اخبار ارز دیجیتال

شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال چین با وجود محدودیت‌های قانونی همچنان در حال استخدام نیروی جدید هستند

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که برخی از شرکت‌های چینی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال در حال استخدام نیروهای جدید هستند. اقدامی که نشان می‌دهد محدودیت‌های اعمال‌ شده توسط دولت چین آن‌چنان که در ابتدا تصور می‌شد تخطی‌ناپذیر نیست.

به گزارش کریپتو نیوز، وب‌سایت ایست مانی (EastMoney) به نقل از نشریه چاینا سکیورتیز ژورنال (China Securities Journal) گزارش داده است که تعدادی از شرکت‌ها در شهرهایی مانند پکن، شانگهای و چنگدو هنوز در حال تبلیغ فرصت‌های شغلی هستند که به نظر می‌رسد مرتبط با ارزهای دیجیتال است. بخش فرصت‌های شغلی موتور جستجوی مشهور بایدو (Baidu) یکی از همین موارد است.

برخی از این آگهی‌ها کاملاً جدید و مربوط به روزهای شنبه و یکشنبه همین هفته و برخی دیگر مربوط به اواخر هفته گذشته هستند. این یعنی تمام این آگهی‌ها پس از شروع سخت‌گیری‌های دولت چین علیه ارزهای دیجیتال منتشر شده‌اند.

بر اساس تصاویر آگهی‌ها، یک شرکت مستقر در هنگ‌ کنگ به دنبال استخدام فردی در سمت «مدیر اجرایی یک صرافی ارز دیجیتال» بوده است. شرکتی برای استخدام «معامله‌گر ارزهای دیجیتال» آگهی داده است و دیگری هنوز به‌دنبال یک «مهندس استخراج ارزهای دیجیتال» بوده است. یک شرکت هم قصد استخدام متخصص «پلتفرم بازار معاملات ارزهای دیجیتال» را داشته است.

از این گذشته، برخی از این آگهی‌های استخدامی حقوق‌های کلانی پیشنهاد داده‌اند. به‌عنوان مثال یک شرکت پیشنهاد حقوق ماهانه تا ۲۴,۷۰۰ دلار برای داوطلبان باتجربه‌تر را داده است.

به نظر می‌رسد بیشتر این شرکت‌ها استارتاپ باشند، اگرچه ممکن است از پشتیبانان قدرتمندتری هم برخوردار باشند.

شرکتی به نام «بجینگ کوین ورد نتورک تکنالجی» (Beijing Coin World Network Technology)، چندین آگهی فرصت شغلی برای دفاتر خود در پکن و چنگدو داده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده و رسانه‌های چینی گزارش داده‌اند که از یکی از صرافی‌های بزرگ چین، یعنی هوبی (Houbi)، پشتیبانی مالی دریافت کرده است.

اگرچه در هیچ‌یک از آگهی‌های استخدام اشاره مستقیمی به ارزهای دیجیتال نشده است، اما این مشاغل همگی ارتباط نزدیک با صنعت ارزهای دیجیتال دارند. بسیاری از شرکت‌های چینی از ادعای فعالیت در زمینه بلاک چین، برای پوشش فعالیت اصلی خود استفاده می‌کنند.

نویسنده این گزارش افزود که تعدادی از برنامه‌های موبایلی مرتبط با ارزهای دیجیتال نیز همچنان در اپ استورهای پرطرفدار در دسترس هستند.

برخی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال با نام مستعار به این نشریه گفتند که منتظر مانده‌اند تا ببینند وقتی سیاست‌های جدید اجرایی می‌شود، چه اتفاقی خواهد افتاد. تاکنون، بیشتر اقداماتی که برای بستن مزارع استخراج صورت گرفته است، از سوی مقامات محلی بوده که مشتاق هستند رضایت دولت مرکزی را جلب کنند و مقامات دولتی چین تقریباً اقدام مستقیمی در این رابطه نداشته‌اند.

یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال در چین گفت:

ما هنوز کورسویی از امید داریم. اما اگر اقدامات آینده شکل برخورد با [رسانه‌ها، روابط عمومی‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و] مؤسسات خدمات دارایی‌های دیجیتال را به خود بگیرد، ممکن است مجبور شویم دست از کار بکشیم.

شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال چین با وجود محدودیت‌های قانونی همچنان در حال استخدام نیروی جدید هستند

در این باره بیشتر بخوانید

  • دادگاه‌های چین برای مهر و موم الکترونیکی اسناد از بلاک چین استفاده می‌کنند
  • چین ارز دیجیتال خود را روی پلتفرم تحویل غذا آزمایش می‌کند
  • ایران سومین مرکز بزرگ ماینینگ دنیا؛ چین و آمریکا در رده‌های اول و دوم
  • چین به‌دنبال آزمایش ارز دیجیتال خود در شهرهای بزرگی همچون پکن
  • بایننس در چین به‌طور کامل مسدود شد!

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا