اخبار ارز دیجیتال

زمان رونق ارزهای حفظ حریم خصوصی فرا رسیده است

زمان رونق ارزهای حفظ حریم خصوصی فرا رسیده است

در چند وقت اخیر تقاضای معاملات محرمانه و پیگیر گریز افزایش یافته است و به دنبال آن ارزهای با محوریت حفظ حریم خصوصی رشدهای قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

از رمزارزهای موجود در این حوزه می‌توان به مونرو (Monero) با نماد XMR ، هورایزن (horizen) با نماد ZEN، زدکش (zcash)، ورج (verge) و بیم (Beam) اشاره کرد که هرکدام رشد خوبی در دو ماه اخیر داشته‌اند.

در حالی که ارزش ارزهای رمزنگاری شده به طور پیوسته افزایش می‌یابد، جو تنظیم مقررات نیز تا حد زیادی افزایش یافته است. دولت‌ها و شرکت‌های نظارت بر بلاکچین در سراسر جهان در این صنعت مقررات سخت گیرانه‌ای وضع کرده‌اند تا از وقوع معاملات مجرمانه جلوگیری کنند اما جالب اینجاست که با افزایش اقدامات نظارتی و حذف مبادلات ارزهای حفظ حریم خصوصی، این امر تقاضا را بیشتر کرده است.

مونرو، سردمدار ارزهای حفظ حریم خصوصی

مونرو در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و یک دارایی دیجیتال اثبات کننده کار (PoW) محسوب می‌شود که می‌تواند معاملات محرمانه بدون مشخص بودن اطلاعات فرستنده و گیرنده را به ثبت برساند. بلاکچین شبکه مونرو از امضاهای حلقه‌ای، آدرس‌های پنهانی یکبار مصرف و پروتکل غیرتعاملی با دانش صفر به نام “ضد گلوله” استفاده می‌کند.

قیمت این رمزارز در این هفته بیش از ۱۷ درصد و در ماه گذشته ۷۴ درصد رشد داشته است و در روز جمعه نیز توانست یک سقف تاریخی جدید به ثبت برساند. ارزهای دیگر یاد شده در این حوزه نیز رشدهای خوبی را تاکنون تجربه کرده‌اند به طوری که در سه ماه اخیر Zcash ، Verge ، Grin ، Beam ، Horizen و Dash همگی بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

بنابراین به طور کلی به نظر می‌رسد که رمزارزهای حفظ حریم خصوصی علی رغم شرایط نظارتی و سخت‌تر شدن یافتن آن‌ها در صرافی‌ها، عملکرد خوبی داشته‌اند و احتمالا رشد آن‌ها ادامه دار خواهد بود.

نوشته زمان رونق ارزهای حفظ حریم خصوصی فرا رسیده است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا