اخبار ارز دیجیتال

شکل گیری عصر طلایی صنعت فیلمسازی به کمک دیفای

دیفای عصر طلایی جدیدی را برای صنعت فیلمسازی به وجود می‌آورد

استفاده از تکنولوژی‌های اکوسیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) در صنعت فیلم، می‌تواند بر سهولت روند و شفافیت سرمایه گذاری در این عرصه بیافزاید. آنطور که از شواهد موجود پیداست دیفای می‌تواند عصر طلایی جدیدی را در صنعت فیلمسازی به وجود آورد.

در حالی که سرویس‌های استریم ویدیو به دنبال همه گیری کرونا (COVID-19) با استقبال گسترده‌ای روبرو شده‌اند و حدود ۴۰ میلیارد دلار سرمایه قفل شده (TVL) در پروتکل‌های غیرمتمرکز مالی دیفای وارد شده، وقت آن رسیده است که امور مالی غیرمتمرکز و صنعت فیلمسازی با یکدیگر وارد همکاری شوند.

سیستم تأمین مالی ساخت یک فیلم، دست و پاگیر و ناکارآمد است. سرمایه گذاران اولین کسانی هستند که پول خود را وارد می‌کنند. اما آخرین کسانی هستند که سود خود را دریافت می‌کنند. هیچ شفافیتی در مورد نحوه استفاده از وجوه در حین تولید فیلم یا نحوه تخصیص سود پس از توزیع وجود ندارد. تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری عموما براساس اطلاعات بسیار کمی درمورد آنچه مردم واقعاً می‌خواهند تماشا کنند، در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین شانس موفقیت یک فیلم تا زمان اکران آن کاملا نامشخص خواهد بود. فناوری دیفای و بلاکچین می‌توانند با تشکیل حوزه جدیدی از تأمین مالی فیلم به صورت غیرمتمرکز یا دیفای فای (DeFiFi)، بسیاری از این مشکلات را برطرف کند.

دیفای فای چیست؟

تصور کنید که یک صندوق مالی غیرمتمرکز برای فیلمسازی ایجاد شده است که در آن همه سرمایه گذاران در موفقیت فیلم‌هایی که توسط این پلتفرم تولید می‌شوند، سهیم خواهند شد. با استفاده از فناوری بلاکچین و یک سیستم غیرمتمرکز، سازندگان می‌توانند پروژه‌های خود را به جامعه کاربران ارائه دهند و آنها در خصوص اینکه کدام پروژه باید بودجه ساخت را دریافت کند رأی خواهند داد. با این راهکار پروژه‌های برنده بودجه مورد نیاز خود را از محل اعتبارات تحت مدیریت جامعه دریافت خواهند کرد.

تولید این فیلم‌ها خارج از زنجیره اتفاق خواهد افتاد. بنابراین نیاز خواهد بود تا اعضای جامعه دیفای فای برای اطمینان از استفاده مناسب از بودجه در حین تولید، بر روند آن نظارت کنند. سپس فیلم تکمیل شده می‌تواند روی پلتفرم غیرمتمرکز برای مخاطبان داخلی که به آن رای داده‌اند، توزیع شود. روند حسابداری کاملا شفاف خواهد بود. زیرا رمزارزهای پرداخت شده درون برنامه‌ای که برای تماشای فیلم ایجاد می‌گردد وارد شده و دوباره به صندوق دیفای فای برمی‌گردند و براساس قرارداد رمزارزها بین تمامی طرف‌های شرکت کننده توزیع خواهند شد. از آنجا که کلیه معاملات در دفتر کل ثبت می‌شوند، هیچ سردرگمی در مورد نحوه استفاده از سود وجود نخواهد داشت.

این سطح از شفافیت در فرآیندهای موجود، تأمین مالی، تولید و توزیع تا به حال در صنعت سینما مشاهده نشده است. در اکوسیستم دیفای فای، سازندگانی که به صورت عادی به منابع مالی دسترسی ندارند، این فرصت را خواهند داشت تا برای زنده کردن ایده‌های خود بودجه کافی جذب کنند. سرمایه گذاران می‌توانند بر اساس آنچه که مردم واقعا می‌خواهند، تصمیمات هوشمندانه‌تری گرفته و در پروژهای مطمئن‌تری سرمایه گذاری‌ کنند.

این آغاز راهی تازه برای دیفای است

دیفای سهم بسزایی در رشد اقتصاد بازار رمزارزها دارد و همچنان نقشی محوری در جذب کاربران به سمت این فضا خواهد داشت. هنوز بسیاری از کاربردهای دیفای به طور کامل مشخص نشده‌اند. بنابراین رشدی که در سال ۲۰۲۱ شاهد خواهیم بود، از افزایش دیفای در سال ۲۰۲۰ هم بسیار بیشتر خواهد بود. صدور کمک هزینه، خزانه‌داری شرکت‌ها و حاکمیت صندوق‌های تامینی از جمله امکانات بی‌پایان دیگری هستند که می‌توانند به رشد سریعتر فناوری دیفای کمک کنند.

نوشته شکل گیری عصر طلایی صنعت فیلمسازی به کمک دیفای اولین بار در ایکس بلاکچین. پدیدار شد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا