اخبار ارز دیجیتال

رستگاری بیت کوین ؟ به ۴ دلیل به کف قیمت بیت کوین نزدیک شده‌ایم

چند هفته پیش بود که بیت کوین به اوج قیمت سالانه خود رسید. در حالی که این ارز دیجیتال از هفته گذشته تا کنون، یک روند نزولی شدید را تجربه کرده است اما به نظر می‌رسد کف قیمت بیت کوین تا حد زیادی محقق شده باشد.

صبح امروز بیت کوین، با قیمتی ۲۵ درصد پایین‌تر از اوج سالانه خود خرید و فروش می‌شد. در حالی که بیت کوین تنها طی یک هفته ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است، تحلیلگران نگران هستند که روند کاهشی بیت کوین همچنان ادامه داشته باشد.

هرچند، شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند بیت کوین به زودی به کف قیمتی خود خواهد رسید.

  1. فشار فروش بیت کوین کاهش یافته است

احتمال دارد که بیت کوین به یک کف قیمت محلی رسیده باشد. برخی از شاخص‌ها بر این دلالت دارند که حجم فروشی که در چند روز گذشته باعث کاهش قیمت این رمزارز شده است، در حال کم شدن است.

نمودار حجم تعادلی بیت کوین طی چند ماه گذشته

نمودار حجم تعادلی بیت کوین طی چند ماه گذشته

یک معامله‌گر رمزارز، نموداری از شاخص حجم تعادلی بیت کوین را به اشتراک گذاشته است تا ارتباط میان “عملکرد قیمتی” و “حجم فروش” را به تصویر بکشد. این شاخص پیشنهاد می‌دهد که “فشار فروش تحلیل رفته است” و افت فشار فروش به معنای تثبیت قیمت بیت کوین خواهد بود.

داده‌های کریپتوکوانت (CryptoْQuant) مؤید تحلیلی هستند که لایت (Light)، تحلیلگر و مفسر ارز دیجیتال، ارائه داده است. این داده‌ها نشان می‌دهند که استخراج کنندگان بیت کوین، که به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران آغاز کننده این روند نزولی بوده‌اند، پس از اتفاقات روزهای اخیر حجم فروش بیت کوین‌های خود را به شدت کاهش داده‌اند.

  1. معاملات قراردادهای آتی بازار سهام، مثبت هستند

اگرچه از همبستگی بیت کوین و بازار سهام طی هفته‌های اخیر کاسته شده است، به گفته تحلیلگران ادامه روند نزولی بیت کوین در یک بازار خرسی آنهم در حالی که بازار سهام روندی نزولی را در پیش گرفته است، غیر محتمل خواهد بود.

در زمان نگارش این مقاله، قراردادهای آتی S&P 500 مثبت هستند و رشدی ۰.۵ درصدی را در دوره معاملاتی اخیر تجربه کرده‌اند. به گفته یک تحلیلگر، صعودی‌تر شدن ارزش بازار سهام احتمالاً عملکرد بهتر بیت کوین را به همراه خواهد داشت.

  1. شرایط بنیادی بیت کوین همچنان قدرتمند است

علی‌رغم افت قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال همچنان دارای یک شرایط بنیادی (فاندامنتال) قدرتمند است.

در گزارش بلومبرگ (Bloomberg) با نام کریپتو آوت‌لوک (Crypto Outlook) از وضعیت بازار کریپتو در ماه آگوست، بیان شده است که متغیرهای کلان اقتصادی بیت کوین از افزایش ارزش آن در بلند مدت حکایت دارد:

پارامترهای اصلی تأثیر گذار بر قیمت بیت کوین (آدرس‌های استفاده شده و طلا) نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال شاخص به رشد خود ادامه خواهد داد. برخی شاخص‌های اثرگذار کلان اقتصادی باعث در اوج ماندن ارزش بیت کوین شده‌اند. طلا،‌ فلز شاخص و گرانبها، در اوج جدید خود با قیمت ۱۹۰۰ دلار در هر اونس ماندگار شده است. این امر بیانگر آن است که دارایی‌های دیجیتال نیز از روندی مشابه پیروی خواهند کرد.

  1. تغییر روند شاخص‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین

آخرین دلیل، که کم اهمیت‌تر از استدلال‌های قبلی هم نیست، تغییر روندهای درون زنجیره‌ای بیت کوین است. این تغییرات از سوگیری جدید بیت کوین و آغاز روند صعودی آن بعد از یک بازار خرسی حکایت دارند.

ویلی وو (Willy Woo)‌، تحلیلگر تحولات درون زنجیره‌ی بیت کوین، به تازگی در این خصوص گفته است:

تغییرات درون زنجیره‌ای از آغاز یک روند صعودی در هفته‌های آتی حکایت دارند. اما این به معنای رسیدن بیت کوین به کف قیمتی خود نیست،‌ هرچند شاید این اتفاق هم اکنون رخ داده باشد. اگر به دنبال یک نوسان‌گیری بزرگ هستید، الان زمان بدی برای خرید نیست.

وی در حالی چنین اظهار نظری کرده است که اعتقاد دارد روند اصلاح قیمت بیت کوین همچنان ادامه خواهد یافت.

برای مثال وی در اواخر ماه آگوست، طی یک رشته توییت و با استناد به برخی از دلایل تکنیکال و روندهای درون زنجیره‌ای، احتمال افت قیمت بیت کوین تا ترازهای بالایی ۹۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود.

نوشته رستگاری بیت کوین ؟ به ۴ دلیل به کف قیمت بیت کوین نزدیک شده‌ایم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا