اخبار ارز دیجیتال

سقوط قیمت بیت کوین از تراز ۵۵۰۰۰ دلار به دنبال فروش گسترده

سقوط قیمت بیت کوین از تراز ۵۵۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در اوایل دوره معاملاتی امروز، چهارشنبه ۱۰ مارس، به دنبال رویکرد معامله گران روزانه‌ای که تصمیم گرفته بودند سود خود را برداشت کنند به پایین‌تر از تراز ۵۵۰۰۰ دلار راه یافت و روندی نزولی در پیش گرفت.

شکل گیری ذهنیت صعودی در بازار

قیمت رمزارز پرچمدار بیت کوین با رشدی ۱۳.۲۴ درصدی نسبت به کف قیمتی هفتگی خود در سطح ۴۹۲۳۸ دلار توانست به بالاترین تراز در دو هفته اخیر خود در سطح ۵۵۰۰۰ دلار دست یابد. معامله گران پس از خریداری ۱۷.۵ میلیون دلار بیت کوین توسط اپلیکیشن زیبایی میتو (Meitu) حساب بیشتری روی بیت کوین باز کردند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین (Bitcoin)

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

این ذهنیت صعودی به وجود آمده در بازار با اعلام خرید ۱۱۷۰ بیت کوین توسط آکر آسا (Aker ASA)، هلدینگ نروژی، به عنوان پشتوانه‌ای برای صندوق سرمایه گذاری رمزارز این شرکت با عنوان سیتی ای اس (Seetee AS)، بیش از پیش افزایش یافت.

همچنین نایدیگ (NYDIG)، ارائه دهنده راهکارهای فناوری بیت کوین، فاش ساخته است که موفق شده در یک دوره رشد سرمایه که با مدیریت گروه استون ریج هلدینگ (Stone Ridge Holdings Group)، مورگان استنلی (Morgan Stanley)، مس میوچال (MassMutual) و برخی شرکت‌های سرمایه گذاری دیگر برگزار شد، ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب نماید و این خبر نیز موجب قوت گرفتن روند صعودی بازار شد.

انتظار می‌رود که این سرمایه بدست آمده بتواند بیت کوین را به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری جایگزین در بخش‌های مختلف، از حوزه بانکداری گرفته تا انرژی‌های پاک، مطرح نماید.

بالاترین قیمت تمام دوران بیت کوین

صبح روز چهارشنبه، نرخ قیمت بیت کوین در صرافی رمزارز آمریکایی کوین بیس (Coinbase) به ۵۵۸۶۱ دلار افزایش یافت. اما فروش گسترده در ساعات بعدی باعث سقوط قیمت بیت کوین از تراز ۵۵۰۰۰ دلار و رسیدن آن به سطح ۵۳۱۱۳ دلار شد. اما تحلیلگران پیشرو در این بخش، اعتقاد دارند که این رمزارز هنوز فضای رشد زیادی پیش روی خود دارد و هم اکنون در آستانه درک دوباره تراز ۵۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

نیکو (Nico)، تحلیلگر بازار، انتظار دارد که بیت کوین پیش از رسیدن به تراز ۵۸۰۰۰ دلار بار دیگر به تراز حمایتی خود در سطح ۵۲۰۰۰ دلار بازگردد. وی به معامله‌گران پیشنهاد داده است که با باز کردن پوزیشن لانگ (سفارش خرید) در کف قیمتی منطقه‌ای بیت کوین در انتظار افزایش قیمت دوباره این رمزارز بمانند.

با این حال جانی مو (Jonny Moe) در خصوص وضعیت بازار هشدار داده است. این تحلیلگر مستقل اشاره کرده است که بیت کوین می‌تواند به دنبال حرکت صعودی اخیر خود برای مدتی در بازار رنج نوسان کند. به هر حال، وی احتمال کمی را مطرح کرده است که این رمزارز به ترازهای قیمتی پایین‌تر راه یابد. اما در نهایت فکر می‌کند که این آغازی برای ثبت یک رکورد قیمتی جدید خواهد بود.

نوشته سقوط قیمت بیت کوین از تراز ۵۵۰۰۰ دلار به دنبال فروش گسترده اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا