اخبار ارز دیجیتال

سنای آمریکا بسته حمایتی جدیدی را به تصویب رساند؛ ۴۸۵ میلیارد دلار

یک ماه پس از تصویب بسته‌ی مشوق مالی دو تریلیون دلاری، اکنون سنای آمریکا از تصویب بسته‌ی حمایت مالی مکمل دیگری به ارزش ۴۸۵ میلیارد دلار خبر داده است. قرار است این مبلغ به کسب‌وکارهای خرد و بیمارستان‌ها اختصاص داده شود تا بتوانند از بحران کرونا به سلامت عبور کنند.

به گزارش کوین تلگراف، این بسته‌ی حمایت مالی که طی دو هفته‌ی اخیر در صدر مباحثه‌ها و کشمکش‌های جنجالی سناتورهای ایالات متحده بود، ۳۸۰ میلیارد دلار وام به کسب‌وکارهای خرد، ۷۵ میلیارد دلار بودجه‌ی اضطراری برای بیمارستان‌ها و ۲۵ میلیارد دلار هم برای آزمایش بیماری اختصاص می‌دهد.

بسته‌ی حمایت مالی یادشده در قالب لایحه‌ای در اواخر هفته‌ی جاری به مجلس نمایندگان آمریکا ارسال می‌شود و انتظار می‌رود هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه از آن حمایت کنند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که با امضای خود این لایحه را به قانون تبدیل خواهد کرد.

سنای آمریکا بسته حمایتی جدیدی را به تصویب رساند؛ ۴۸۵ میلیارد دلار
رهبران اکثریت و اقلیت مجلس سنا

دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان پیش از دستیابی به توافق در مورد میزان و گروه‌های هدف این بسته‌ی حمایت مالی، دو هفته مشغول رایزنی با یکدیگر بودند. جمهوری‌خواهان به دنبال آن بودند که لایحه‌ی یادشده بر اعطای وام ۲۵۰ میلیارد دلاری بر کسب‌وکارها و مشاغل خرد متمرکز شود، اما دموکرات‌ها می‌خواستند بسته‌ی حمایتی جامع‌تری را به تصویب برسانند که شامل بودجه‌های چشم‌گیری برای بیمارستان‌ها بود.

یک اولویت برای دموکرات‌ها این بود که ۶۰ میلیارد دلار از مجموع ۳۲۱ میلیارد دلار حمایت مالی به برنامه‌ی صیانت از حقوق و دستمزد (Paycheck Protection Program) اختصاص یابد تا بتواند سنگی را از پیش پای کسب‌وکارهای خردی بردارد که پیش‌تر در دسترسی به دور اول اعطای این وام با دشواری‌هایی روبه‌رو بودند.

گفتنی است پس از ۱۲ روز کشمکش و رایزنی، دموکرات‌ها مجبور شدند در مواجهه با مخالفت جمهوری‌خواهان، از پیگیری اختصاص ۱۵۰ میلیارد دلار بودجه اضافه به ایالت‌ها و دولت‌های محلی منصرف شوند، اما در نهایت توانستند پول بیشتری برای تخصیص به بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها به تصویب نمایندگان برسانند.

میچ مک‌کانل (Mitch McConnell)، رهبر فراکسیون اکثریت سنا با ستایش از این توافق گفته است:

ملت آمریکا حساب ویژه‌ای روی کنگره باز کرده تا این نهاد قانونی با کنار گذاشتن هرگونه جانبداری، تمام تلاش خود را برای عبور از بحران همه‌گیری [ویروس کرونا] به کار ببندد.

مطابق با داده‌های منتشر شده توسط دانشگاه جان هاپکینز (John Hopkins)، ‌در لحظه‌ی نگارش این خبر، نزدیک به ۱۵۰۰ آمریکایی در روز دوشنبه در اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند. گفتنی است تاکنون بیش از ۸۱۶ هزار نفر در سرتاسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان، نزدیک به ۴۴ هزار نفر فوت شده‌اند.

The post سنای آمریکا بسته حمایتی جدیدی را به تصویب رساند؛ ۴۸۵ میلیارد دلار appeared first on ارزدیجیتال.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا