اخبار ارز دیجیتال

شکایت ریپل از یوتیوب به دلیل عدم اجرای سیاست‌های خود به نتیجه رسید

شکایت ریپل از یوتیوب

امروز برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیر عامل ریپل (Ripple)، اعلام کرد که دادخواست این شرکت علیه یوتیوب به نتیجه رسیده و هر دو طرف در این خصوص به توافق رسیده‌اند. موضوع شکایت ریپل از یوتیوب به دلیل عدم اجرای سیاست‌های خود بوده است.

برد گارلینگهاوس در توییتی اینگونه نوشت:

“سال گذشته، من و ریپل از یوتیوب شکایت کردیم چرا که با اجازه دادن به حساب‌های جعلی در پیشبرد کلاهبرداری‌های XRP، در اجرای سیاست‌های خود سهل انگاری کرده است. ما اکنون به توافقی دست یافته‌ایم که با کمک یکدیگر کار این کلاهبرداری‌ها را شناسایی و ساقط کنیم.”

دادخواستی که در بالا به آن اشاره شد، سال گذشته توسط ریپل و گارلینگهاوس و پس از آن مطرح شد که تعدادی از حساب‌های جعلی هویت مدیر عامل شرکت ریپل را در یوتیوب جعل کردند تا از این طریق کلاهبرداری کنند و ایردراپ‌های جعلی XRP را به راه بیاندازند. این دادخواست به دلیل عدم اجرای سیاست‌های اعلام شده توسط یوتیوب و ادامه فعالیت‌های کلاهبرداری‌ علیه این پلتفرم مطرح شده است.

به دنبال همین اخبار، گارلینگهاوس توئیتی با این مضمون منتشر کرد:

“ما هم ‌اکنون به توافقی رسیده‌ایم که بر طبق آن با هم کار کنیم تا از این کلاهبرداری‌ها جلوگیری کرده و آنها را شناسایی و ساقط کنیم.”

گزارش شده است که درآمد حاصل از این دادخواست علیه یوتیوب به یک سازمان غیر دولتی می‌رسد که به قربانیان آسیب دیده از جرایم اینترنتی کمک خواهد کرد.

در واقع گارلینگهاوس در مصاحبه اخیر خود ادعا کرده از طرف کسانی که کلاهبرداری رمزارزها را انجام داده و از آنها سو استفاده نموده‌اند، تهدیدهای خشونت آمیزی را دریافت کرده است. بسیاری معتقدند که وی به طور مستقیم در فعالیت‌های جعل کنندگان شبکه‌های اجتماعی دخالت دارد.

“من ۲۴ سال است که در سیلیکون ولی (Silicon Valley) هستم. همه سیستم عامل‌های بزرگ فناوری نه تنها باید مدیریت آنچه که انجام می‌دهند را در دست داشته باشند، بلکه باید بدانند که چگونه مورد سو استفاده قرار خواهند گرفت.”

با این حال، در توئیتر، گارلینگهاوس اعتراف کرد که پلتفرم‌های رسانه‌ اجتماعی به بخشی نیاز دارند که راه حل‌های مناسبی را برای مقابله با این دست کلاهبرداری‌ها ارائه دهند.

جدیدترین خروجی دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) علیه ریپل، پایان رابطه طولانی مدت این شرکت با مانی گرام بوده است. این شرکت روز گذشته اعلام کرد که به دلیل عدم قطعیت‌های نظارتی، این مشارکت به پایان رسیده است. با این حال قیمت توکن XRP نسبتا ثابت باقی مانده و در زمان انتشار این خبر در تراز ۰.۴۷۰۴ دلار در حال معامله شدن است.

نوشته شکایت ریپل از یوتیوب به دلیل عدم اجرای سیاست‌های خود به نتیجه رسید اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا