اخبار ارز دیجیتال

سقوط تند و تیز بیت کوین همزمان با افت سهام های فناوری

سقوط تند و تیز بیت کوین

سقوط تند و تیز بیت کوین (Bitcoin) در روز دوشنبه آغاز شد و این روند کاهشی تا اوایل دوره معاملاتی روز سه‌شنبه ادامه داشت، چرا که رشد ۱۰۰ درصدی بیش از اندازه ارزش این دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ نگرانی معامله‌گران را به همراه داشت.

این رمزارز شاخص بیش از ۸۰۰۰ دلار یا ۱۳.۹۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و برای مدتی کوتاه زیر تراز ۵۰ هزار دلار معامله شد. از ابتدای این هفته تا کنون، پایین‌ترین سطحی که بیت کوین در آن معامله شده است، تراز ۴۶۷۰۰ دلار بوده. نزدیکترین رقبای بیت کوین از نظر حجم بازار یعنی اتریوم و بایننس کوین نیز به ترتیب با افتی ۲۰ و ۱۷ درصدی در بازه زمانی مشابه روبرو شدند.

رشد انفجاری سرمایه گذاران نهادی در بیت کوین

تمام دارایی‌های یاد شده پیش از سقطو قیمت اخیر در بالاترین تراز قیمتی خود معامله می‌شدند. این امر باعث شد تا نگرانی‌هایی در خصوص میزان، شدت و دامنه این سقوط برای معامله گران پدید آید، چرا که یادآور سقوط سهمگین بازار رمزارزها در سال ۲۰۱۸ بود.

سقوط قیمت بیت کوین پس از ثبت یک رکورد قیمتی جدید

سقوط قیمت بیت کوین پس از ثبت یک رکورد قیمتی جدید

دارایی‌های شناخته شده‌ای همچون بیت کوین کمک کرند که بازار رمزارز پس از سقوط گسترده‌ای که به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا در بازارهای سراسر جهان رخ داد خود را بازیابی کند. این رمزارزها همچنین به دارایی‌های مورد علاقه سرمایه گذاران خرد تبدیل شدند چرا که به آنها اجازه می‌دادند در دوران قرنطینه کسب درآمد کنند. هجوم گسترده سرمایه گذاران خرد به این بازار با جدی گرفته شدن رمزارزها از سوی وال استریت جان دوباره گرفت و حجم گسترده‌تری از سرمایه را به سوی این بازار روانه کرد.

طی دو ماه گذشته شاهد سرمایه گذاری‌های ادامه‌دار مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، یک شرکت هوش تجاری سهامی عام، روی بیت کوین و افزایش ذخایر رمزارز آن به بیش از ۷۱۰۰۰ BTC بوده‌ایم. تسلا (Tesla) یکی از شرکت‌های فرچون ۵۰۰ نیز در ماه فوریه ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. این اقدام تسلا باعث شد تا ارزش بازار بیت کوین برای اولین بار در طول تاریخ به بیش از ۱ تریلیون دلار افزایش یابد.

پی پال (PayPal) نیز امکان پرداخت با استفاده از رمزارزها را سال گذشته به پلتفرم پرداخت سنتی خود اضافه کرد و این امر باعث شد تا دیگر سرویس‌های پرداخت و بانک‌های سنتی نیز به ارائه خدمات حوزه رمزارز مبادرت ورزند.

سقوط بیت کوین به دنبال افت سهام فناوری

افزایش امید سرمایه گذاران به رشد اقتصاد آمریکا باعث شده است تا میزان جذابیت اوراق قرضه دولتی افزایش یابد و همین امر از جذابیت دارایی‌های پر ریسک‌تری همچون بیت کوین برای سرمایه گذاران کاسته است.

اوراق قرضه یک ساله خزانه داری آمریکا

اوراق قرضه یک ساله خزانه داری آمریکا

همین امر باعث شده است تا بازده یک ساله اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا از ۱.۳۳۸ درصد به ۱.۳۶۷ درصد در روز دوشنبه افزایش یابد که بهترین سطح آن از فوریه گذشته تا کنون محسوب می‌شود. این امر باعث شد تا سهام‌های فناوری نیز که همچون بیت کوین در بالاترین رنج تاریخی خود معامله می‌شند با افت قیمت همراه شوند.

اما از نظر کارشناسان افت قیمت بیت کوین و بازار رمزارزها امری موقتی است و بازار روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.

نوشته سقوط تند و تیز بیت کوین همزمان با افت سهام های فناوری اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا