اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری شرکت ۵۱ میلیارد دلاری جفریز در بیت کوین با فروش طلا!

سرمایه گذاری در BTC

یکی از مدیران ارشد جفریز (Jefferies)، شرکت سرمایه گذاری میلیارد دلاری، عنوان کرد که این شرکت قصد دارد مقداری از دارایی سبد طلای خود را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. این شرکت قصد دارد با فروش مقداری از دارایی طلای خود نسبت به سرمایه گذاری در BTC اقدام کند.

خرید BTC توسط شرکت Jefferies

به گفته کریستوفر وود (Christopher Wood)، مدیر استراتژی جفریز، در حالیکه بیت کوین در حال تثبیت در رنج ۲۰ هزار دلار است، این شرکت قصد دارد برای خرید این رمزارز برتر مقداری از دارایی‌های طلای خود را به فروش برساند. هم اکنون این شرکت ۵۱ میلیارد دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد و طلا نیز بخشی از این دارایی‌ها را به خود اختصاص داده است. به گفته وود جفریز قصد دارد هم اکنون مقداری از ذخایر طلای شرکت را بفروش رسانده و پس از اصلاح قیمت بیت کوین به دنبال صعود قدرتمند چند روز گذشته، نسبت به خرید آن اقدام نماید.

به گفته این شرکت، سرمایه گذاری در بیت کوین سود بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در طلا به دنبال خواهد داشت. پس از وارد شدن بیت کوین به سبد سرمایه این شرکت، سهم دارایی‌ها به این شکل خواهد بود: ۴۵ درصد از دارایی‌ها در شمش طلای فیزیکی، ۳۰ درصد در دارایی‌های آسیایی، ۲۰ درصد در معادن طلا و ۵ درصد در بیت کوین سرمایه گذاری خواهد شد. اگر قیمت بیت کوین در رنج ۲۰ هزار دلار حرکت صعودی داشته باشد و سرمایه گذاری روی آن نتایجی مثبتی به همراه داشته باشد این شرکت ذخایر بیت کوین خود را افزایش خواهد داد.

سرمایه گذاری در BTC

افزایش توجهات نسبت به BTC

وود اعلام کرد که با این حال وی هنوز هم در خصوص افزایش قیمت طلا خوشبین است چرا که بانک‌ها و دولت‌ها به تکرار سیاست‌های پولی اشتباه خود ادامه می‌دهند. خوان ویلاورده (Juan Villaverde) و بروس نگ (Bruce Ng)، تحلیلگران وایس ریتینگ (Weiss Rating)، در این خصوص بیان داشتند که تصمیم شرکت‌هایی همچون جفریز برای خرید بیت کوین به عنوان جایگزینی برای اوراق قرضه به منظور مقابله با اثرات تورمی، به رشد سریعتر قیمت BTC کمک خواهد کرد. ویلارده و نگ در این خصوص گفته‌اند:

“اگر ۱۰ درصد از ارزش اوراق قرضه دولتی که ارزشی ۳۰ تریلیون دلاری دارد به خرید طلا و بیت کوین اختصاص داده شود (چیزی در حدود ۱.۵ میلیارد دلار برای هر دارایی)، باعث رشد چشمگیر این دو دارایی خواهند شد به دلیل اینکه مقدار سرمایه‌ای که وارد بازار بیت کوین خواهد شد ۴.۴ برابر کل ارزش بازار کنونی آن است، آثار قابل توجهی را از خود به جای خواهد گذاشت!

این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد تا جلوی تورم گرفته شود، طلا و بیت کوین هرگز باعث تورم نخواهند شد چون عرضه محدود و مشخصی دارند. اما با توجه به حجم پایین‌تر معاملات بازار بیت کوین نسبت به طلا، رشد آن بسیار سریع‌تر از این فلز گرانبها خواهد بود.”

نوشته سرمایه گذاری شرکت ۵۱ میلیارد دلاری جفریز در بیت کوین با فروش طلا! اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا