اخبار ارز دیجیتال

شاخص RSI بیت کوین هیچگاه پیش از هاوینگ به ضعیفی شرایط فعلی نبوده است

شاخص قدرت نسبی RSI بیت کوین درحال حاضر در سطحی قرار دارد که هیچگاه پیش از این و قبل از رویداد هاوینگ در چنین شرایطی دیده نشده است. هنوز مشخص نیست که آیا این اتفاق برای رویداد ماه آینده یک نشانه مثبت است یا منفی.

شاخص قدرت نسبی RSI یک شاخص معاملاتی متداول است که مقدار تغییرات اخیر قیمت را اندازه گیری میکند تا شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش را در قیمت یک سهام یا دیگر ابزارهای مالی بررسی کند.

معمولاً در تحلیل تکنیکال از شاخص RSI استفاده میشود. RSI تنها یک ابزار است که معامله‌گران برای ارزیابی اینکه در شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش هستند یا نه، از آن استفاده میکنند.

درحال حاضر، RSI بیت‌کوین در یک سطح کف تاریخی قرار گرفته است. این بدان معناست که به طور باور نکردنی قبل از رویداد هاوینگ در ماه مه، ما با اشباع فروش مواجه شده است.

سقوط RSI بیت کوین قبل از هاوینگ

به نظر می‌رسد که چشم‌انداز اقتصاد کلان، علی‌رغم بزرگ‌ترین رویداد در صنعت کریپتو که در ماه مه رخ خواهد داد بازارهای رمزارز را نیز تحت الشعاع قرار داده‌است.

شاخص RSI بیت کوین هیچگاه پیش از هاوینگ به ضعیفی شرایط فعلی نبوده است

از نظر تاریخی، رویداد هاوینگ همیشه بدنبال کمی افزایش در خرید واقع میگردید. بااین حال، به نظر میرسد RSI این بار برخلاف گذشته، در حال کاهش است.

یکی از معامله‌گران مطرح بازار رمزارزها با ارائه تصویر فوق اظهار داشت: به طور معمول، این نمودار نشان میدهد که بیت‌کوین بسیار نزدیک به یک کف تاریخی قرار گرفته است. بااین حال، وضعیت نامشخص اقتصاد کلان باعث میشود که نتوان به این پیش بینی بطور کامل اطمینان کرد.

زمان های نامطمئن

تمام آنچه را که باید در مورد هاوینگ بیت‌کوین به قضاوت بنشینیم، نگاه به سوابق تاریخی آن است. بااین حال، در شرلیط کنونی ما در یک دوره فوق‌العاده زندگی میکنیم، بنابراین داوری بسیار سخت است.

صندوق بین المللی پول، اکنون انتظار دارد تقریباً تمام اقتصادهای ملی در سال ۲۰۲۰ دچار اضمحلال شود. علاوه براین، سازمان تجارت جهانی پیش بینی میکند که تجارت جهانی میتواند در سال جاری به ۳۲٪ کاهش یابد. افزایش مطالبات بیکاری نیز وضعیت اقتصادی کلان را به چالش میکشد.

بیت‌کوین به صراحت هرگز رکود اقتصادی را تجربه نکرده است. بااین حال، بیت‌کوین پس از وقوع هاوینگ همواره با رشد بازار همراه بوده است. با توجه به اینکه وضعیت اقتصاد کلان درحال حاضر بسیار غیرقابل اطمینان است، میتوان گفت نتیجه‌گیری دشوار است.

درحال حاضر، به نظر میرسد که بیت‌کوین با شاخص S&P500 و بازارهای مالی اصلی ارتباط جدی دارد. بنابراین، پیش بینی های مربوط به آینده ارتباط کمتری با شاخص‌های خود بیت‌کوین دارد و ارتباط بیشتری با اقتصاد دنیا پیدا کرده است. با توجه به اینکه اقتصاد جهانی در معرض خطر جدی قرار دارد، معامله‌گران باید در شرایط فعلی بسیار احتیاط کنند.

🗓

نوشته شاخص RSI بیت کوین هیچگاه پیش از هاوینگ به ضعیفی شرایط فعلی نبوده است اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا