اخبار ارز دیجیتال

ریزش دوباره و تشدید فشار فروش در سرتاسر بازار رمزارز

تشدید فشار فروش در سرتاسر بازار رمزارز

با ریزش قیمت بیت کوین (Bitcoin) و آلتکوین‌ها تشدید فشار فروش در سرتاسر بازار رمزارز و شکل گیری گسترده ذهنیت نزولی در میان معامله‌گران را شاهد هستیم.

بیت کوین و کلیت بازار رمزارزها موج فروش دیگری را طی ۲۴ ساعت گذشته تجربه کردند. دیروز، ۲۳ مه، با افزایش فشار فروش توکن‌ها و رسیدن آنها به کف‌های قیمتی چند ماه پیش را شاهد بودیم. فروش گسترده در بازار منجر به کاهش ارزش کل بازار رمزارزها به اندازه ۲۵۰ میلیارد دلار و رسیدن به محدوده ۱.۳۳ تریلیون دلاری شده.

ارزش کل بازار در حال حاضر از سقف خود در تاریخ ۱۱ می، ۲.۵۶ تریلیون دلار، ۴۶ درصد عقب نشینی را تجربه کرده است. اما روند خیره کننده رویدادها باعث شده است که اکثر قریب به اتفاق معامله‌گران سعی کنند تا حداقل سودهای باقی مانده خود را از بازار بیرون بکشند.

نمودار تغیرات ارزش کل بازار رمزارزها (TMC)

نمودار ارزش کل بازار رمزارزها

بدین ترتیب فشار فروش گسترده بوجود آمده در بازار با موفقیت توانست سطح حمایتی ۳۶۰۰۰ دلاری را شکسته و قیمت بیت کوین را به محدوده ۳۱۰۰۰ دلاری سوق دهد.

آلتکوین‌ها

اتریوم (ETH) با ۲۰ درصد کاهش قیمت مواجه شد که ارزش آن را برای دومین بار در یک هفته به زیر تراز ۲۰۰۰ دلار کاهش داد. این تراز ۵۶ درصد کاهش قیمت نسبت به سقف تاریخی این رمزارز در تراز ۴۳۶۲ دلاری را نشان می‌دهد.

در حالی که پس از چندین هفته کاهش قیمت، میزان اصلاحات بیت کوین نسبت به قبل کاهش یافته است، گسترش موج فروش به بازار آلتکوین‌ها باعث شده تا حداقل ۳۰ درصد دیگر از ارزش ۱۰۰ رمزارز برتر بازار نیز کاسته شود و تعداد بسیار زیادی از معامله‌گران را در سرتاسر جهان متضرر کند.

پولکادات (Polkadot) بیش از ۴۰ درصد سقوط کرده و به کف قیمتی ۱۴ دلار رسیده است. سولانا (Solana) 36 درصد از ارزش خود را از دست داده و به محدوده قیمتی ۱۹ دلار رسیده است. متیک (MATIC) که همین ۵ روز گذشته به سقف تاریخی خود در محدوده ۲.۶۸ دلاری رسیده بود، هم اکنون ۶۹ درصد افت کرده و در زمان نوشتن این مطلب زیر تراز ۰.۸۴ دلار معامله می‌شود.

نوشته ریزش دوباره و تشدید فشار فروش در سرتاسر بازار رمزارز اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا