ریپل به همراه کوین‌بیس و میکردائو در لیست مجله فوربس

0
56

مجله فوربس فهرستی از ۵۰ شرکت خلاق و نوآور در حوزه فینتک در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد که ریپل، کوین‌بیس، چین آلسیس و میکردائو در این لیست قرار دارند. در این میان مِیکردائو (MakerDAO) با ارزش ۶۳ میلیون دلار برای اولین بار وارد لیست فوربس میشود.

طبق گفته فوربس، بخش فینتک یک حمله مقدماتی را به شرکت‌های سنتی انجام داده است و طی آن بیش از ۵۳ میلیارد دلار سرمایه را جذب کرده است.

از بین ۵۰ شرکت منتخب، چندین شرکت با صنعت بلاکچین و ارزهای رمزپایه در ارتباط هستند. ریپل، کوین‌بیس و چین آلسیس، به ترتیب با سرمایه‌گذاری ۲۹۳ میلیون دلار، ۵۲۵ میلیون دلار و ۴۵ میلیون دلار وارد این لیست شده‌اند.

مِیکردائو برای اولین بار وارد لیست فوربس میشود

از مواردی که تعجب همگان را به‌دنبال داشته است، ورود بنیاد غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم مِیکردائو است. براساس گفته فوربس، این شرکت ۶۳ میلیون دلار بودجه از شرکت‌های دیگر دریافت کرده است. علاوه بر این، مِیکردائو در سال ۲۰۱۹ توانست ۱۰ میلیون دلار سودآوری داشته باشد.

مِیکردائو پلتفرمی است که به کاربران این امکان را میدهد که وام‌هایی را در قالب استیبل‌کوین DAI که به دلار آمریکا وصل است، دریافت کنند. همانطورکه فوربس اظهار داشت، پلتفرم مِیکردائو توانسته ۴۰۰ توسعه دهنده خارجی را به این پروژه جذب کند و پیش بینی میشود از پتانسیل کافی برای جذب سرمایه‌گذاری بیشتر در بازار رمزنگاری برخوردار باشد.

فوربس درخصوص مِیکردائو، ریپل، کوین‌بیس و چین آلسیس ادعا میکند:

“اینها تماماً شرکت‌های خصوصی با فعالیت یا مشتری‌هایی در ایالات متحده هستند و استفاده از خدمات مالی را آسان‌تر، سریعتر و ارزان‌تر میکنند.”

شرکت‌های دیگر مرتبط با صنعت بلاکچین، که از بیت‌کوین در مدل کسب و کارشان استفاده میکنند عبارتند از آکسونی (Axoni) با سرمایه‌گذاری ۵۹ میلیون‌دلاری، اِوِر لِجر (Everledger) با ۲۰ میلیون دلار و پلد (plaid) با ۳۱۰ میلیون دلار. VISA انتظار دارد با پیوستن به نیروهای پلد، مرکز ثقل بخش فینتک شده و به رقیب ریپل و استلار تبدیل شود.

آسیب‌پذیری در مِیکردائو

طبق گزارش CNF، پلتفرم مِیکردائو اخیراً یک آسیب‌پذیری را گزارش کرده است. بنابر گزارش یک توسعه دهنده، رقمی معادل ۳۴۰ میلیون دلار واریز شده در مِیکردائو در معرض خطر است و یک مهاجم میتواند از یک “راه حل” استفاده کند تا تمام اترهای سپرده شده که به‌عنوان وثیقه در سیستم مِیکردائو وجود دارد را منتقل کند. هکر به‌سادگی باید مدل مدیریت مِیکردائو را دستکاری کند و آراء کافی را برای پیشنهادی بدست آورد که به او اجازه میدهد اتر را به آدرسی که کنترل میکند بفرستد.

تیم و جامعه مِیکردائو نسبت به این حمله واکنش نشان داده و پیشنهاد دادند که تدابیر امنیتی را افزایش دهند که باعث شود تاخیر در ماژول امنیتی حاکمیت (GSM) بطور ۲۴ ساعته افزایش یابد.

منبع: crypto-news-flash

🗓

نوشته ریپل به همراه کوین‌بیس و میکردائو در لیست مجله فوربس اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید