اخبار ارز دیجیتال

سقوط ۲۰ درصدی تعداد بیت کوین نگهداری شده در صرافی‌ها طی ۱۲ ماه گذشته

سقوط ۲۰ درصدی تعداد بیت کوین نگهداری شده در صرافی‌ها طی ۱۲ ماه گذشته

ورود طولانی مدت حجم بزرگی از سرمایه به اکوسیستم غیرمتمرکز و افزایش محبوبیت پروتکل‌های کشت سود دیفای (DeFi) باعث خارج شدن بیت کوین (Bitcoin) از صرافی‌های متمرکز شده است. در پی این روند سقوط ۲۰ درصدی تعداد بیت کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌های متمرکز رمزارز طی ۱۲ ماه گذشته را شاهد بوده‌ایم.

بسیاری از افراد بیت کوین را از صرافی خارج نمی‌کنند چراکه از خدمات پلتفرم‌های متمرکز بهره می‌گیرند و حتی کیف پول بیت کوین نیز ایجاد نمی‌کنند. بر اساس اطلاعات درون زنجیره‌ای جمع آوری شده توسط گلسنود (Glassnode) مشخص شده است که تعداد بیت کوین نگهداری شده در صرافی‌های متمرکز طی ۱۲ ماه گذشته تقریبا ۲۰ درصد کاهش یافته است. با یک بررسی ساده می‌توان حدس زد که در حال حاضر ۲۵ میلیون معامله‌گر رمزارز در خارج از ایالات متحده آمریکا و اروپا وجود دارند. همچنین به نظر می‌رسد احتمالا بیش از ۱۰۰ میلیون نفر سرمایه گذار بیت کوین در جهان وجود داشته باشد.

این اطلاعات منتشر شده از آن حکایت دارند که سرمایه گذاران در حال جمع آوری بیت کوین بوده و آنها را از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل می‌کنند و بدین ترتیب عرضه این رمزارز را با بحران مواجه می‌سازند.

همچنین در تاریخ ۶ مارس، گلسنود اطلاعاتی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دادند کوین‌های خریداری شده در سال ۲۰۲۱ میلادی پس از رسیدن قیمت بیت کوین به کف قیمتی، در اواخر ماه فوریهُ با ضرر منتقل نشده‌اند.

شرکت هودل ویوز (Hodlwaves)، به افزایش انباشت سرمایه گذاران اشاره کرده است. اطلاعاتی که توسط هودل ویوز در ۲۲ فوریه منتشر شد، نشان می‌داد که ۵۷ درصد از بیت کوین‌های عرضه شده بیش از یک سال است که جابجا نشده‌اند. با این حال، بیش از یک سوم بیت کوین‌های یاد شده بیشتر از پنج سال است که جابجا نشده‌اند و این امر نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از کوین‌ها از دست رفته‌اند.

افزایش محبوبیت صرافی‌های غیرمتمرکز و پروتکل‌های دیفای نیز ممکن است باعث کاهش عرضه بیت کوین در صرافی‌های متمرکز شود.

به گفته دیفای لاما (DeFi Llama)، با توجه به تقاضای زیاد بیت کوین در اکوسیستم دیفای، کل ارزش قفل شده (TVL) در پروتکل‌های توکن سازی بیت کوین، از ابتدای ماه مارس بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش یافته است.

نوشته سقوط ۲۰ درصدی تعداد بیت کوین نگهداری شده در صرافی‌ها طی ۱۲ ماه گذشته اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا