اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری غیرمستقیم شرکت های جریان اصلی روی بیت کوین

شرکت های سهامی و غول‌های مالی جریان اصلی ممکن است بیش از آنچه تصور می‌کنید، روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده باشند.

صندوق بازنشستگی دولت نروژ که به آن صندوق نفت (Oil Fund) نیز گفته می‌شود، بیش از ۱ تریلیون دلار دارایی دارد که از جمله آنها می‌توان به ۱.۴ درصد از کل سهام‌های جهانی نیز اشاره کرد. صندوق بازنشستگی نروژ یکی از بزرگترین صندوق‌های ذخیره ارزی جهان محسوب می‌شود. به گزارش آرکین ریسرچ (Arcane Research)، در ۱۹ سپتامبر، این صندوق از طریق هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری خود تقریباً مالکیت ۶۰۰ بیت کوین (BTC) را نیز در اختیار دارد.

داده‌های تحلیلی آرکین ریسرچ نشان می‌دهند که صندوق نفت نروژ از طریق سرمایه گذاری روی شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) مالکیت ۵۷۷.۶ بیت کوین را در اختیار دارد. این امر باعث می‌شود سهم بیت کوین در سبد سرمایه این صندوق در حدود ۶.۳ میلیون دلار باشد. با این حساب صندوق بازنشستگی دولت نروژ ۱.۵۱ درصد از سهام مایکرواستراتژی را در اختیار دارد.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، بنیانگذار مایکرواستراتژی، اخیراً در توئیت اخیر خود اظهار داشت که این شرکت مالک ۳۸۲۵۰ بیت کوین است.

مایکرواستراتژی

سرمایه گذاری مایکرواستراتژی روی بیت کوین

علاوه بر این، دو شرکت مشاور سرمایه‌گذاری بزرگ دیگر با نام‌های مشاوران سرمایه بلک‌راک (BlackRock Fund Advisors) و گروه ونگارد (Vanguard Group)، نیز به ترتیب ۱۵.۲۴ درصد سهام (۵۸۲۹.۳۰ بیت کوین) و ۱۱.۷۲ درصد سهام (۴۴۸۲.۹۰ بیت کوین) مایکرواستراتژی را در اختیار دارند. پیشتر گزارش شده بود که، بلک‌راک به عنوان بزرگترین سهامدار مایکرواستراتژی، بطور غیرمستقیم یکی از دارندگان بزرگ بیت کوین است.

گروه ونگارد یک شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آمریکایی است که طبق آخرین گزارش‌ها از ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰، حدود ۶.۲ تریلیون دلار سرمایه را در قالب دارایی جهانی تحت مدیریت (AUM) در اختیار دارد. گروه ونگارد پس از بلک‌راک آی‌شیرز (BlackRock iShares)، بزرگترین ارائه دهنده صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و دومین ارائه دهنده صندوق‌های قابل معامله (ETF) در جهان است. از طرف دیگر، مشاوران صندوق BlackRock، حدود ۷.۳ تریلیون دلار سرمایه در قالب AUM در اختیار دارند.

مایکرواستراتژی طی چند روز گذشته با اعلام برنامه جسورانه‌ی خود برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. مایکرواستراتژی به عنوان جدیدترین غول جریان اصلی که وارد فضای ارز دیجیتال شده است، ابتدا در ماه آگوست ۲۱۴۵۴ بیت کوین را به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد و سپس در ماه سپتامبر در ازای پرداخت ۱۷۵ میلیون دلار، مالکیت ۱۶۷۹۶ بیت کوین دیگر را از آن خود کرد.

در حالی که شرکت مایکرواستراتژی ۳۸ هزار بیت کوین خود را به طور میانگین با قیمت ۱۱.۱ هزار دلار خریداری کرده است، در زمان نگارش این مطلب بیت کوین با قیمت ۱۰۵۰۲دلار در حال معامله است. این سرمایه گذاری جسورانه مایکرواستراتژی باعث شده است بسیاری از تحلیلگران با دقت عملکرد آنها و تغییر و تحولات بازار را زیر نظر بگیرند.

منبع: Cointelegraph

نوشته سرمایه گذاری غیرمستقیم شرکت های جریان اصلی روی بیت کوین اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا