اخبار ارز دیجیتال

سقوط بیت کوین و بازار رمزارز به دنبال انتشار شایعات وزارت خزانه داری آمریکا

سقوط بیت کوین و بازار رمزارز به دنبال انتشار شایعات

بیت کوین (Bitcoin) و بازار رمزارز به دنبال انتشار شایعاتی مبنی بر اینکه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا ممکن است به زودی برخی از موسسات مالی را به جرم پولشویی با استفاده از دارایی‌های دیجیتال متهم کند، با سقوط قیمت همراه شدند.

اف ایکس هج (FXHedge)، اکانت محبوب توییتری، اولین بار در خصوص اتخاذ چنین رویکردی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به ۱۲۲۷۰۰ دنبال کننده خود هشدار داده بود. این توییت که به منابع ناشناس استناد کرده بود، خیلی زود بر سر زبان‌ها افتاد:

“وزارت خزانه‌داری آمریکا چندین مؤسسه مالی را به جرم پولشویی با استفاده ارزهای دیجیتال جریمه خواهد کرد.”

تنها چند دقیقه بعد از اینکه این توییت منتشر شد، بازار رمزارز قرمز پوش شد و در این میان بیت کوین از تراز ۵۹۰۰۰ دلار به تراز ۵۲۸۰۰ دلار سقوط کرد. بدین ترتیب بیت کوین طی یک ساعت سقوطی حدوداً ۱۳ درصدی را تجربه کرد. اتریوم نیز از تراز ۲۲۶۰ دلار به سطح ۱۹۷۰ دلار سقوط کرد و قیمت بایننس کوین از تراز ۵۰۱ دلار تا سطح ۴۴۰ دلار کاهش یافت.

بر اساس داده‌های بای بی‌تی (Bybt) این امر باعث شد تا حداقل ۷.۹ میلیارد دلار سرمایه لیکوئید شود. وزارت خزانه‌داری آمریکا در گذشته چندین نفر را به جرم پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتال متهم کرده بود.

خزانه‌داری آمریکا پیش‌تر و در ماه مارس سال ۲۰۲۰، دو تبعه چینی را به جرم پولشویی رمزارزهای سرقتی و رساندن آنها به لازاروس (Lazarus)، گروهی که از سوی اف‌بی‌آی (FBI) به عنوان یک سازمان هکری تحت حمایت کره شمالی معرفی شده است، تحریم کرده بود.

در نتیجه این اتفاقات، ارزش بازار رمزارز نیز با افتی ۱۴ درصدی از ۲.۰۸۶ به ۱.۷۸ تریلیون دلار کاهش یافت. با این حال در زمان نگارش این مطلب بیت کوین در تراز ۵۵۱۳۶ دلار در حال معامله شدن است و با حمایت خوبی از سوی خریداران در تراز ۵۴۷۰۰ دلار مواجه شده است.

نوشته سقوط بیت کوین و بازار رمزارز به دنبال انتشار شایعات وزارت خزانه داری آمریکا اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا