اخبار ارز دیجیتال

سقوط قیمت بیت کوین به زیر تراز ۴۰۰۰۰ هزار دلار با افزایش ورودی صرافی ها

سقوط قیمت بیت کوین به زیر تراز ۴۰۰۰۰ دلار

جریان بالای ورود بیت کوین (Bitcoin) به صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز همزمان با سقوط قیمت این رمزارز به زیر تراز ۴۰۰۰۰ دلار به افزایش ذهنیت نزولی از بازار رمزارز در فضای مجازی منجر شده است.

جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز افزایش یافته است و این امر گمانه‌زنی‌ها در خصوص افزایش روند نزولی در بازار رمزارزها و از دست رفتن یکباره سرمایه سرمایه‌گذاران را افزایش داده است.

لکس مسکووسکی (Lex Moskovoski)، رئیس ارشد اطلاعات مسکووسکی کپیتال (Moskovoski Capital)، داده‌هایی را به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهند در تاریخ ۱۸ می و تنها طی یک ساعت ۲۲۹۱۷ بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال انتقال یافته است. مسکووسکی به این نکته اشاره کرده که این مقدار ورودی بیت کوین (در چارت ساعتی) از مارس ۲۰۲۰ یا پنجشنبه سیاه تا کنون بی سابقه بوده است.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر تراز 40000 هزار دلار با افزایش ورودی صرافی ها

حجم معاملات BTC در صرافی‌ها

معمولاً در زمان انتقال رمزارزها به خارج از صرافی‌های ارز دیجیتال اینطور تصور می‌شود که دارایی‌ها برای امنیت بیشتر به کیف پول‌های سرد انتقال یافته‌اند یا اینکه برای کسب سود به پروتکل‌های دیفای (DeFi) واریز شده‌اند. اما انتقال دارایی‌های دیجیتال به صرافی‌های متمرکز اینطور تفسیر می‌شود که معامله‌گران به دنبال فروش ارزهای دیجیتال خود هستند.

داده‌های پردازش شده از سوی گلسنود (Glassnode)، شرکت تحلیلی داده‌های درون زنجیره‌ای، نشان دهنده آن است که طی ۲ روز گذشته جریان ورودی بیت کوین به بایننس (Binance)، صرافی ارز دیجیتال پیشرو، به بیشترین میزان خود رسیده است. این داده‌ها توسط ویلیام کلمنت سوم (William Clemente III)، تحلیل‌گر رمزارز، در توییتر به اشتراک گذاشته شده است و به افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص روند نزولی بازار منجر شد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر تراز 40000 هزار دلار با افزایش ورودی صرافی ها

میزان خالص ورودی BTC به صرافی بایننس

این نمودار نشان می‌دهد که تقریباً ۳۵۰۰۰ بیت کوین با ارزش تقریبی ۱.۴ میلیارد دلار طی ۴۸ ساعت گذشته به بایننس واریز شده است.

با این حال برخی از تحلیلگران با وجود رسیدن قیمت بیت کوین به زیر تراز ۴۰۰۰۰ دلار دلایلی را برای ادامه روند صعودی مطرح کرده‌اند. لارک دیویس (Lark Davis)، تحلیلگر پر طرفدار، به این موضوع اشاره کرده است که حرکت قیمت بیت کوین طی ۱۴ روز گذشته شاخص قدرت نسبی را به ناحیه اشباع فروش سوق داده و این امر از مارس ۲۰۲۰ تا کنون برای اولین بار رخ داده است. این موضوع می‌تواند پیشنهاد دهنده رسیدن بیت کوین به کف قیمتی خود باشد.

نوشته سقوط قیمت بیت کوین به زیر تراز ۴۰۰۰۰ هزار دلار با افزایش ورودی صرافی ها اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا