اخبار ارز دیجیتال

آیا رمزارز ایلان ماسک در راه است؟

آیا ایلان ماسک رمزارز خودش را تولید خواهد کرد؟

طبق اعلام ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل اسپیس ایکس، تا سال ۲۰۵۰ حدود ۱ میلیون نفر ساکن مریخ خواهند شد. آیا رمزارز ایلان ماسک در راه است؟ طبق نظر تحلیل گران ایلان ماسک قصد دارد با این خبر اعتبار ارز دیجیتل شخصی خود را افزایش دهد.

این روزها دور ذهن نیست که ایده بیت کوین ، جایگزین دلار آمریکا بشود. با این حال، لکس فردمن (Lex Fridman)، محقق هوش مصنوعی و پادکستر برجسته، در آخرین توییت خود اعلام کرد که متقاعد شده است رمزارزها به اقتصاد ﺁینده مریخ قدرت خواهند بخشید.

۱ میلیون انسان روی مریخ

شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)، با مدیریت ایلان ماسک، هدفی جسورانه‌ برای قرار دادن اولین انسان در مریخ تا سال ۲۰۲۴ دارد، یعنی سالی که بیت کوین چهارمین هاوینگ خود را تجربه خواهد کرد. ماه گذشته، دومین فرد ثروتمند دنیا، فاش کرد:

“قبل از اینکه سیاره ما تبدیل به سیاهچاله شود، ساکنین مریخ در گنبدهای شیشه‌ای زندگی خواهند کرد.”

زندگی در مریخ

حباب‌های شیشه‌ای مخصوص زندگی در مریخ

ماسک انتظار دارد تا سال ۲۰۵۰ میلادی بیشتر از ۱ میلیون انسان ساکن مریخ شده باشند.

در ماه اکتبر، این خبر منتشر شد که دورنمای اسپیس ایکس شهرهای خود محوری خواهند بود که به دور از قوانین حاکم بر زمین، روی مریخ مستقر خواهند شد. این نکته بحث‌برانگیز در شرایط استفاده از خدمات استارلینک (Starlink) ذکر شده است.

ثبت مارس کوین (MarsCoin)

زمانی که انسان‌ها نهایتاً شهروند سیاره‌های دور شوند، به احتمال زیاد دیگر هرگز به پول نقد دست نخواهند زد. سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا ساکنین مریخ از هیچکدام از رمزارزهایی که توسط ساکنین زمین تولید شده است استفاده خواهند کرد؟ یا مرزارز مخصوص خود را تولید می‌کنند.

با توجه به گمانه‌زنی‌های مکرر ماسک، بسیاری از مردم به شوخی می‌گویند که وی این فضای خالی را با دوج کوین (Dogecoin) پر خواهد کرد. با این حال یکی از ماهواره‌های استارلینک که به دور مدار مریخ گردش می‌کند، استفاده انسان‌ها از پول‌های زمینی را ممکن می‌سازد، اما این روند به سختی می‌تواند صورت بگیرد.

نوشته آیا رمزارز ایلان ماسک در راه است؟ اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا