اخبار ارز دیجیتال

رشد ۴۶ درصدی ایاس (EOS)، تصمیم بلاک وان برای تأسیس یک صرافی جدید

تصمیم بلاک وان برای تأسیس یک صرافی جدید

قیمت توکن ایاس (EOS) در حالی افزایش یافته، که از سرعت توسعه این پلتفرم کاسته شده است. حال سئوالی که مطرح می‌شود این است که آیا تأسیس یک صرافی جدید و یکپارچه با ایاس از سوی بلاک وان (Block.one) می‌تواند در چنین وضعیتی ثمربخش باشد؟

رویکرد جدید بلاک وان برای احیای ایاس

بلاک وان، شرکت نرم افزاری توسعه دهنده بلاکچین ایاس (EOSIO)، در نظر دارد تا با سرمایه‌ای متشکل از ذخایر ارزی، بیت کوین (Bitcoin) و ایاس صرافی رمزارز جدیدی را راه‌اندازی کند. سرمایه اولیه اختصاص یافته برای توسعه این صرافی ارز دیجیتال فاصله چندانی با ارزش بازار ایاس ندارد.

برای راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال متمرکز شما به حجم زیادی از نقدینگی به منظور امکان پذیر ساختن معاملات و جلب نظر خریداران و فروشندگان نیاز خواهید داشت. برای انجام چنین کاری سرمایه‌ای معادل تولید ناخالص یک کشور کوچک نیاز خواهد بود.

به همین دلیل بلاک وان برای امکان پذیر ساختن این ایده، سرمایه‌ای ۱۰ میلیارد دلاری را جهت راه‌اندازی بولیش گلوبال (Bullish Global) اختصاص داده است. بلاک وان برای این منظور ۱۶۴۰۰۰ بیت کوین (با ارزش تقریبی ۹.۲۵ میلیارد دلار)، ۲۰ میلیون توکن ایاس (با ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیون دلار) و ۱۰۰ میلیون دلار پول نقدر را برای تأمین نقدینگی صرافی ارز دیجیتال خود اختصاص داده است. علاوه بر این آنها ۳۰۰ میلیون دلار دیگر را نیز به سرمایه گذاری‌های استراتژیک اختصاص داده‌اند.

به دنبال انتشار این خبر، ایاس بهترین روز خود را نسبت به ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار پشت سر گذاشت چرا که تنها طی ۶ ساعت افزایش قیمتی ۴۶ درصدی از تراز ۹.۱۷ دلار به سطح ۱۳.۸۳ دلار را تجربه کرد. این رشد قیمت اعجاب انگیز عملکرد آلتکوین‌هایی همچون متیک (MATIC) و یرن فایننس (YFI) را که دیروز رشد قابل توجهی را از خود به نمایش گذاشته بودند کمرنگ‌تر کرد.

بلاک وان توسط برندان بلامر (Brendan Blumer)، سرمایه گذار، و دنیل لاریمر (Daniel Larimer)، رئیس سابق بخش فناوری که وایت پیپر ایاس را نوشته، پایه گذاری شده است. این پروژه بلاکچینی که در واقع یکی از کاندیداهای اصلی جایگزینی اتریوم به حساب می‌آمد توانست سرمایه اولیه‌ای به ارزش ۴.۲ میلیارد دلار را از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) جمع آوری کند.

بر اساس اخبار منتشر شده، این صرافی ارز دیجیتال جدید از ابزارها و شبکه ایاس و پلتفرم EOSIO که توسط بلاک وان مدیریت می‌شود، بهره خواهد گرفت. آنها همچنین در نظر دارند تا ابزارهای وام دهی و بازار سازی خودکار که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد دارایی‌ها را به کمک سیستم‌های الگوریتمیک قیمت گذاری کنند استفاده کنند تا این پلتفرم برای تعیین قیمت همواره به حضور خریداران و فروشندگان نیاز نداشته باشد.

به عبارت دیگر این صرافی رمزارز ایاس را قادر خواهد ساخت تا از طریق کسب بهره، گرفتن وام و معامله‌گری مشتقات رمزارز بدون نیاز به یک واسط یا طرف سوم، بخشی از بازار اکوسیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) را از آن خود کند. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که حدوداً ۸۵ میلیارد دلار از سرمایه گذاری‌های انجام شده در اتریوم به بخش دیفای مربوط می‌شود.

این اقدام بلاک وان برای رقابتی نگهداشتن ایاس ضروری می‌نماید چرا که این پلتفرم طی سال گذشته ۸۵ درصد از توسعه دهندگان خود را از دست داده است.

نوشته رشد ۴۶ درصدی ایاس (EOS)، تصمیم بلاک وان برای تأسیس یک صرافی جدید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا