اخبار ارز دیجیتال

رشد ۱۰۲ درصدی کومودو در ۲۸ روزی که دنیا درگیر بحران است!

رشد ۱۰۲ درصدی کومودو

آلتکوین کمتر شناخته شده کومودو (KMD) در میان محاصره بحران جهانی، یک ماه بسیار فوق‌العاده را پشت سر گذاشت. در ۲۸ روز گذشته، در حالی که بسیاری از رمزارزهای صاحب‌نام، برای رشد و حفظ جایگاه خود تقلا میکردند، قیمت کومودو به میزان ۱۰۲% در برابر دلار افزایش یافت.

رشد ۱۰۲ درصدی کومودو در ۲۸ روزی که دنیا درگیر بحران است!

کومودو از قیمت ۰.۲۳ دلار در تاریخ ۱۶ مارس، به قیمت ۰.۴۸ دلار در ۱۴ آوریل صعود کرد. این یعنی افزایشی ۱۰۲ درصدی.

این برخلاف عملکرد ماه گذشته است، که باعث شد قیمت این رمزارز بالغ بر ۷۵% از اوج قیمت خود در فوریه یعنی ۰.۹۲ دلار را از دست بدهد.

تاریخچه کومودو

کومودو می‌تواند موجودیت خود را در پاره‌ای از موارد در رمزارز به فراموش شده “بیت کوین دارک” جستجو کند. بیت کوین دارک رمزارزی است که از بلاکچین بیت‌کوین منشعب شده بود. در ابتدای سال ۲۰۱۸، بیت کوین دارک کنار گذاشته شد و تیم توسعه بیت کوین دارک به سمت توسعه کومودو حرکت کرد.

یک تغییر نام پروژه و یک هاردفورک از زی‌کش سرانجام تحت‌نام کومودو خود را نشان داد که توجه‌اش را به معماری چند زنجیره معطوف کرده‌است، در حالی که گزینه‌های حفظ حریم خصوصی زنجیره والد خود را حفظ می‌کند.

کنار گذاشتن پروژه بیت کوین دارک به این معنی بود که صاحبان بیت کوین دارک برای مدت زمان مشخصی فرصت داشتند تا توکن های خود را با توکن‌های جدید کومودو مبادله کنند.

در حالی که بلاکچین بیت‌کوین هر ده دقیقه یکبار پشتیبانی می‌شود، پروژه‌های بلاکچین می‌توانند با استفاده از ده زبان برنامه‌نویسی مختلف، در زنجیره موازی کومودو ساخته شوند. در سال ۲۰۱۹ کومودو، پروتکل صرافی اتمی غیر متمرکز خود را منتشر کرد که می‌تواند سکه‌های بین بلاکچین های مختلف را بدون نیاز به صرافی ثالث مبادله کند.

کومودو در اواخر ماه مارس هنگامی که ویتالیک بوترین مؤسس اتریوم، فقدان اعتماد در روش های معامله بیت‌کوین و اتریوم را مورد نکوهش قرار داد، توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرد. همانطور که تیم کومودو در آن زمان اشاره کرد، صرافی اتمیک غیر متمرکز یا همان AtomicDEX روشی است که دقیقاً بی‌اعتمادی منظور نظر را مرتفع میسازد.

درحالی که این پروژه مورد توجه ویتالیک بوترین قرار گرفت. ژائو، مدیرعامل شرکت بایننس نیز که از سال ۲۰۱۸ کومودو را زیر نظر داشت، توجهش به آن جلب گردید. در مقاله‌ای از فوربس در آگوست همان سال، به نقل از ژائو آمده است که بلاکچین های قابل تنظیم با امکان شخصی سازی مانند کومودو آماده باشند تا از نسل قبلی پیشی بگیرند.

کومودو خود را از نظر حجم مبادلات در زمان تحریر خبر در بین ۷۰ ارز مهم رمزپایه قرار میدهد. در ۲۴ ساعت گذشته، بزرگترین بازار معاملاتی KMD در بایننس دیده شد، جایی که جفت ارز KMD/BTC، به میزان ۱.۲ میلیون دلار معامله شد.

منبع: cointelegraph

🗓

نوشته رشد ۱۰۲ درصدی کومودو در ۲۸ روزی که دنیا درگیر بحران است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا