اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری دهه ؛ بیت کوین در برابر ابر شرکت‌ها

سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاران برای پول‌سازی در این بازی حضور دارند. آنها به دنبال راهی برای دستیابی به بازده بالاتر نسبت به دیگری هستند. و به نظر میرسد، حتی با رشد سهام در بورس‌های دنیا و رکوردزنی پی در پی آن و معکوس شدن روند صعودی بیت‌کوین به نسبت رکورد سال ۲۰۱۷، باز هم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در روزهای ابتدایی راه خود قرار دارد و هنوز هم درخشان ترین استراتژی یک دهه گذشته بوده است.

عملکرد بیت‌کوین در برابر بزرگترین کمپانی‌ها در یک دهه گذشته

سرمایه گذاری دهه ؛ بیت کوین در برابر ابر شرکت‌ها

بیت کوین هر سرمایه گذاری دیگری که در نمودار بالا به آن توجه شده است را با قدرت هرچه تمام پشت سر گذاشته است. اگر در ابتدای سال ۲۰۰۹ و روزهای نخستین پیدایش بیت‌کوین، ۱۰۰ دلار بر روی این رمزارز سرمایه گذاری کرده بودید، پس از مدت ۱۰ سال ۹.۲ میلیون دلار سرمایه در اختیار می داشتید.

نزدیک ترین رقیب، سهام آمازون است که در بین ۱۰ شرکت برتر با ۳۳۰۰ دلار و البته با فاصله‌ای بسیار قرار دارد. فقط ۳ شرکت دیگر بازده بالای ۱۰۰۰ دلار داشته‌اند. از آن جمله میتوان به اپل (۲۴۰۰ دلار)، ویزا (۱۷۰۰ دلار) و مایکروسافت (۱۰۰۰ دلار) اشاره کرد.

سهام شرکت علی بابا بدترین عملکرد را بنا بر تجزیه و تحلیل انجام شده، ارائه داد و به سختی سرمایه گذاری اولیه ۱۰۰دلاری را به ۲۰۸ دلار تبدیل کرد.

قیمت سهام از روی داده‌های یاهو فایننس برای ۱۰ شرکت بزرگ استخراج شده است. قیمت سهام در ۲ ژانویه ۲۰۰۹ با استثنا بیت‌کوین، فیسبوک و علی بابا، که هنوز در آن زمان عمومی نبودند، برداشت شده است.

در این شرایط، فرض شد که ۱۰۰ دلار در سریع‌ترین زمان ممکن سرمایه‌گذاری شده‌است. این ارقام، زمانی که قیمت بیت کوین در تراز ۷۳۰۰ دلار قرار داشته است مورد مقایسه قرار گرفته است. این به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی قدرت رشد بیت‌کوین را در چند سال اخیر ببینید.

بازده کل (٪) با سرمایه اولیه ۱۰۰ دلار ۱۰ سال قبل

۱. بیت کوین: ۹،۱۵۰،۰۸۸٪
۲. آمازون: ۳،۱۵۶٪
۳. اپل: ۲،۳۴۵٪
۴. ویزا: ۱،۵۹۷٪
۵. مایکروسافت: ۸۹۹٪
۶. جی پی مورگان: ۴۳۳٪
۷. فیس بوک: ۴۲۰٪
۸. برکشایر: ۲۲۸٪
۹. جانسون و جانسون: ۲۱۶٪
۱۰. والمارت: ۱۷۱٪
۱۱. علی بابا: ۱۰۸٪

حتی با آخرین سقوط قیمت بیت کوین، هنوز بازده شگفت آور ۹،۱۵۰،۰۸۸٪ خیره کننده است. رشد شرکت‌های دیگری مانند آمازون (۳۱۵۶٪) و اپل (۲۳۴۵٪) اگر چه چشمگیر هستند، اما هیچ کدام واقعاً با پادشاه جهان رمزارزها نمیتوانند مقایسه شوند.

شکی نیست که قیمت بیت‌کوین در ۲ سال و اندی گذشته به شدت نوسان داشته است و در دسامبر ۲۰۱۷ قبل از سقوط و افول به زیر ۳۵۰۰ دلار در نوامبر سال ۲۰۱۸، حتی به ۲۰۰۰۰ دلار هم رسید. درحال حاضر بیت کوین در حوالی ۷۰۰۰ دلار معامله میشود و تقریباً ۱۳۰۰۰ دلار کمتر از زمان اوجش.

منبع: howmuch

🗓

نوشته سرمایه گذاری دهه ؛ بیت کوین در برابر ابر شرکت‌ها اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا