تاریخ : یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ Sunday, 24 September , 2023
1

لورس :شبکه پالی گان چیست؟ و معرفی پروژه متیک

  • کد خبر : 2614276
  • ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹
لورس :شبکه پالی گان چیست؟ و معرفی پروژه متیک
به گزارش سایت اخبار ارزهای دیجیتال لورس :

ارزهای دیجیتال امروزه برای خود دنیایی جداگانه دارند. طرفداران این تکنولوژی رفته رفته بیشتر می‌شوند و افراد بیشتری به توسعه ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها علاقمند می‌شوند. شاید وقتی خود ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را ایجاد می‌کرد، فکر نمی‌کرد که روزی برسد که ارزهای دیجیتال به این سطح از محبوبیت برسند که چندین میلیون نفر در سرتاسر جهان ارز دیجیتال داشته باشند و سازمان‌های زیادی به ساخت ارزهای دیجیتال گوناگون علاقمند شوند.
مشاهده مقاله ساتوشی چیست
این علاقه تا جایی ادامه پیدا کرده است که در حال حاضر ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان در حال حاضر در یک ارز دیجیتال تازه وارد مانند دوج کوین سرمایه‌گذاری می‌کند و بقیه مردم را هم به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال دعوت می‌کند. آن هم با حدود ۵۰ میلیون فالووری که در توییتر دارد.
حتی شبکه‌هایی مثل اتریوم ایجاد شده‌اند که به توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهند که ارزهای دیجیتال خود را به کمک شبکه اتریوم ایجاد کنند. با این کار دیگر نیاز نیست تا توسعه دهنده شبکه بلاکچین اختصاصی خود را درست کند. البته اتریوم نیز نقص و کاستی‌هایی دارد. به خاطر ..

به گزارش مجله خبری ارزهای دیجیتال لورس :

ارزهای دیجیتال امروزه برای خود دنیایی جداگانه دارند. طرفداران این تکنولوژی رفته رفته بیشتر می‌شوند و افراد بیشتری به توسعه ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها علاقمند می‌شوند. شاید وقتی خود ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را ایجاد می‌کرد، فکر نمی‌کرد که روزی برسد که ارزهای دیجیتال به این سطح از محبوبیت برسند که چندین میلیون نفر در سرتاسر جهان ارز دیجیتال داشته باشند و سازمان‌های زیادی به ساخت ارزهای دیجیتال گوناگون علاقمند شوند.

مشاهده مقاله ساتوشی چیست

این علاقه تا جایی ادامه پیدا کرده است که در حال حاضر ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان در حال حاضر در یک ارز دیجیتال تازه وارد مانند دوج کوین سرمایه‌گذاری می‌کند و بقیه مردم را هم به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال دعوت می‌کند. آن هم با حدود ۵۰ میلیون فالووری که در توییتر دارد.

بخوانید  بیت کوین و مارپیچ‌های مرگ؛ تبعات خروج ماینرها از شبکه

حتی شبکه‌هایی مثل اتریوم ایجاد شده‌اند که به توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهند که ارزهای دیجیتال خود را به کمک شبکه اتریوم ایجاد کنند. با این کار دیگر نیاز نیست تا توسعه دهنده شبکه بلاکچین اختصاصی خود را درست کند. البته اتریوم نیز نقص و کاستی‌هایی دارد. به خاطر این نقص و کاستی‌ها شبکه‌هایی مانند کاردانو و پالی گان توسعه یافته‌اند که این کاستی‌ها را برطرف می‌کنند.

شبکه polygon

در این مقاله از بیتمینو قرار است تا با یکدیگر شبکه پالی گان را بررسی کنیم. اگر به این مبحث علاقمندید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

پالی گان چیست؟

پالی گان یک شبکه جدید است که به تقلید از اتریوم راه اندازی شده است و نواقص اتریوم را برطرف می‌کند. این شبکه به توسعه دهندگان بلاک چین اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های خود را به کمک این شبکه راه اندازی کنند. این قابلیت باعث می‌شود تا توسعه دهندگان به جای تمرکز روی ساخت بلاکچین اختصاصی روی توسعه بهتر برنامه خود تمرکز کنند و در نتیجه، پروژه نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت.

بخوانید  اضافه‌شدن شبکه‌ی فانتوم به صرافی رمزینکس

شاردینگ

Sharding یکی از اولین راه‌حل‌های لایه برای افزایش مقیاس‌پذیری است که واحد شبکه اصلی شبکه را به قطعات کوچک تقسیم می‌کند تا کارایی و سرعت پردازش افزایش یابد. در این سیستم هر کارت با دیگری متفاوت است و عملیات متفاوتی دارد. با استفاده از این ساختار، فعالیت‌های مختلفی مانند عملیات درون زنجیره‌ای برای بازی‌های بلاک چین به طور جداگانه مدیریت شده و از سایر عملیات‌ها متمایز می‌شود.

یکی دیگر از راه‌حل‌های رایج، لایه اول شاردینگ است. شاردینگ روشی در مقیاس بزرگ است که بلوک‌های بلاک چین را به دو جزء تقسیم می‌کند؛ وضعیت تراکنش و تاریخچه. هر یک از این اجزا یک خرده نامیده می‌شود و هر دو به صورت موازی پردازش می‌شوند. شما می‌توانید مشکل را مانند شکستن به قطعات کوچک در نظر بگیرید. این کار برای کاهش حجم کاری هر کامپیوتر در اکوسیستم و در نتیجه افزایش سرعت شبکه ‌می‌شود.

لایه دوم راه حل‌ها به جای تغییر پروتکل اصلی بلاک چین مورد نیاز، روی همان پروتکل ساخته شده است. راه حل‌های سطح دوم پروتکل بلاک چین را تغییر نمی‌دهند. این راه حل‌ها سرعت پردازش در ثانیه را بدون به خطر انداختن امنیت و یکپارچگی پروتکل بلاک چین مرکزی افزایش می‌دهند و در عین حال ماهیت غیرمتمرکز و امنیت بلاک چین را حفظ می‌کنند.

بخوانید  ۵ رمزارزی که از نظر تکنیکالی پتانسیل رشد بالاتری دارند!

پالیگان نمونه‌ای از این راه حل درجه دوم است که در اتریوم کار می‌کند. پالیگان پایه و اساس ساخت شبکه‌های بلاک چین و راه حل‌های سازگار با اتریوم است. شبکه پالیگان در واقع یک پلت فرم سریع و کم هزینه برای برنامه‌ های اتریوم است که به موازات بلاک چین اتریوم توسعه یافته و متمرکز شده است. به عنوان مثال، یکی از ویژگی‌های کیت توسعه نرم‌افزار پالی گان این است که به افراد کمک می‌کند تا راه حل‌های مقیاس‌پذیر و سازگار با اتریوم ایجاد کنند.

کاهش کارمزد با پالی گان

هنگام استفاده از پالیگان نباید همه تراکنش‌ها در زنجیره اصلی اتریوم ثبت شوند، نرخ تراکنش بالاتر و پرداخت بسیار کمتر است.

در زمان نگارش این مقاله، کارمزد هر تراکنش اتریوم حدود ۱۱ دلار است که واقعاً زیاد است. با راه حل‌های پیچیده‌ای مانند polygon، می‌توان از این کمیسیون‌های شگفت‌انگیز جلوگیری کرد و عملیات‌ها نمی‌توانند گران‌تر شوند.

با پشتیبانی از ماشین مجازی شبکه پالیگان اتریوم EVM، اپلیکیشن‌های متمرکز در اتریوم به راحتی به آن منتقل می‌شوند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا از همان ویژگی‌های اتریوم استفاده کنند که سرعت بالا و شارژ کم را تجربه می‌کنند. در سال ۲۰۲۱، با افزایش تقاضا برای خدمات مشتری، محبوبیت شبکه پالی گان نیز افزایش یافت.

بخوانید  بیت‌پی ریپل را پشتیبانی می‌کند؛ کاربرد XRP در پرداخت‌ها بیشتر شد

شبکه پالی گان چه کاربرد هایی دارد؟

پالیگان یکی از بهترین نمونه‌های راه حل سطح دوم برای حل مقیاس‌پذیری پایین بلوک چینی اتریوم است. شبکه لایه ۲ اتریوم پالیگان یک پایگاه داده ویژه برای ساخت شبکه‌های بلاک چین در چین و ارائه راهکارهایی برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم است.

شبکه پالی گان به عنوان یک زنجیره تامین زنجیره جانبی طراحی شده است و به موازات زنجیره بلوک اتریوم کار می‌کند. این امر اتریوم را به یک پلتفرم سریع و کم هزینه تبدیل کرده است که برای نرم افزارهای غیرمتمرکز اتریوم استفاده می شود.

با توجه به اینکه اتریوم یکی از پرکاربردترین بلاک چین‌ها است، می‌توان فرض کرد که Polygon کاربردهای زیادی دارد و می‌توان آن را در زمینه‌های مختلفی استفاده کرد. در این بخش، ما به بررسی برخی از کاربردهای شبکه پالی گان می‌پردازیم.

پرداخت

هدف از طراحی شبکه پالی گان این است که به سرعت بخشیدن به هزینه‌های نرم افزاری متمرکز کمک کند. رابط برنامه کاربردی تخصصی این شبکه به شما این امکان را می‌دهد تا حساب‌ها را بهبود ببخشید. این موضوع به نرم‌افزار و کاربران غیر متمرکز اجازه می‌دهد تا به سریعتر درخواست پذیرش سریع پرداخت را انجام دهند.

بخوانید  NFTFI چیست؟ آشنایی کامل و 0 تا 100 با NFTFI

بازی‌های کریپتویی

شبکه پالی گان به توسعه دهندگان بازی‌های کریپتویی مثل سندباکس اجازه می‌دهد تا بازی خود را به کمک پالی گان توسعه دهند. بازی‌های کریپتویی به دلیل سرعت کم کامپیوتر و تاخیر زیاد شبکه از بازی‌های کنسولی عقب مانده‌اند. با این حال، با کمک فناوری شبکه اتریوم، توسعه دهندگان و گیمرها می‌توانند از بازی‌ها به نحو احسن استفاده کنند. این شبکه باعث می‌شود که بازی سرعت بیشتری پیدا کند.

مشاهده قیمت سندباکس

این مورد به این دلیل است که توکن‌ های NFT و بازارهای این توکن‌ها، محبوبیت بلاک چین و صنعت ارزهای دیجیتال را افزایش داده‌اند. در عین حال، بسیاری از بازیکنان در طول بازی به خرید، فروش و معامله شخصیت‌های مختلف و منحصر به فرد متوسل شده‌اند.

تاریخچه شبکه پالی گان

شبکه پالیگان در اکتبر ۲۰۱۷ متولد شد. البته در آن زمان این شبکه پالیگان نامیده نمی‌شد و نام آن MATIC بود. پروژه متیک توسط سه بنیانگذار هندی، Jantei Kanani، Sandip Nailwal و Anurag Arjun برای حل مشکل اتریوم ایجاد شد.

بخوانید  کارمزد صرافی های ایرانی – مقایسه کارمزدها و معرفی کم کارمزدترین صرافی ایرانی

او برای اجرای ایده خود از وبلاگ‌ نویس چینی ساندیپ نیلوال و انوراگ آرجون کمک گرفت. این سه نفر با هم در بمبئی شروع به کار کردند و نتیجه یک شبکه بود که رمز ارز آن (در زمان نگارش مقاله) در بین ۳۰ ارز برتر بازار قرار دارد. متیک با استفاده از شاردینگ و اعتبارسنجی متمرکز، مشکل اتریوم را تا حد زیادی حل کرد.

متیک شبکه اصلی خود را در اواسط سال ۲۰۲۰ راه اندازی کرد، در آن زمان اتریوم به طور گسترده برای کارمزد تراکنش شناخته شد. این ویژگی گسترده باعث شده است که بنیانگذار متیک متوجه شود که باید تجارت خود را گسترش دهد تا نیازهای کاربران خود را برآورده کند. سرانجام، در ۹ فوریه ۲۰۲۱، Metic نام خود را به شبکه پالی گان تغییر داد و ظاهر کلی پروژه را تغییر داد.

در مقاله اتریوم چیست می‌توانید راجع به این ارز، اطلاعاتی زیادی بدست آورید و با خالق اتریوم کیست نیز بیشتر آشنا شوید.

بخوانید  ذخیره سازی غیر متمرکز چیست؟ معرفی Decentralized Storage

توکن MATIC چیست؟

توکن متیک برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه پالی گان است. این توکن به عنوان یک توکن اشتراکی طراحی شده است که به عنوان یک واحد پرداخت و تسویه حساب در بین شرکت کنندگان در اکوسیستم پالیگان عمل می‌کند.

در زمان نگارش، توکن متیک ۱٫۴۸ دلار هزینه دارد. اوج قیمت ۲.۴۶ دلار بود و در ۱۷ مه ۲۰۲۱ اتفاق افتاده بود.

مشاهده قیمت matic

سرنوشت پالیگان پس از اتریوم ۲٫۰

اگر به تاریخچه اتریوم نگاهی بیندازیم، می بینیم که این پروژه در ابتدای انتشار بسیار خوب عمل کرده است. با این حال، با گذشت زمان و با افزایش تعداد برنامه‌های کاربردی ساخته شده روی این پلتفرم، اتریوم روز به روز تبدیل به شبکه‌ای شد که استخراج کنندگان قادر به پردازش عملیات نبودند. این امر باعث افزایش هزینه پرداخت‌های اتریوم شده است. تیم توسعه اتریوم تلاش زیادی برای حل این مشکل انجام داد، اما در نهایت به ایده اتریوم ۲٫۰ رسید.

بخوانید  تحلیل تکنیکال دوج کوین DOGE (آپدیت امروز)

اتریوم در آینده این مورد را تجربه خواهد کرد و دوباره کند خواهد شد. درست است که اتریوم ۲٫۰ از روش‌های مختلفی برای افزایش مقیاس‌پذیری استفاده می‌کند؛ اما باید به خاطر داشت که اتریوم دائماً در حال پیشرفت است، زیرا اکثر برنامه‌های کاربردی متمرکز از این شبکه برای توسعه خود استفاده می‌کنند؛ در نتیجه، نسخه دوم اتریوم قادر خواهد بود مشکلات مشابهی در آینده داشته باشد. به عنوان یک نتیجه، لایه دوم شبکه آپریپت-پالیگان توسط نسخه دوم اتریوم منسوخ نخواهد شد.

سخن پایانی

ما رسیدیم به پایان مقاله شبکه پالی گان چیست و شما اهمیت و کاربرد این شبکه را می‌دانید. مقیاس پذیری اتریوم را می‌توان با استفاده از لایه دوم اتریوم به دست آورد. یکی از پروژه‌های در حال انجام توسط پالیگان است که در این زمینه بسیار پرطرفدار و موثر است. در این مقاله شما را با این پلتفرم به طور کامل آشنا کردیم.

البته Polygon قابلیت‌های دیگری نیز دارد که در انتهای این مقاله به آنها اشاره شده است. به طور کلی یکی از پروژه‌های آتی در زمینه شبکه دیجیتال چندجانبه و ارز رمزنگاری است که حتی با توسعه و ارائه اتریوم ۲٫۰ می‌توان از آن برای افزایش مقیاس پذیری استفاده کرد.

بخوانید  آینده ارز دیجیتال هیوبی توکن چگونه است؟ پیش بینی ارز HT

شما چه نظری درباره شبکه پالی گان دارید؟ آیا این شبکه را مناسب سرمایه‌گذاری می‌دانید، یا فکر می‌کنید که این شبکه منسوخ خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول:

۱) آیا شبکه Polygon همان شبکه اتریوم است؟

مقیاس پذیری یکی از تفاوت‌های اصلی بین اتریوم و Polygon است. اتریوم ظرفیت محدودی برای پردازش تراکنش‌ها در هر ثانیه دارد که می‌تواند منجر به هزینه‌های گاز بالا و زمان معاملات کندتر شود. از سوی دیگر، Polygon به عنوان یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ برای اتریوم طراحی شده است.

۲) آیا Matic یک توکن erc20 است؟

MATIC یک توکن ERC-20 است؛ به این معنی که با سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم سازگار است. MATIC برای مدیریت و ایمن سازی شبکه Polygon و پرداخت هزینه تراکنش‌های شبکه استفاده می‌شود.

۳) برای خرید پالی گان بهتر است یا سولانا؟

Polygon راه بسیار بهتری را برای تعامل با شبکه اتریوم ارائه می‌دهد و این فرآیند را قوی می‌کند. از سوی دیگر، Solana برای کاربرانی که بهترین قیمت و مقیاس پذیری را می‌خواهند، عالی است.

بخوانید  کارمزد شبکه اتریوم 69 درصد افت کرد

Originally posted 2023-05-17 22:30:48.

The post شبکه پالی گان چیست؟ و معرفی پروژه متیک appeared first on بیتمینو.

لینک کوتاه : https://lores.ir/?p=2614276

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها