اخبار ارز دیجیتال

رشد خیره کننده پالی گان با افزایش علاقمندی به راهکار لایه ۲ اتریوم

رشد خیره کننده پالی گان

افزایش کل سرمایه قفل شده (TVL) روی کویک سواپ (QuickSwap)، در کنار رشد خیره کننده پالی گان به دنبال افزایش ادامه‌دار تعداد پروژه‎‌هایی که به این پلتفرم اضافه می‌شوند باعث شده است تا تحلیلگران متقاعد شوند قیمت ماتیک (MATIC) کمتر از حد انتظار است.

به تازگی شبکه‌های لایه ۱ سولانا (SOL) و کازماس (ATOM) به لطف تراکنش‌های سریعتر و کارمزدهای پایین بلاکچین‌های خود، رشد قابل توجهی را در مقایسه با بلاکچین اتریوم شاهد بوده‌اند. در نتیجه توجه به راهکارهای لایه ۲ اتریوم طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته افزایش یافته است چرا که می‌توانند تا کامل شدن پیاده سازی مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) به اتریوم کمک کنند تا در مقابل رقبای جدید خود عملکردی قابل قبول را به نمایش بگذارد.

یکی از پروژه‌هایی که طی ۲ ماه گذشته با افزایش پایدار فعالیت کاربران و تراکنش‌ها مواجه شده است پروژه پالی گان (ماتیک سابق) است، یک پلتفرم برای مقیاس پذیری اتریوم و توسعه زیرساخت‌ها.

تحلیل نمودار 4 ساعته قیمت پالی گان (MATIC)

نمودار ۴ ساعته قیمت پالی گان

داده‌های بدست آمده از سایت تریدینگ ویو نشان می‌دهد که پس از سقوط قیمت ماتیک به تراز ۰.۲۶ دلار همزمان با سقوط یک باره بازار در ۱۸ آوریل، قیمت ماتیک نیز همزمان با افزایش تصاعدی پذیرش این پلتفرم لایه ۲ رشدی ۵۰ درصدی تا تراز ۰.۳۹ دلار را تجربه کرده است.

مهاجرت پروژه‌های جذاب به پالی گان

به دنبال اعلان رسانه‌ای مبنی بر تغییر برند ماتیک نتورک به پالی گان به عنوان بخشی از تلاش‌های این پلتفرم جهت ایجاد یک راهکار گسترده لایه ۲ در شبکه اتریوم، این پروژه با رشد قابل توجهی در تعداد کاربران و پذیرش از سوی توسعه دهندگان مواجه شده است.

تا کنون پروژه‌های شناخته شده‌ای همچون آوه (Aave)، پول توگدر (Pooltogether)، سوشی سواپ (SushiSwap)، اپن سی (Open Sea)، کرو فایننس (Curve Finance)، دسنترالند (Decentraland) و بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌های اکوسیستم مالی غیر متمرکز به این شبکه لایه ۲ مهاجرت کرده‌اند.

کل حجم قفل شده در پالی گان (MATIC) کوییک سواپ

کل حجم قفل شده در پالی گان

در تاریخ ۳۱ مارس آوه، پلتفرم وام دهی محبوب دیفای، اعلام کرد که با همکاری پالی گان در نظر دارد تا خدمات خود را به لایه ۲ انتقال دهد و این امر باعث شد تا تنها طی ۱۰ روز بیش از ۷۲۰۰ کاربر جدید به این پلتفرم مهاجرت کنند و این امر ارزش نقدینگی قفل شده در آن را به ۱ میلیارد دلار افزایش داد.

در ادامه انتظار می‌رود که تعداد بیشتری از پروژه‌های مبتنی بر اتریوم به دنبال یک راهکار سریعتر با کارمزد پایین‌تر که به آنها اجازه خواهد داد همچنان روی پلتفرم برتر در زمینه قراردادهای هوشمند باقی بمانند، خواهند رفت. اگر این پروژه‌ها به پالی گان مهاجرت کنند این احتمال وجود خواهد داشت که روند صعودی قیمت ماتیک و حجم قفل شده در کویک سواپ، پروژه‌ای که بر افزایش نقدینگی در اکوسیستم پالی گان تمرکز دارد، همچنان ادامه داشته باشد و در چنین شرایطی می‌توان گفت که این پلتفرم بهترین و قدرتمندترین پروژه در حیطه کاری خود خواهد شد.

نوشته رشد خیره کننده پالی گان با افزایش علاقمندی به راهکار لایه ۲ اتریوم اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا