اخبار ارز دیجیتال

رکورد زنی سختی استخراج بیت کوین در تمام دوران ؛ رشد قیمت سریعتر است!

دیروز سختی استخراج بیت کوین با جهشی بزرگ، افزایشی ۲۰ درصدی نسبت به سختی شبکه پیش از رویداد هاوینگ ماه می، رکورد زنی کرد. با این وجود، در همین بازه زمانی، قیمت پادشاه رمزارزها ۲۷ درصد افزایش یافت و حاشیه سود ماینرها را حفظ کرد.

صبح روز یکشنبه، سختی استخراج یا شاخصی که نشان می‌دهد رقابت برای دریافت پاداش ماینینگ چقدر سخت است، ۱۱.۳۵ درصد رشد داشت و به نرخ ۱۹.۳۱ تریلیون رسید. این مقدار بالاترین میزان سختی و رکوردی جدید در تاریخ این شبکه است.

این دومین رشد بزرگ سختی استخراج در یک سال اخیر بوده است، زیرا شبکه بیت کوین مجبور بود میانگین زمان بلاک را که به تازگی به کمتر از ۱۰ دقیقه کاهش یافته بود، تنظیم نماید.

زمان بلاک در این هفته حتی به ۸ دقیقه هم رسید، به این معنی که پس از افزایش قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین یا هش ریت، ماینرها توانستند سریعتر از استاندارد شبکه به بلاک جدید دست یابند و پاداش ۶.۲۵ بیت کوین خود را دریافت کنند.

سختی استخراج بیت کوین حدوداً هر دو هفته یک بار یا به طور دقیق هر ۲۰۱۶ بلاک تنظیم می‌شود. هر چه سختی شبکه افزایش یابد، سودآوری استخراج بیت کوین با افزایش هزینه‌های یافتن هر بلاک، کمتر می‌شود.

حتی پس از رکورد زنی سختی استخراج بیت کوین و افزایش ۲۰ درصدی آن نسبت به هاوینگ ماه می، رویدادی که به دنبال آن پاداش هر بلاک بیت کوین نصف شد و به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت، افزایش قیمت بیت کوین به نوعی کمک کرد تا افزایش هزینه‌ها تا حدودی جبران شود. در همین بازه زمانی قیمت بیت کوین تقریباً رشدی ۲۷ درصدی را تجربه کرده است. هش ریت بیت کوین نیز حدوداً ۹ درصد رشد داشته و در ماه سپتامبر به بالاترین میزان خود رسیده است.

سختی بیت کوین

نمودار سودآوری استخراج و قیمت بیت کوین به دلار

سختی استخراج بیت کوین

نمودار هش ریت و سختی استخراج بیت کوین – نیمه دوم ۲۰۲۰

در همین راستا، در روز تنظیم سختی استخراج، ماینرها بیش از مقدار استخراجشان طی ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین فروخته‌اند. همانطور که گزارشات نشان می‌دهند، ماینرها می‌خواهند بهترین قیمت را برای بیت کوین خود دریافت کنند، ولی هزینه‌های عملیاتی نیز گریبان‌گیر آنها است.

در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین با قیمت ۱۰۹۶۶ دلار در حال معامله است و قیمت آن در طول روز تغییری نداشته است. در طول هفته قیمت بیت کوین ۴ درصد افزایش یافته و همین امر باعث شده افت ارزش ماهانه‌ی آن ۷.۵ درصد کاهش یابد.

منبع: Cryptonews

نوشته رکورد زنی سختی استخراج بیت کوین در تمام دوران ؛ رشد قیمت سریعتر است! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا