکر کنید که این اتفاق، با قیمت اتریوم چه کار خواهد کرد.”

الکس ساندرز (Alex Saunders)، بنیانگذار ناگتس نیوز (Nuggets News) نیز معتقد است که مخزن اتریوم یرن فایننس پتانسیل عمده‌ای دارد. وی در این رابطه چنین اظهار نظر کرده است:

“محصول جدیدی که من را در مورد اتریوم هیجان زده و نسبت به روند صعودی آن امیدوارتر کرده است، yETH است. این محصول نیز به لیست بلند کاتالیزورهای اترویم اضافه می‌شود، اما همچنین عرضه موجود را کاهش می‌دهد. هرکسی که صاحب اتر باشد می‌تواند به طور خودکار بهترین بازدهی را با yETH کسب کند.”

با این حال، برخی از رسانه‌های رمزنگاری گزارش داده‌اند که شب گذشته “خزانه” اتر یرن فایننس به رأی گذاشته شده است، این موضوع نشان می‌دهد که رأی گیری هنوز برگزار نشده است. به همین دلیل یکی از کاربران به نام جواناما (Juanma)، گزارش‌های مربوط به راه اندازی مخزن اتریوم یرن فایننس را خبرهایی غیر واقعی ارزیابی کرده است.

آندره کرونیه، بنیانگذار یرن فایننس، در تاریخ ۲۱ اوت توییت کرد که به زودی از اولین استراتژی جامعه برای خزانه اتریوم رونمایی خواهد شد. سپس، در تاریخ ۳۱ آگوست، حساب توییتر جان دیفای فارمر (DeFi Farmer John) اعلام کرد yETH پس از یک طرح آزمایشی، راه‌اندازی شده است.

با این حال، بنتگ (Banteg)، توسعه دهنده یرن فایننس چنین اظهار داشته است که:

“ما قطعاً این محصول را راه‌اندازی خواهیم کرد، زیرا ما قبلاً مواردی را برای بهبود شناسایی کرده ایم.”

در همین حال، تقاضا برای توکن یرن فایننس (YFI) افزیش چشمگیری داشته و قیمت آن تنها طی سه روز به بیش از دو برابر افزایش یافته است. گفتنی است ارزش بازار YFI برای اولین بار به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است.

هم اکنون YFI به عنوان بیست و هفتمین دارایی رمزنگاری شناخته شده و با قیمت ۳۴ هزار دلار در حال معامله است. با وجود قیمت بالای YFI نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده، ساندرز معتقد است که با توجه به محدودیت ۳۰ هزارتایی این توکن بسیاری از معامله‌گران هنوز پتانسیل رشد واقعی یرن فایننس را درک نکرده‌اند.

رایان واتکینز (Ryan Watkins) از مساری (Messari) نیز به همین ترتیب ادعا می‌کند که مردم “با YFI بسیار محافظه کارانه رفتار می‌کنند” و قیمت هدف یک میلیارد دلاری این توکن را به شوخی گرفته‌اند. طبق اطلاعات به دست آمده از وب سایت دیفای پالس (DeFi Pulse)، یرن فاینسس در حال حاضر با ۷۹۲ میلیون دلار سرمایه قفل شده، ششمین پروتکل بزرگ دیفای است.

منبع: Cointelegraph

نوشته راه اندازی مخزن اتریوم یرن فایننس ، روند صعودی اتریوم را بیشتر خواهد کرد اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا