اخبار ارز دیجیتال

سنای آمریکا خطاب به ورزشکاران: در المپیک ۲۰۲۲ از یوان دیجیتال استفاده نکنید!

سه سناتور مجلس سنای آمریکا از ورزشکاران این کشور خواسته‌اند تا ارز دیجیتال ملی چین را در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن تحریم کنند. آنها دلیل این درخواست را احتمال استفاده چین از کیف پول‌های یوان دیجیتال برای جاسوسی از افرادی که به این کشور سفر می‌کنند عنوان کردند.

به گزارش کوین دسک، مارشا بلکبرن (Marsha Blackburn)، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، و راجر ویکر (Roger Wicker)، سه نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا، روز دوشنبه در نامه‌ای به رئیس کمیته ملی المپیک آمریکا با اشاره به نگرانی‌های مربوط به حریم شخصی، گفتند که ورزشکاران باید از دریافت یا استفاده از یوان دیجیتال در بازی‌های المپیک زمستانی پکن خودداری کنند.

لومیس در این خصوص گفته است:

ما نمی‌توانیم اجازه دهیم از ورزشکاران آمریکایی به‌عنوان یک اسب تروآ جهت افزایش قابلیت‌های حزب کمونیست چین برای جاسوسی از آمریکا استفاده شود.

این فراخوان تحریم به مثابه شلیک اولین توپ در رقابت تسلیحاتی ارز دیجیتال است که با توجه به نزدیک شدن به بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو، می‌تواند تکان‌دهنده باشد. بازی‌های المپیک توکیو با یک سال تأخیر، اواخر این هفته آغاز می‌شود.

چین که میزبان بازی‌های المپیک زمستانی در فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰) است، در میانه مسیر راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی خود است که پیشرفته‌ترین پروژه ارز دیجیتال ملی جهان تا به امروز است. هفته گذشته بانک مرکزی چین تأیید کرد که مسافران هم هنگام بازدید از این کشور مجاز به استفاده از کیف پول یوان دیجیتال هستند.

این موضوع موجب نگرانی سه نماینده جمهوری‌خواه ایالات متحده شده است که تصور می‌کنند چین می‌خواهد از ارز دیجیتال ملی خود به‌عنوان یک ابزار جاسوسی استفاده کند.

آنها در نامه خود به سوزان لیونز (Suzanne Lyons)، رئیس هیئت مدیره کمیته المپیک آمریکا، نوشتند:

ورزشکاران المپیک باید آگاه باشند که یوان دیجیتال ممکن است در مقیاسی بی‌سابقه برای رصد شهروندان چینی و کسانی که از چین بازدید می‌کنند مورد استفاده قرار گیرد، با این امید که آنها کیف پول‌های یوان دیجیتال را در گوشی‌های هوشمند خود نگهداری می‌کنند و پس از بازگشت نیز به استفاده از آن ادامه می‌دهند.

گفتنی است که نماینده کمیته المپیک آمریکا تاکنون در این خصوص واکنشی از خود نشان نداده است.

سنای آمریکا خطاب به ورزشکاران: در المپیک ۲۰۲۲ از یوان دیجیتال استفاده نکنید!

در این باره بیشتر بخوانید

  • دولت آمریکا نگران ارز دیجیتال ملی چین است
  • آیا چین در روند صعودی اخیر بیت کوین دست داشته است؟
  • مدیرعامل هواوی: چرا منتظر فیسبوک باشیم/ چین می‌تواند لیبرای خودش را داشته باشد
  • آزمایش ارز دیجیتال چین همچنان ادامه دارد؛ ۸.۸ میلیون یوان دیجیتال خرج شد
  • قانون بانکی چین ارتقا می‌یابد: یوان دیجیتال رسمی می‌شود، عرضه ارز دیجیتال ممنوع!

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا